RB Lipsko Německo - RB Lipsko - Zprávy

Preview: RB Lipsko - Olympique Marseille

Lipsko si jakožto absolutní nováček evropských pohárů vede nadstandardně dobře. Po účasti v Lize mistrů na podzim se v Evropské lize prokousalo na jaře mezi osm nejlepších a v cestě do semifinále mu tentokráte stojí Marseille, ostřílený a mnohem zkušenější celek z Francie, který zažívá v této fázi premiéru stejně jako její německý protivník.

Hannover 96 - RB Lipsko 2:3

Hráči RB Lipsko navázali na úspěšné představení proti Bayernu a tři body brali také z HDI-Arény, kde zvítězili 3:2. Hosté zároveň využili zaváhání Leverkusenu a poskočili na čtvrtou pozici, která zaručuje Ligu mistrů. Pro Hannover to byla už pátá porážka v řadě.

Preview: Hannover 96 - RB Lipsko

Lipsko loni skončilo druhé a podobný výsledek by rádi zopakovalo i letos. K tomu je ale zapotřebí sbírat body proti papírově slabším soupeřům. Takovým protivníkem letošní nováček z Hannoveru i přes poměrně vydařenou sezonu rozhodně je.

Lipsko se rozloučí s rekordmanem. Kaiser po sezóně odejde

Záložník Dominik Kaiser opustí po této sezóně RB Lipsko. Pro klub jde o velmi významného hráče. Prožil zde totiž postupy z regionální ligy až do Ligy mistrů. Jako poděkování mu klub připraví rozlučkový zápas.

RB Lipsko - Bayern Mnichov 2:1

Mnichovský Bayern si mohl už sedm kol před koncem zajistit obhajobu ligového titulu a to za předpokladu, že Schalke nevyhraje ve Wolfsburgu a sám zvítězí na půdě Lipska. Jenže zápasy dopadly zcela opačně. Jeho největší konkurent bral tři body po výsledku 1:0 a Bayern nečekaně prohrál 1:2. Přitom už po necelé čtvrthodině šel do vedení, RB však ještě do poločasu srovnal a deset minut po přestávce vsítil rozhodující branku.

Preview: RB Lipsko - Bayern Mnichov

Souboj dvou pohárových zástupců zakončí další kolo německé nejvyšší soutěže. Bayern Mnichov je ve čtvrtfinále Ligy mistrů a nyní ho čeká čtvrtfinalista Evropské ligy, ve šlágru kola se představí v Lipsku...

Zenit Petrohrad - RB Lipsko 1:1

Ruský Zenit Petrohrad opět neprolomil svou jarní mizérii a v odvetném utkání s německým Lipskem nedokázal smazat jednobrankové manko, se svým protivníkem se rozešel smírně po výsledku 1:1. Do čtvrtfinále tak postoupil jeho rival a pro něj to je obrovský úspěch. Hosté se mohli uklidnit v polovině první půle, kdy šli do vedení. Domácí ještě do poločasu srovnali, postupem času začali více riskovat a nakonec byli rádi, že neinkasovali podruhé.

Preview: Zenit Petrohrad - RB Lipsko

Odvetný zápas mezi Zenitem a Lipskem ještě bude otevřený, neboť si německý celek přiváží na ruskou půdu jednobrankový náskok, v domácím prostředí uspěl v nejtěsnějším poměru 2:1. Nicméně na venkovních stadionech se mu tolik nedaří a v Petrohradu ho jednoduchá úloha v žádném případě nečeká. Na druhou stranu nejsou svěřenci slavného trenéra Roberta Manciniho v optimálním rozpoložení, a pokud chtějí postoupit, tak se musí zlepšit.

VfB Stuttgart - RB Lipsko 0:0

Stuttgart hrál bez branek s Lipskem a s remízou je určitě spokojenější. Pro hosty znamená plichta ztrátu kontaktu s Ligou mistrů, která je pro ně nyní vzdálená už čtyři body.

Preview: VfB Stuttgart - RB Lipsko

Stuttgart se utká s Lipskem a těžit může především z výhody v podobě faktu, že Lipsko hrálo ve čtvrtek Evropskou ligu a jeho hráčům by tedy měly dříve dojít síly. V případě výhry se Lipsko vzdálí sedmému Hoffenheimu na rozdíl čtyř bodů.

RB Lipsko - Zenit Petrohrad 2:1

RB Lipsko zahájilo o něco lépe první polovinu dvojzápasu se Zenitem Petrohrad. Německý celek však bude s výsledkem 2:1 lehce nespokojený, neboť po většinu zápasu byl lepším týmem a v jeho průběhu navíc vedl o dvě branky. Kapitán hostů Cristito však svým gólem dal Petrohradu naději na postup. Hrdinou večera byl domácí Timo Werner, jenž si připsal jednu asistenci a druhou branku Lipska přidal sám.

Werner sní o Premier League. Přednost by dal Manchesteru United

V minulé sezóně nasázel Timo Werner za Lipsko 21 gólů a pomohl nováčkovi Bundesligy do Ligy mistrů. V aktuálním ročníku přidal ve 23 zápasech dalších 10 branek a prorazil v německém národním týmu...

Preview: RB Lipsko - Zenit Petrohrad

Lipsko si ve své premiérové sezóně v Evropě vede poměrně obstojně. V Lize mistrů se sice nedokázalo probojovat přes skupinovou část do vyřazovacích bojů, o patro níž v Evropské lize však skolilo silnou Neapol. Další těžkou překážkou v cestě za trofejí je ruský Zenit Petrohrad, který má se souboji napříč kontinentem letité zkušenosti.

RB Lipsko - Borussia Dortmund 1:1

Šlágr 25. kola německé Bundelsigy svého vítěze neměl, domácí Lipsko se rozešlo smírně s konkurenčním Dortmundem po výsledku 1:1. Zajímavý byl hlavně první poločas, kde se diváci dočkali obou regulérních branek a také dvou neuznaných gólů hostujícího celku. RB se v tabulce nachází na šesté pozici s devětatřiceti body, jeho ztráta na druhé Schalke činí šest bodů. Dortmundu patří třetí místo s dvaačtyřiceti body a za Schalke je tak o jediný bod.

Preview: RB Lipsko - Borussia Dortmund

Lipsko se v atraktivním zápase utká s dortmundskou Borussií. V případě výhry se může posunout na příčky zajišťující účast v základní skupině Ligy mistrů.