VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Hertha BSC - VfL Bochum 0:0

Hertha i napotřetí na jaře nedostala branku, po zápase s Bochumí jí to ale příliš těšit nemůže. Stejně jako před týdnem proti Gladbachu měli Berlíňané celkově navrch, jenže znovu nedokázali zúročit ani ty největší příležitosti a jsou nadále poslední.

Preview: Hertha BSC - VfL Bochum

Ryzí boj dvou zachraňujících se týmů uvidí berlínský Olympiastadion. Domácí Hertha začala jaro poměrně slušně a po dvou kolech má čtyři body, stejně dobře se však vedlo i Bochumi, která má navíc na svého nejbližšího soupeře náskok deseti bodů.

VfL Bochum - Schalke 04 2:2

Malé porúrské derby dlouho vypadalo na opětovný triumf hostujícího Schalke, které by se tím dostalo minimálně do zítřka do čela, jenže hosté ve druhé půli promrhali dvougólové vedení a nakonec si vezou domů pouze remízu 2:2. Vyrovnání Bochumi zařídil v nastavení Stanislav Šesták.

Preview: VfL Bochum - Schalke 04

Souboj 2. Schalke s 13. Bochumí by dle všeho měl být jasnou záležitostí, ale nenechme se zmást postavením obou celků v tabulce. Schalke sice jde o vítězství k vítězství, avšakjeho výkony rozhodně nejsou nikterak přesvědčivé. Mimoto "königsblau" sužuje rozsáhlá marodka a zápas tak bude jistě otevřený.

Borussia Mönchengladbach - VfL Bochum 1:2

V duelu dvou týmů méně či více namočených do boje o záchranu se trochu překvapivě radovali hosté z Bochumi. Domácí Gladbach byl sice mnohem aktivnější, jenže od hostí dostal v první půli lekci z produktivity a snížení přišlo příliš pozdě.

Preview: Borussia Mönchengladbach - VfL Bochum

Po zimní přestávce ju tu opět Bundesliga a v 18. kole zavítá i do Borussia Parku, kde domácí Mönchengladbach přivítá VfL Bochum. Mnozí z vás si jistě vzpomenou na úvodní kolo Bundesligy, kdy střet těchto dvou týmů skončil remízou 3:3. Přitom tehdy hosté z Gladbachu vedli již 3:0, ale Bochum dokázala v druhé půli srovnat na konečných 3:3.

Hannover 96 - VfL Bochum 2:3

Nepříliš šťastný podzim zakončil Hannover nejhůře, jak jen mohl. V domácím zápase proti Bochumi ho sice o přestávce hřálo dvoubrankové vedení, které ovšem ve druhé půli hodně rychle ztratil a nakonec v závěru přišel o vše. Hosté se díky výhře 3:2 vymanili ze sestupové zóny.

Preview: Hannover 96 - VfL Bochum

Sedmnácté bundesligové kolo nezapomnělo ani na své chudší příbuzné. V AWD-Areně se totiž setkají dva velcí aspiranti na sestup, domácí Hannover přivítá Bochum, která stále tančí na velmi tenkých parketách.

VfL Bochum - Bayern Mnichov 1:5

Bayern totálním způsobem ovládl utkání v Bochumi, nedal domácím sebemenší šanci a jen Fuchsova šťastná trefa vykouzlila v kolonce domácích gólů alespoň jedničku. Na druhé straně nemuselo zůstat při pěti, ovšem hlavně nekoncentrace a stále ještě nedokonalá finální fáze zamezila věštímu gólovému rozdílu, který by odpovídla rozpoložení sil na trávníku.

Preview: VfL Bochum - Bayern Mnichov

Předposlední kolo podzimní části Bundesligy se Bayern Mnichov vydá na výlet do Bochumi. Tento bavorský gigant se po zranění dvojky Ribéry, Robben poněkud hledal, ale poslední dvě kola nalezl ten správný rytmus a jde o vítězství k vítězství, což v týdnu korunoval postupem do další části vyřazovacích bojů Ligy mistrů. To Bochum sice nedávno překvapivě vyhrála v Hamburku, ale minulé dva zápasy pouze remizovala a potácí se tak na 15. příčce těsně nad sestupovými vodami.

Kellerduel neměl vítěze

Utkání o přežití ve Stuttgartu nemělo vítěze a tým Markuse Babbela se díky této remíze s Bochumí opět nedostane ze sestupových vod německé nejvyšší soutěže. Ze všeho může naopak vytěžit Hertha, již zítra čeká utkání na Schalke.

Stuttgart uvidí záchranářskou bitvu

Střetnutí dvou sousedů v tabulce, ačkoliv na trochu jiné pozici, než se před sezonou čekalo. Bochum zajíždí do Stuttgartu, kde se odehraje vražedná bitva.

VfL Bochum - 1. FC Köln 0:0

Souboj dvou týmů ohrožených sestupem skončil nudnou, bezbrankovou remízou, která zdaleka nic v suterénu nejvyšší německé soutěže nevyřešila. V závěru utkání mohl spasit hosty Novakovič, ale svou šanci zahodil stejně jako kapitánskou pásku v týdnu.

Preview: VfL Bochum - 1. FC Köln

Páteční předehrávku čtrnáctého podzimního bundesligového kola obstarají týmy, které asi jejich fanoušci moc nepochválí. Bochum je na předposlední pozici, hosté z Kölnu jsou o dvě příčky napřed a před svým soupeřem mají jednobodový náskok.

Hamburger SV - VfL Bochum 0:1

Hamburg dál tápe, na čtyřzápasovou sérii bez vítězsví dnes navázal utkáním pátým, když doma přenechal všechny body předposlední Bochumi. Domácí se sice snažili, ani v jednom z poločasů ale gól nevstřelili. To se naopak povedlo hostům a zásah Groteho 13 minut před koncem se nakonec ukázal vítězným. HSV tak nestáhlo nastavené manko a v našlapané špici je páté, Bochum na nejbližší nesestupové místo ztrácí už pouhý bod.