FC Groningen Nizozemsko - FC Groningen - Zprávy

Vitesse by rádo natáhlo vítěznou sérii proti Groningenu

Vitesse letos předvádí vynikající výkony a po polovině soutěže je jedním z hlavních kandidátů na mistrovský titul, velmi blízko má k účastí v příštím ročníku evropských pohárů. Celek z Arnhemu totiž doposud vybojoval osmatřicet bodů a nachází se na fantastické druhé pozici o tři body za vedoucím Ajaxem a o bod před třetím PSV. Nyní přivítá nevyzpytatelný Groningen, jenž v tomto ročníku taktéž překvapuje.

Groningen dohonil dvoubrankové manko z úvodu zápasu a s Twente nakonec remizoval

Souboj o pohárové příčky nakonec svého vítěze neměl, i když do tohoto nedělního utkání mnohem lépe vstoupilo hostujícího Twente. To se až do konce tohoto soutěžního ročníku musí obejít bez českého útočníka Václava Černého, který si naposledy s Ajaxem vážně poranil koleno, i přesto v polovině úvodního dějství vedlo už o dvě branky. Avšak Groningen po změně stran zabral a dokázal srovnat na konečných 2:2.

Twente se i bez Černého pokusí uspět v Groningenu

Tento nedělní souboj slibuje zajímavou podívanou a dá se předpokládat nesmírně vyrovnaný průběh. Za mírného favorita bude považován domácí celek, neboť je v tuto chvíli na šesté pozici s třiceti body. Hosté si však nevedou o mnoho hůře, se sedmadvaceti body se nacházejí na solidním sedmém místě. Oba dva soupeři mají za sebou velmi těžké zápasy, ovšem s odlišnými výsledky.

Willem podruhé v řadě přišel o body až brankou v nastaveném čase

První poločas závěrečného zápasu 16. kola mezi Groningenem a Willemem II v žádném případě nenasvědčoval tomu, že by v něm padlo hned pět branek. Po nevýrazném úvodním dějství byla k vidění strhující podívaná, kterou nakonec lépe zvládli hosté z Groningenu, jelikož vsítili rozdílovou trefu ve třetí nastavené minutě. Celek z Tilburgu prohrál gólem v samém závěru i v předchozím střetnutí ve Venlu (1:2) a je stále až sedmnáctý s devíti body.

Willem zažívá nejhorší období za poslední roky, teď by chtěl konečně uspět proti Groningenu

Celek z Tiburgu se letos účastnil předkola Evropské ligy, nicméně na povedené výkony z uplynulé sezóny se mu teď nedaří navázat. V dosavadních patnácti zápasech zvítězil pouze dvakrát, a proto se nachází až na předposledním sedmnáctém místě s devíti body jen o čtyři body před posledním Emmenem. Naopak jeho protivník zažívá nadprůměrnou sezónu a stále je ve hře i o mistrovský titul, na vedoucí Ajax totiž ztrácí přijatelných osm bodů.

Groningen neudržel v Utrechtu dvoubrankové vedení a nakonec získal jen bod

Groningen se v uplynulém roce mohl pyšnit výtečnou formou a skvěle začal také v Utrechtu, kde krátce po dvaceti odehraných minutách vedl o dvě trefy. Favorizovaní domácí však snížili zhruba pět minut před koncem úvodního dějství a vyrovnávací trefu vsítili ve čtvrté minutě nastavení zásluhou Gyrana Kerka. Na ligové scéně neprohráli počtvrté za sebou, na druhou stranu zvítězili v předchozích deseti duelech pouze jednou.

Robben stále není fit, do sestavy Groningenu se vrátí až v únoru

Arjen Robben musí znovu odložit návrat na zelené trávníky. Zkušený nizozemský křídelník loni obnovil kariéru, vrátil se do Groningenu a tomu zatím pomohl jenom ve dvou zápasech, více mu nepovolilo svalové zranění, které ho podle posledních zpráv pustí do hry nejdříve v únoru...

Utrecht se v očekáváném duelu pokusí zastavit rozjetý Groningen

Utrecht prožil v podzimní části Eredivisie horší období a za svým cílem v tuto chvíli zaostává. I letos se totiž chtěl poprat o přímý postup do evropských pohárů, jenomže momentálně mu patří až desátá pozice se sedmnácti body a za svým sobotním protivníkem zaostává o propastných devět bodů. Naopak výkony hostujícího výběru jsou považovány za překvapení, svěřenci trenéra Dannyho Buijse se nacházejí na výtečném pátém místě.

Heracles vyhrál na severu Nizozemska i podruhé, tentokráte skolil Groningen

Heracles musí hodnotit závěr kalendářního roku nadmíru dobře. Poté, co před pár dny zvítězil na půdě Heerenveenu, si poradil s dalším soupeřem ze severu Nizozemska, tři body urval ze hřiště Groningenu, a to díky jediné brance Adriana Szökeho. Domácí si určitě představovali úplně jiný výsledek, obzvláště připomeneme-li fakt, že předtím v lize čtyřikrát v řadě vyhráli.

Uspěje Heracles na severu Nizozemska podruhé? Narazí nyní na Groningen

S jedním sokem ze samého severu Nizozemska si naposledy fotbalisté Heraclesu poradili, získali tři body z půdy Heerenveenu, teď přitom myslí na další úspěch proti ještě severněji položenému Groningenu. Jenže ten by dle papírových předpokladů měl představovat ještě těžšího protivníka, než jakým byl celek z Fríska. Zatím se totiž domácím hodně slušně daří.

Groningen vyhrál počtvrté za sebou a opět se tak přiblížil k čelu tabulky

Groningen dokázal potvrdit skvělou formu na ligové scéně a po výhře 3:2 se tak oklepal i z úterní porážky v národním poháru na půdě posledního celku tabulky Emmenu (1:2). Rotterdamský celek se výrazně zvedl a v předchozích pěti střetnutích hned čtyřikrát zvítězil, ovšem nyní hlavně kvůli dvěma brankám hostujícího Jørgena Stranda Larsena nakonec na svého rivala nestačil. V tabulce zůstává na deváté pozici s patnácti body.

Sparta se pokusí potvrdit dobrou formu proti rozjetému Groningenu

Rotterdamská Sparta se na začátku letošního ročníku výrazně trápila a vypadalo to, že by mohla mít velké starosti se záchranou, ovšem v poslední době stabilizovala své výkony a tabulkou se šplhá vzhůru. Momentálně se vyhoupla už na devátou příčku s patnácti body, v předchozích pěti střetnutích hned čtyřikrát zvítězila. Nyní se pokusí vyzrát i na ambiciózní Groningen, který je na tom ještě mnohem lépe a bojuje o evropské poháry.

Groningen si poradil i s Waalwijkem a pokračuje tak ve skvělých výkonech

Groningen potvrdil výbornou aktuální formu a nyní navázal na nedávné překvapení v Alkmaaru (2:1), když si na vlastní půdě poradil s Waalwijkem o dvě branky. Hosté v předchozích třech zápasech získali solidních sedm domů a vzdálili se sestupovému pásmu, ovšem teď po vyrovnaném prvním poločase inkasovali hned dvakrát po změně stran. Groningen poskočil na pátou pozici s třiadvaceti body, RKC zůstává dvanácté s dvanácti body.

Rozjetý Groningen se pokusí uspět proti sebevědomému Waalwijku

Oba dva sobotní protivníci zatím mohou být se svým dosavadním účinkováním v nejvyšší nizozemské soutěži celkem spokojeni a to hlavně v poslední době, i když mají zcela opačné cíle. Groningen bude považován za favorita, prozatím se mu v jedenácti kolech podařilo získat velmi solidních dvacet bodů a patří mu slušná šestá pozice. Hlavním úkolem RKC je záchrana, momentálně je dvanácté s dvanácti body a to vůbec není špatné postavení.

Alkmaar hlavně kvůli nedisciplinovanosti překvapivě podlehl konkurenčnímu Groningenu

Na stadionu AFAS se v nedělním souboji mezi místním AZ a hostujícím Groningenem určitě nehrálo v rukavičkách, k vidění byly hned tři červené karty a navíc se zrodil senzační výsledek. Favorizovaný domácí výběr sice o poločase vedl, avšak ve druhém dějství přišel o dva vyloučené hráče a FC i proto dokázalo vývoj otočit (2:1). Svěřenci trenéra Arneho Slota klesli v tabulce na osmé místo se sedmnácti body, hosté naopak poskočili na šestou pozici.