Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Nevídaný zákrok dánského brankáře přispěl ke druhé ztrátě Freiburgu v řadě

Utkání 17. kola Bundesligy mezi Freiburgem a Unionem Berlín přinesl divákům remízu 0:0. Trápící se celek z hlavního města se po většinu duelu bránil, jenže domácí jasnou převahu nezužitkovali a podruhé v řadě ztratili. Velkou měrou k tomu přispěl i hostující brankář Frederik Rönnow, jenž v 16. minutě předvedl proti hlavičce Vincenza Grifa jednoznačně nejlepší zákrok celého kola. Alex Král odehrál celý zápas.

Dokáže se Union probrat z podzimní letargie? První překážkou na cestě vzhůru tabulkou bude Freiburg

V uplynulých měsících zažívali v hlavním městě Německa rozporuplné pocity. Na jednu stranu si užívali historicky první účast v Lize mistrů, na tu druhou přišla série porážek v domácí soutěži, kterou neustál kouč Urs Fischer. Nakonec se podařilo přezimovat těsně nad sestupovým pásmem, zatímco SC nebudou chtít ztratit kontakt s konkurenty na pohárové pozice.

Bonucci se po půlroce znovu stěhuje, Union Berlín vyměnil za Fenerbahçe

Fenerbahçe dotáhlo příchod Leonarda Bonucciho z Unionu Berlín. Bývalá dlouholetá opora Juventusu a italské reprezentace se svému novému zaměstnavateli upsala do konce sezony...

Bonucci chce zpět do Itálie, v Unionu Berlín zřejmě po čtyřech měsících skončí

Zřejmě už po čtyřech měsících skončí angažmá mistra Evropy Leonarda Bonucciho v Unionu Berlín, kde je spoluhráčem českého záložníka Alexe Krále. Podle německých a italských médií se chce šestatřicetiletý obránce vrátit do rodné země a jedná s AS Řím.

Hollerbach se převtělil v talisman vedoucí k výhrám. Hráče Kolína zdeptal promarněný tlak

Union Berlín porazil v 16. kole Bundesligy Kolín nad Rýnem 2:0. Vítězní domácí museli v duelu záchranářskými starostmi ohrožených celků děkovat brankáři Frederiku Rönnowovi, jenž ustál soupeřův nápor před koncem první půle s nulou na kontě inkasovaných branek. Rychle po změně stran pak na jeho sérii povedených zákroků navázal gólem Benedict Hollerbach, který obstaral rozhodující trefu ve druhém ligovém zápase hraném na stadionu Die Eisernen za sebou. Předtím přitom čekali Berlíňané na tříbodový zisk více než čtvrt roku. K posunu ze 16. příčky znamenající baráž přispěl také Alex Král, jenž nastoupil na trávník v 62. minutě.

Máme na víc, to je na krizi frustrující. Kaufmann v Unionu věří v lepší zítřky

Mladý forvard Mikkel Kaufmann usilovně bojuje o místo v útoku Unionu Berlín, v mezičase však poskytl rozhovor dánské redakci Livesport Zpráv. V něm se věnoval zejména krizi, kterou německý klub v letošní sezoně prožívá. Tým, za nějž nastupuje i český defenzivní univerzál Alex Král, v ní totiž zatím vyhrál jen čtyři z 22 utkání napříč všemi soutěžemi.

Union a Köln svedou přímý souboj o přezimování nad sestupovým pásmem

Ani pro jeden z klubů se zatím sezona nevyvíjí dobře. Ten berlínský spolu s posledním Darmstadtem má nejvyšší číslo v kolonce porážek, zatímco ten z města nad řekou Rýn, pokud by měl v předváděných výkonech pokračovat, těžko obhájí jedenáctou příčku z loňska.

Bochum si smlsnula na utrápeném Unionu. Kanonádu rozjel čokoládou posilněný Asano

Hráči Bochumi vyhráli v 15. kole Bundesligy na domácím hřišti nad Unionem Berlín 3:0. Diváci přítomní na Vonovia Ruhrstadion se přidali k protestům proti uvažovaným změnám v možnostech vlastnění bundesligových klubů a už v průběhu první půle zaházeli hřiště tenisovými míčky či čokoládou.

Prodlouží Union proti Bochumi sérii bundesligové neporazitelnosti na tři zápasy?

Zatímco Mohuči výměna kouče zatím neprospěla, v hlavním městě Německa se pod vedením Nenada Bjelici začali sbírat bodíky. Náskok na sestupovou zónu zůstává minimální, naopak ztráta na Bochum jest tříbodová. To by měla být pro hráče dostatečná motivace.

Král by mohl zůstat v Berlíně, Union prý má zájem o prodloužení spolupráce

Alex Král bude za několik měsíců znovu řešit další budoucnost a rozhodování by mu mohlo usnadnit vedení Unionu Berlín. Český záložník v německém klubu hostuje a jeho dočasný zaměstnavatel podle tisku má zájem o prodloužení spolupráce.

Liga mistrů pro nás byla velká škola, na tým jsem hrdý, řekl Bjelica

Trenér Unionu Berlín Nenad Bjelica byl navzdory domácí porážce 2:3 s Realem Madrid hrdý na svůj tým, který proti favoritovi do poslední chvíle bojoval o vítězství a třetí místo ve skupině Ligy mistrů.

Union se rozloučil s Ligou mistrů přetahovanou s Realem. Porážku neodvrátil ani gól Krále

Hráči Realu Madrid otočili průběh posledního utkání skupiny C Ligy mistrů na půdě Unionu Berlín, kde zvítězili 3:2. Klid na kopačky hráčům Bílého baletu mohl v závěru úvodního dějství přinést Luka Modrič, ten ale nečekaně selhal při zahrávání pokutového kopu. Krátce nato se navíc dostali Die Eisernen do vedení, to však outsider po dvou gólech Joselua ztratili. V závěru se sice ještě dostali k vyrovnání zásluhou Alexe Krále, nicméně naděje na posun na třetí příčku definitivně zarazil Dani Ceballos.

Union na závěr skupiny přivítá Real Madrid

Německou metropoli čeká velký svátek. Na půdu Unionu totiž zavítá slavný Real Madrid. Neúspěšnější tým Ligy mistrů už má postup v kapse, stejně jako celkové prvenství ve skupině. Bude ale o co hrát, jelikož Union má pořád teoretickou šanci na jarní účast v Evropské lize.

Union dosáhl prvního triumfu od konce srpna. K zisku tří bodů proti Gladbachu zavelel Volland

Union Berlín se vyhoupl z posledního místa tabulky díky vítězství 3:1 nad Mönchengladbachem ve 14. kole Bundesligy. Die Eisernen nastoupili proti Hříbatům ve velkém nasazení a ve 24. minutě se jim aktivita vyplatila, když vybojovali pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil Kevin Volland, pro něhož šlo teprve o druhou branku po návratu do Německa. Na gól zkušeného útočníka ve druhé půli navázali jeho spoluhráči dalšími dvěma zásahy, a oslavili tak první výhru po více než čtyřech měsících. Tomáš Čvančara odehrál v dresu hostů 81 minut, Alex Král cestu k tříbodovému zisku svého celku sledoval jen z lavičky.

Bjelica prožije odloženou bundesligovou premiéru, jeho Union vyzve Mönchengladbach

Union prožívá od začátku sezóny velkou krizi. Místo aby v Bundeslize usiloval alespoň o ty příčky, které zaručují evropské poháry, snaží se především nezůstat v sestupovém pásmu. Už pro účely potřebného úspěchu najal nového lodivoda, Nenad Bjelica měl přitom před týdnem prožít těžkou premiéru v Bavorsku. Nakonec ji ovšem musel odložit až na Mönchengladbach.