Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Devátá prohra? No a co! Žijeme sen v Lize mistrů, těší věrné fanoušky Unionu

Devětkrát v řadě prohráli, přesto je na tribunách cítit absolutní euforie. Liga mistrů je svátkem za odměnu. V německé metropoli, která byla až do roku 1989 rozdělena zdí, sídlili na té východní straně. I proto byli nutně věčně druzí.

Rozbořená berlínská zeď utržila další zásah. Hrozivou krizi Unionu prohloubil Raspadori

Union padl na Olympiastadionu v Berlíně s Neapolí 0:1 a po třech odehraných utkáních ve skupině C Ligy mistrů zůstává poslední bez bodového zisku. Italský mistr si s vyztuženou defenzivou trápícího se soupeře dlouho nevěděl rady, nakonec ale v 65. minutě přece jen dokázal obranný val prolomit Giacomo Raspadori. Nováčkovi k premiérovému bodu v milionářské soutěži nepomohl ani Alex Král, jenž se na hřiště dostal krátce po inkasovaném gólu.

Union potřebuje akutně bodovat, Neapol ale přijede pro výhru

Berlínský Union se nachází v naprosté herní i výsledkové krizi. V úterý večer se pokusí ukončit bídnou sérii porážek, která trvá dokonce už osm zápasů! Jenže ani tentokrát nečeká na německý celek nic snadného, neboť do Berlína se chystá Neapol.

Guirassy zařídil Stuttgartu další výhru. Hořkou příchuť jí dal 14gólový kanonýr zraněním

Stuttgart zvítězil v osmém kole Bundesligy na hřišti Unionu Berlín 3:0. Vítězství hostům zařídil už v 16. minutě Serhou Guirassy, jenž ale chvíli nato musel kvůli svalovému zranění opustit hřiště. Domácí ale ani absenci nejlepšího střelce německé nejvyšší soutěže nedokázali zužitkovat v úspěšnou trefu a museli skousnout šestou ligovou porážku v řadě. Dalším brankám v síti svého týmu musel přihlížet český záložník Alex Král, jenž po lehkém zranění odehrál celý druhý poločas.

Utne konečně Union sérii porážek? Dorazí k němu Stuttgart s nezastavitelným Guirassym

Pouhý šestibodový zisk je pro Union bezpochyby hodně neuspokojivé číslo, srovnáme-li jeho výsledky z loňských sezón, a že by se minimálně chtěl zase rvát o místa zaručující pohárovou Evropu. Napravovat si ale svou bilanci zrovna proti Stuttgartu nebude vůbec snadné. Hlavně pokud přes reprezentační pauzu nezapomněl nic ze svého umění útočník Serhou Guirassy.

Dortmund v divokém utkání udržel neporazitelnost. Král po neuznaném gólu předčasně střídal

Borussia Dortmund si napravila chuť po bezbrankové remíze v Lize mistrů, když v sedmém kole Bundesligy porazila na vlastní půdě Union Berlín 4:2. Ve střelecky bohatém zápase ovládli první poločas hosté, kteří šli do šaten s jednogólovým náskokem. Po změně stran ovšem převzali otěže duelu domácí, jež díky trefám Nica Schlotterbecka a Juliana Brandta převážili vítězství na stranu černožlutých. Smolný zápas potkal Alexe Krále, kterému nejdříve v 18. minutě videorozhodčí zkazil radost ze vstřelené branky hlavou a vzápětí byl český reprezentant nucený vystřídat.

Dortmund i Union hodlají ve vzájemném střetnutí odčinit zklamání z Ligy mistrů

Na Westfalenstadionu na sebe narazí týmy, kterým se během pracovního týdne nevyvedly domácí zápasy v Lize mistrů. Dortmund jen remizoval s milánským AC, Union zase prohospodařil dvoubrankové vedení. Který ze zástupců německé kopané v evropských pohárech si v sobotu odpoledne vylepší náladu?

Union si rozezlené fanoušky neudobřil, stíhací jízda Bragy gradovala v závěru

Fotbalisté Unionu Berlín prohráli ve druhém kole skupiny C Ligy mistrů na olympijském stadionu, kde se hrálo k velké nelibosti domácích příznivců, s Bragou 2:3. Na historicky první brance celku z hlavního města v nejprestižnější fotbalové soutěži světa měl lví podíl Alex Král, jehož nádherný pas za obranu zužitkoval v úvodní gól utkání rychlonohý Sheraldo Becker. Stejný hráč stihl přidat do přestávky ještě jednu trefu, ani ta však domácím bodový zisk nezajistila. Krátce po návratu ze šaten totiž srovnal stav zápasu nádhernou ranou zpoza vápna do šibenice Bruma, na něhož v závěrečném nastavení navázal Castro.

Union v Lize mistrů poprvé v Berlíně. Premiéře bude přihlížet stará známá Braga

Po Lize mistrů sice ještě před pár lety toužila Hertha, nakonec se však svého zápasu v nejprestižnější evropské klubové soutěži dočká na berlínském Olympiastadionu jiný klub z hlavního města Německa. Union si "domácí" premiéru v Champions League odbyde v duelu s portugalskou Bragou, kterou z uplynulé sezóny moc dobře zná.

Návrat Krále utrápený Union nespasil. Výhru nováčka vystřelil nádherným přímákem Beste

Hráči Heidenheimu zvítězili v šestém kole Bundesligy na domácím trávníku proti Unionu Berlín 1:0. Die Eisernen byli v podstatě celé utkání nebezpečnějším z obou týmů, avšak ani jeden ze střeleckých pokusů neskončil za zády výborného Kevina Müllera. Naopak nováčkovi soutěže stačil ke skórování přímý kop, jenž do šibenice v 59. minutě zatočil Jan-Niklas Beste.

Union hodlá na půdě Heidenheimu utnout šňůru čtyř porážek v řadě

Heidenheim se zatím drží nad sestupovým pásmem a samozřejmě že taková skutečnost je na začátku sezóny určitě dobrou zprávou před následujícími týdny. Ligová záchrana je totiž pro nováčka Bundesligy jasnou prioritou. Jen o pár příček vepředu je přitom Union, který naopak se současným působením nemůže být spokojený. Hlavně pak potřebuje utnout sérii porážek.

Hoffenheim nadále prohání špičku Bundesligy. Králova absence Unionu nepomohla

Souboj dvou celků s naprosto odlišnými formami ovládl v pátém kole Bundesligy Hoffenheim, který porazil domácí Union Berlín 2:0. Hosté o svém čtvrtém ligovém vítězství v řadě rozhodli již v prvním poločase, když na úspěšně proměněnou penaltu Andreje Kramariče navázal Maximilian Beier. Teprve 20letý útočník tak svou čtvrtou brankou v letošním ročníku potvrdil střeleckou fazonu. Naopak Berlíňané pokračovali ve svém trápení, jelikož prohráli již čtvrtý soutěžní duel v řadě, přičemž v nich vstřelili pouze jeden gól. Alex Král za domácí nenastoupil, na druhé straně Pavel Kadeřábek opustil hřiště až v nastaveném čase.

Union bude chtít proti Hoffenheimu odvrátit třetí bundesligovu porážku v řadě

Svěřenci Urse Fischera začali sezonu výborně, když po dvou kolech měli skóre 8:2, jenže pak přišly dvě ztráty. Naopak TSG nabírá formu, což bude chtít na stadionu An der Alten Försterei potvrdit pro změnu čtvrtým po sobě jdoucím vítězstvím.

Union při debutu mezi smetánkou dlouho vzdoroval, Real opět v závěru spasil Bellingham

Real Madrid zvítězil v úvodním duelu skupiny C Ligy mistrů v domácím prostředí nad Unionem Berlín 1:0. Španělský gigant se přes houževnatou obranu soupeře, jenž si v milionářské soutěži odbyl svou premiéru, dlouho nemohl střelecky prosadit a několikrát dokonce trefil brankovou konstrukci. Nakonec mu však v samém závěru vytrhl trn z paty již tradičně Jude Bellingham...

Real se poprvé v historii utká s Unionem Berlín

Druhým hracím dnem budou pokračovat úvodní duely skupinové fáze Ligy mistrů sezóny 2023/2024 a již v podvečerních hodinách bude k vidění velmi zajímavé střetnutí mezi čtrnáctinásobným šampionem Realem Madrid a celkem z německé metropole, Unionem Berlín. Ten se naopak přímo do skupiny milionářské soutěže kvalifikoval vůbec poprvé a prestižnějšího soupeře si na úvod snad nemohl přát.