PSV na závěr rozdrtilo Omonii a vysloužilo si první místo

Ještě krátce po polovině odehraných zápasů ve skupině E to vypadalo, že vysoce favorizované PSV ani nepostoupí do vyřazovací fáze, nicméně teď díky třetí výhře nakonec poskočilo na první místo. Eindhovenský gigant si v domácím prostředí poradil s kyperským protivníkem ve vysokém poměru 4:0 a díky remíze španělské Granady s řeckým PAOK (0:0) obsadil vítěznou pozici s dvanácti body, španělský klub za sebou nechal o jediný bod.
10.12.2020 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

PSV je v Evropské lize na koni a teď si bude chtít poradit s Omonií

Celek z Eindhovenu neprožívá úplně špatnou sezónu a především v posledních týdnech předvádí konstantní výkony. Díky předchozí výhře nad španělskou Granadou si zajistilo účast mezi dvaatřicítkou nejlepších a nyní ještě bude mít celkem slušnou příležitost poskočit na vedoucí příčku. V tuto chvíli mu patří druhé místo s devíti body a za svým španělským rivalem zaostává o bod, situaci proto nemá ve svých rukách.
09.12.2020 | Previews | 2 komentáře

Omonia s sebou stáhla PAOK, o postupujících ze skupiny E je jasno

PAOK Soluň promarnil možnost poprat se o postup ze skupiny, když poměrně překvapivě prohrál na Kypru s Omonií. Protože PSV vyhrálo v Granadě, vznikla mezi holandským a řeckým celkem nedostižitelná čtyřbodová propast. Rozhodující gól kyperského celku vstřelil šest minut před koncem z pokutového kopu Jordi Gómez.
04.12.2020 | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Domácí Omonia bojuje o čest, PAOK o postup

PAOK Soluň ještě zdaleka nevzdává boj o druhé postupové místo, tím spíš, když se teď lídr a druhý tým utkají spolu. Kromě aktuální dobré formy pak počítá především s tím, že se utká s poslední Omonií.
02.12.2020 | Previews | 5 komentářů

Granada se přiblížila postupu, Omonii udolala 2:1

Španělská Granada si užívá premiérovou účast v Evropské lize a je velmi blízko postupu do jarní vyřazovací fáze. Domácí porazili Omonii Nikósie 2:1 a v tabulce už mají deset bodů. Naopak další porážka je pro Kypřany komplikací, i když ani oni ještě nejsou bez šance na postup. V utkání se jednou asistencí zviditelnil i Jan Lecjaks.
27.11.2020 | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Omonia touží po první výhře, v Granadě ale čelí lídrovi skupiny

Granada se snaží udržet překvapivé první místo ve skupině E a čtvrteční večer by pro ni mohl být velkou pomocí. Na domácí půdě Estadio Nuevo Los Cármenes totiž uvítá poslední Omonii. Ta zatím obrala soupeře jen o jeden bod.
25.11.2020 | Previews | 6 komentářů

Granada veze z Nikósie pohodlnou výhru

Omonia nezvládla domácí utkání s favoritem a prohrála s ním o dvě branky. Velký podíl na tom měl i Michal Ďuriš, který se nechal vyloučit po dvou žlutých kartách ještě v první půli.
05.11.2020 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Granada posledně zklamala. Udrží na Kypru první místo?

Kyperský celek Omonia Nikósie minule zanechal dobrý dojem z utkání proti PSV, byť na body mu to nestačilo. Stále se tak trápí na posledním místě ve skupině s jedním bodem. A teď nemá zrovna ideální vyhlídky, protože jej navštíví lídr skupiny.
04.11.2020 | Previews | 2 komentáře

Oslabené PSV vyhrálo nad Omonií kvůli rozdílové trefě Malena v samém závěru

PSV se před svým druhým zápasem Evropské ligy potýkalo s mnoha problémy, kromě početné marodky mu chybělo také hned osm hráčů vinou koronavirové nákazy a do duelu v kyperské Nikósii proto vstupovalo jako mírný outsider. Omonia se dostala do vedení krátce po odehrané půlhodině, ovšem hosté ještě do přestávky srovnali krok a o svém úspěchu rozhodli v nastaveném čase díky druhé brance v zápase od Donyella Malena.
30.10.2020 | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

PSV sužuje koronavirus, i přesto chce na Kypru uspět

PSV prožilo naprosto skvostný start do této sezóny a dlouho to vypadalo, že jen těžko bude hledat přemožitele, ovšem v poslední době se jeho plány výrazně hroutí. Celek z Eindhovenu totiž prohrál ve dvou předchozích duelech a nyní na kyperskou půdu nepojede zrovna v nejlepším rozpoložení, neboť kromě velké marodky se musí vypořádat také s rozsáhlými problémy spojené s ošemetnou nákazou nemocí COVID-19.
28.10.2020 | Previews | 8 komentářů
07.12.2020 Lüftner přispěl k výhře Omonie
Omonia Nikósie zvládla derby na půdě APOELu, vyhrála 3:0 a svůj podíl na tom měl i Michael Lüftner. Český obránce odehrál 3:0, ve 38. minutě navíc otevřel skóre.
30.10.2020 Gómezův rekordní gól je hitem
Gól kapitána Omonie Nikósie Jordiho Gómeze z vlastní poloviny hřiště ve čtvrtečním zápase Evropské ligy proti PSV Eindhoven (1:2) se stal hitem sociálních sítí. Pětatřicetiletý španělský záložník si ve 29. minutě všiml, že gólman Yvon Mvogo stojí daleko od branky a povedeným nákopem z 54 metrů jej přeloboval. Gómez napodobil útočníka Glasgow Rangers Kemara Roofea, který minulý týden podobným způsobem skóroval na hřišti Standardu Lutych (2:0) a jemuž rekord soutěže ve vzdálenosti, z jaké padl gól, vydržel jen sedm dní. Hráči PSV sice proti Gómezově gólu protestovali, protože po nařízení přímého kopu byl míč v době kopu v pohybu, u rozhodčího ale s protesty neuspěli. Ještě do poločasu nicméně zásluhou Donyella Malena vyrovnali a v druhé nastavené minutě stejný hráč rozhodl o vítězství nizozemského celku. (ČTK)
23.10.2020 Asistence Lecjakse pomohla Omonii
Omonia Nikósie remizovala 1:1 na hřišti PAOKu Soluň, na čemž se podílel Jan Lecjaks. Český obránce asistoval u vedoucího gólu Erica Bauthéaca.
16.09.2020 Lüftner se trefil v Lize mistrů
Český obránce Michael Lüftner otevřel skóre utkání 3. předkola Ligy mistrů, ve kterém jeho kyperská Omonia Nikósie hostí Crvenou Zvezdu Bělehrad. Domácí stoper měl po zakrouceném rohu pořádný kopec štěstí a míč se od něj odrazil do sítě.
19.08.2020 Lecjaks a Lüftner postupují
Čeští obránci Jan Lecjaks a Michael Lüftner se radují z postupu z prvního předkola Ligy mistrů. V utkání na půdě arménského Araratu Jerevan musel duel jejich Omonie Nikósie po bezbrankové remíze do prodloužení. V něm se podařilo hráčům kyperského celku nakonec vstřelit rozhodující gól a po výsledku 1:0 po prodloužení postupují dál.
01.02.2020 Trnava si vypůjčila obránce Pereiru
Posilu na pravý okraj obrany má Spartak Trnava, na hostování z kyperského celku Omonia Nikósie přišel Joel Pereira. Slovenský klub si zajistil i opci na trvalý přestup. (profutbal.sk)
05.09.2019 Hubočan si zahraje kyperskou ligu
Tomáš Hubočan po minulé sezoně ukončil své angažmá v Marseille a nyní si našel nového zaměstnavatele. Slovenský obránce se uchýlí na Kypr, plácl si s tamní Omonií Nikósie. (sme.sk)
25.07.2019 Bauthéac přestoupil na Kypr
Dres Omonie Nikósie bude oblékat Eric Bauthéac.Jednatřicetiletý ofenzivní hráč byl po odchodu z Brisbane Road bez angažmá a na Kypru podepsal smlouvu na tři roky. (lequipe.fr)
25.07.2019 Bautheac míří na Kypr
Francouzský křídelník Éric Bautheac by se měl stát posilou kyperské Omonie Nikósie, za kterou bude v této sezoně nastupovat i český obránce Michael Lüftner. Jednatřicetiletý Bautheac se s klubem dohodl na tříleté smlouvě a podle francouzských médií se má stát nejlépe placeným hráčem kyperské ligy. Naposledy hrál Bautheac v Austrálii za Brisbane. (getfootballnewsfrance.com)
04.07.2019 Mejías se vrací do Middlesbrough
Brankář Tomás Mejías se po roce stráveném na Kypru v Omonii Nikósie vrací do anglického Middlesbrough. Třicetiletý fotbalista, který je produktem akademie Realu Madrid, podepsal dvouletou smlouvu. (skysports.com)
Je zde málo aktuálních zpráv z tohoto klubu a chtěli byste nám pomoci? Máte možnost - pošlete svou krátkou expres zprávu nebo článek, kvalitní příspěvky zveřejníme. Posílat své příspěvky můžete zde. Vždy uveďte své jméno a nezapomeňte doplnit zdroj, neboť informace, které si nemůžeme ověřit, nemůžeme ani zveřejnit. Děkujeme!