Greuther Fürth Německo - Greuther Fürth - Zprávy

Greuther byl blízko vítězství, z Bielefeldu veze remízu 2:2

Arminia Bielefeld prováhala možnost dostat se ze sestupových příček a doma s posledním Greutherem Fürth pouze remizovala 2:2. Za získaný bod ještě může být ráda, protože osm minut před koncem překvapivě prohrávala. Greuther bodoval venku vůbec poprvé v sezoně.

Arminia může opustit sestupové příčky, hostí slaboučký Greuther Fürth

Německá Bundesliga má v neděli na programu i zápas dvou nejhorších týmů tabulky. I když se jedná o předposlední a poslední tým, je mezi nimi poměrně velký bodový rozdíl. Arminia má ideální šanci vyhrabat se ze sestupového pásma, protože Greuther Fürth je na venkovních hřištích naprosto bezradný.

Zápas mezi Fürthem a Stuttgartem přinesl bezbrankovou remízu

Pro domácí se přesto jedná o vcelku významný okamžik, neboť si díky ní připsali do tabulky šestý bod. Asi netřeba upozorňovat, že jejich setrvání v soutěži by se v podstatě už po osmnácti odehraných kolech rovnalo menšímu zázraku. Ostatně také Stuttgart bude mít zřejmě ještě plné nohy práce s tím, aby po dvou letech mezi elitou znovu nesestoupil.

Zabere ještě ve druhé polovině sezóny poslední Fürth? Na úvod Rückrunde přivítá Stuttgart

Je dost možné, že právě tyhle kluby se v jarní části sezóny budou rvát o finální udržení se na nejvyšší úrovni. Ačkoli pro Fürth je tahle otázka v tuhle chvíli spíše zapovězenou záležitostí, neboť za celou podzimní fázi ročníku urval jen pět bodů a je v tabulce beznadějně poslední. Ani Stuttgart ale rozhodně nemohl za své dosavadní počínání vyskakovat radostí do vzduchu.

Trenér Ruman povede opět rezervní tým Greutheru Fürth

Český trenér Petr Ruman povede opět rezervní tým Greutheru Fürth. Pětačtyřicetiletý kouč se vrací k výběru do 23 let a účastníkovi čtvrté nejvyšší německé soutěže po nepovedeném angažmá v třetiligovém Türkgücü Mnichov. Klub o Rumanově příchodu informoval na svém webu.

Zápas mezi Fürthem a Augsburgem vítěze nepoznal

Greuther Fürth nastřádal za první polovinu sezony pouhých pět bodíků a v jarní části bude muset předvést nefalšované zmrtvýchvstání. Na jeho místo mezi elitou si totiž dělá zálusk v podstatě hned sedm druholigových celků, včetně St. Pauli, Darmstadtu nebo Norimberku. Augsburg bude z této remízy jistě zklamaný. I proto, že na rozdíl od protivníka, dokázal vystřelit mezi tři tyče.

Vymaní se Augsburg z šestnácté pozice? Před zimní pauzou narazí na poslední Fürth

Augsburg prakticky až do konce října nevykazoval dobré výsledky. Přece však na řadu přišlo zlepšení, které vyústilo v současnou slušnou bilanci jediné porážky z posledních pěti ligových kol. Před následující krátkou zimní přestávkou má možnost vymanit se ze šestnáctého místa, které by znamenalo případnou baráž o udržení, poněvadž zavítá na půdu nováčka z Fürthu.

Borussia Dortmund v rámci 16. kola jasně přehrála Fürth

Dvěma brankami se na v pořadí už jedenáctém vítězství BVB podílel Erling Haaland. Jasně poslední tým tabulky zvládnul za devadesát minut tohoto duelu vyprodukovat jedinou střelu přímo na bránu, a tak připisuje čtrnáctou prohru.

Dortmund po dvou ligových zápasech bez výhry míní konečně zabrat proti Fürthu

Ještě zkraje prosince se zdálo, že by Dortmund mohl zabojovat o titul podzimního půlmistra. Jenže nezvládnutý Der Klassiker znamenal pouze navýšení ztráty na vedoucí Bayern na rozdíl čtyř bodů, a protože ani v následném ligovém klání nevyhrál a naopak mnichovský celek ano, jeho manko dvě kola před vánočními svátky bylo již šestibodové. Teď BVB narazí na Fürth.

Ve Fürthu dnes nikdo nespí! Poslední tým ligy slaví první výhru v sezóně

Premiérové vítězství v ročníku, na které domácí Fürth čekal dlouhých 15 kol, zařídil v 56. minutě šťastným zásahem Haavard Nielsen. Zelenobílí si pak už vedení pohlídali. I přes dnešní výhru ale samozřejmě zůstávají poslední a na 17. Bielefeld ztrácí šest bodů. Union zůstává na 6. příčce.

Fürth chce proti Unionu vybojovat alespoň druhý bod v sezóně

Na trápení Fürthu v aktuálním ročníku je opravdu smutný pohled. Bavorský klub se zeleným trojlístkem ve znaku má už nyní prakticky jistý sestup zpět do druhé Bundesligy. A není divu.

Ofenzivní uragán Leverkusenu rozmetal Greuther na cucky, Schick dal čtyři góly

Český útočník Patrik Schick se vrátil po zranění v zajímavé formě. V domácím zápase proti Greutheru Fürth totiž nastřílel ve druhém poločase čtyři góly a zásadní měrou se podepsal pod debakl hostů ve výši 7:1. Leverkusen zadělal na tři body už v prvním poločase, kdy se prosadil celkem třikrát.

Leverkusen chce potvrdit rostoucí formu proti poslednímu Fürthu

Bayer Leverkusen v posledním kole zvládl očekávaný souboj s Lipskem, které porazil 3:1. V aktuálním kole přivítají farmaceuti v Bay Areně soupeře z posledního místa tabulky - Greuther Fürth. Ten naopak minulý týden schytal výprask 3:6 od Hoffenheimu. O favoritovi tak je jasno. Na druhou stranu, Leverkusen už několikrát v ročníku klopýtl.

Devítigólová podívaná mezi Fürthem a Hoffenheimem přinesla více radosti hostům

Poslední tým tabulky se tak může "pyšnit" suverénně nejhorším skóre a zároveň i jedenáctou porážkou v řadě. Naopak Hoffenheim dokázal navázat na výhru nad Lipskem a v celkovém součtu se dostal na dvacetibodovou hranici.

Naváže Hoffenheim na minulé vítězství nad Lipskem? Pocestuje na půdu posledního Fürthu

Před vlastními fanoušky patří Hoffenheim k těm hodně úspěšným celkům Bundesligy, venku každopádně neodvádí tak zdárnou práci. A rád by napravil svou nelichotivou bilanci na cizích hřištích právě v nynějším případě, protože pocestuje do Fürthu, který je beznadějně poslední. Domácí prohráli už desetkrát za sebou, doposud uhráli remízu pouze v srpnu s Bielefeldem.