Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Union odmítl hrát na půdě Hoffenheimu přesilovku. Za solidaritu byl odměněn třemi body

Hoffenheim prohrál ve 22. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Unionem Berlín 0:1. Die Eisernen dostali v nastavení první půle možnost pokračovat v početní převaze, jenže ještě před přestávkou rozhodčí udělil červenou kartu i na druhé straně. V prořídlém poli sice působili po změně stran aktivněji domácí, gól ale vstřelil pouze hostující Brenden Aaronson. Spolu s ním se přímo na trávníku radoval i Alex Král, který nastoupil z lavičky již v šesté minutě. Pavel Kadeřábek nechyběl už v základní sestavě modrobílých a v samém závěru ho střídal David Jurásek.

Dvaadvacáté bundesligové kolo svede dohromady také Hoffenheim a Union

Zatímco domácí věří, že se jim po třech remízách v řadě podaří vyhrát, hosté budou chtít sérii neporazitelnosti rovněž natáhnout na tři utkání. Aktuální rozpoložení rozhodně není takové, jaké bylo při prvním vzájemném klání této sezony, které TSG opanovalo v poměru 2:0.

Union zakončil extrémní nastavení po nepokojích fanoušků vítězným gólem

Union Berlín ve 21. kole Bundesligy přehrál Wolfsburg 1:0. Jediným gólovým zápisem se prezentoval sváteční střelec Danilho Doekhi, který se prosadil hlavou na konci neskutečně dlouhého nastavení první půle - v 70. minutě. I přes tento kuriózní moment však byla k vidění spíše odvrácená stránka fotbalu. Fanouškovský protest totiž přerušil a enormně protáhl celé utkání a chvíli to vypadalo, že kvůli tenisovým míčkům na trávníku bude střetnutí ukončeno. Alex Král hrál v základu domácích, naproti tomu Václav Černý se na hřiště podíval až v závěru.

Sehraje Wolfsburg proti Unionu pátou remízu v řadě?

Vlci na sedmé bundesligové vítězství čekají už bezmála dva měsíce. Zrovna berlínský celek je jedním z těch, který už dokázali v této sezoně porazit. Navíc to vypadá, že krize, jaká stála místo Urse Fischera, stále nebyla stoprocentně zažehnána.

První venkovní gól po čtyřech měsících Unionu na výhru v propršené Mohuči nestačil

Hráči Mohuče remizovali v dohrávce 18. kola Bundesligy na vlastním stadionu s Unionem 1:1, a prodloužili tak jeho venkovní sérii bez výhry trvající od loňského srpna. Duel hraný na podmáčeném terénu nabídl navzdory nepříznivým podmínkám přehršel gólových šancí. Obě branky nakonec padly v dlouhém nastavení úvodního dějství, kdy na gól Jonathana Burkardta zareagoval první ligovou trefou Berlíňanů na hřištích soupeřů od 7. října Robin Gosens. Alex Král naskočil do zápasu z lavičky v 76. minutě.

Odložená bitva o záchranu: Mohuč zkusí najít cestu za toužebnou výhrou proti Unionu

Tenhle duel se měl odehrát už v lednu, tehdy však původní termín narušila ledovka, kvůli níž byla ohrožena bezpečnost kolem stadionu. A tak se oba celky dohodly, že sehraný bude až v únoru. Jedná se o poslední rest, který v Bundeslize musejí dohnat, a konat se bude především velká záchranářská bitva. Mužstva ze spodku tabulky od sebe aktuálně dělí pouhé dvě příčky.

Lipsko se vzchopilo z lednové krize. Výhru nad Unionem pečetil ostře sledovaný Šeško

Hráči Lipska prolomili ve 20. kole Bundesligy třízápasovou sérii porážek a vítězstvím 2:0 nad Unionem Berlín si připsali první tři body v novém roce. Býci otevřeli skóre již v 11. minutě zásluhou kanonýra Loïse Opendy, jenž se prosadil ve třetím duelu v řadě. Povedený nástup na trávník pak zopakovali i po změně stran, kdy výhru pečetil Benjamin Šeško, jehož pečlivě skautuje několik top týmů.

Ukončí v Lipsku krátkou výsledkovou krizi? Na saskou půdu zavítá Union

Loni tyto dva celky skončily v top čtyřce bundesligové tabulky, letos ale s průběhem sezóny nemůžou být spokojeny. Lépe řečeno domácí ne s uplynulými několika týdny, ve kterých se dostavila výsledková krize. U hostů je to poněkud horší, ti už od začátku ročníku nenaplňují svoje předsezónní přání. Úspěch tak ze vzájemného duelu potřebují oba, aby získaly vzpruhu.

Aktivní Králův výkon pomohl Unionu zdolat poslední Darmstadt

Hráči Unionu porazili v 19. kole Bundesligy na vlastní půdě Darmstadt 1:0 a vylepšili si náskok na sestupové příčky již na pět bodů. Na šance skoupé utkání rozhodl po změně stran teprve třetím gólem v německé nejvyšší soutěži Benedict Hollerbach. Dobrý výkon v dresu Die Eisernen podal český záložník Alex Král, který odehrál celou porci minut a ve druhé půli vymyslel hned dvě gólové příležitosti.

Union si proti Darmstadtu věří na pátou výhru v sezoně

V Berlíně jsou přesvědčení, že černá podzimní série, kterou odskákal kouč Urs Fischer, je už minulostí. Ani SV však rozhodně neskládají zbraně a soupeři nebudou chtít dát nic zadarmo, navzdory srpnové porážce 1:4.

Bjelica potrestán za potyčku se Saném: Třízápasový trest a pokuta

Nenad Bjelica, trenér Unionu Berlín, dostal třízápasový trest za chování ve středečním utkání bundesligy na hřišti Bayernu Mnichov, v němž byl po potyčce s domácím útočníkem Leroyem Saném vyloučen. Informoval o tom německý svaz s konstatováním, že Bjelica distanc přijal. Dvaapadesátiletý kouč přijde v nejvyšší soutěži o zápasy s Darmstadtem, Lipskem a Mohučí. Navíc dostal pokutu 25 tisíc eur (asi 619 tisíc korun).

Česká delegace sledovala z tribuny Allianz Areny nejtěsnější výhru Bayernu

Hráči Bayernu v dohrávaném klání 13. kola Bundesligy, jež bylo přeloženo kvůli sněhové kalamitě, napravili zaváhání s Brémami a na vlastní půdě porazili Union Berlín 1:0. Velkou převahu Bavorů přetavil ve vítězný gól ihned po změně stran Raphaël Guerreiro, jenž na levém kraji obrany nahradil Alphonsa Daviese, za jehož zhoršenou formou média i sám kouč Thomas Tuchel hledali jednání s Realem Madrid o případném přestupu. Alex Král, kterého přímo z ochozů sledoval i nový reprezentační trenér Ivan Hašek, odehrál 78 minut, avšak do děje zápasu se významněji nezapsal.

Bayern míní sjednat nápravu po prohře s Brémami, v dohrávce z Hinrunde uvítá Union

Jestli má někdo v Bundeslize smůlu na počasí, které kolikrát znemožní sehrání mistrovského duelu, pak je to berlínský Union. Tomu se přesunuly z původního termínu už dva zápasy, ten nynější podstoupí na půdě Bayernu. Mohl by přitom využít horšího rozpoložení bavorského giganta. Po jeho minulé nečekané porážce s Brémami se nahlas hovoří o tom, že titul nezíská.

Od první chvíle se zde cítím jako doma, říká Becker po přestupu do Baskicka

Real Sociedad v zimě opustil Mohamed-Ali Cho a jeho místo v kabině zaujme Sheraldo Becker. Baskický klub dnes potvrdil příchod útočníka z Unionu Berlín, transakce vyšla na tři miliony eur.

Kvůli ledovce se nebude hrát páteční bundesligová předehrávka v Mainzu

Kvůli extrémním povětrnostním podmínkám spojeným s ledovkou se neuskuteční páteční předehrávka německé ligy mezi domácí Mohučí a Unionem Berlín. Souboj týmů ohrožených sestupem dnes vedení dvou nejvyšších soutěží v zemi (DFL) z bezpečnostních důvodů s předstihem odložilo.