Omonia Nikósie Kypr - Omonia Nikósie - Zprávy

Granada veze z Nikósie pohodlnou výhru

Omonia nezvládla domácí utkání s favoritem a prohrála s ním o dvě branky. Velký podíl na tom měl i Michal Ďuriš, který se nechal vyloučit po dvou žlutých kartách ještě v první půli.

Granada posledně zklamala. Udrží na Kypru první místo?

Kyperský celek Omonia Nikósie minule zanechal dobrý dojem z utkání proti PSV, byť na body mu to nestačilo. Stále se tak trápí na posledním místě ve skupině s jedním bodem. A teď nemá zrovna ideální vyhlídky, protože jej navštíví lídr skupiny.

Oslabené PSV vyhrálo nad Omonií kvůli rozdílové trefě Malena v samém závěru

PSV se před svým druhým zápasem Evropské ligy potýkalo s mnoha problémy, kromě početné marodky mu chybělo také hned osm hráčů vinou koronavirové nákazy a do duelu v kyperské Nikósii proto vstupovalo jako mírný outsider. Omonia se dostala do vedení krátce po odehrané půlhodině, ovšem hosté ještě do přestávky srovnali krok a o svém úspěchu rozhodli v nastaveném čase díky druhé brance v zápase od Donyella Malena.

PSV sužuje koronavirus, i přesto chce na Kypru uspět

PSV prožilo naprosto skvostný start do této sezóny a dlouho to vypadalo, že jen těžko bude hledat přemožitele, ovšem v poslední době se jeho plány výrazně hroutí. Celek z Eindhovenu totiž prohrál ve dvou předchozích duelech a nyní na kyperskou půdu nepojede zrovna v nejlepším rozpoložení, neboť kromě velké marodky se musí vypořádat také s rozsáhlými problémy spojené s ošemetnou nákazou nemocí COVID-19.

PAOK neproměňovalo šance a s Omonií proto jen remizovalo

Řecké PAOK nepotvrdilo úlohu favorita proti kyperské Omonii a i přes jasnou dominanci se s ní pouze rozešlo smírně v poměru 1:1, vzhledem k vývoji čtvrtečního utkání to pro něj jistě je citelná ztráta. Celek z Nikósie se dostal do překvapivého vedené krátce po odehrané čtvrthodině, domácí zhruba deset minut po změně stran srovnali stav, jenomže kvůli několika neproměněným šancím už nedokázali převrhnout misky vah na svou stranu.

Omonia je poprvé v základní skupině EL, o premiérové body bude usilovat v Řecku

PAOK letos prahlo po Lize mistrů a nakonec do ní neproklouzlo, teď se pokusí uspět v základní skupině Evropské ligy a opět ho nečeká nic jednoduchého. V úvodu narazí na papírově největšího outsidera skupiny, kyperská Omonia je jediným zástupcem své země v hlavní fázi evropských pohárů a rozhodně se nebude chtít smířit s koncem v podzimní části. Také celek z Nikósie až do poslední možné chvíle bojoval o milionářskou LM.

Ďuriš zůstane na Kypru, dohodl se s Omonií

Slovenský reprezentant Michal Ďuriš zůstane i po ukončení angažmá v Anorthosisu Famagusta na Kypru. Dvaatřicetiletý útočník se dohodl na roční smlouvě s dvacetinásobným mistrem země Omonií Nikósie, kde působí i čeští fotbalisté Michael Lüftner a Jan Lecjaks.