Rennes na závěr jen remizovalo s Larnakou, boj o první příčku s Fenerbahce prohrálo

Rennes bezpochyby nepůsobilo v rámci podzimní části Evropské ligy vůbec špatně, ve finále si nezapsalo na své konto jedinou porážku, přece však bylo o chlup lepší Fenerbahce, a tak se na Bretaňském poloostrově museli spokojit s konečnou druhou pozicí v tabulce. V posledním vystoupení neudrželo své těsné vedení nad Larnakou, která se přesunula do Konferenční ligy.
04.11. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Rennes svádí na dálku boj s Fenerbahçe o první místo

Pokud chce Stade Rennes pomýšlet na první příčku ve skupině, potřebuje pravděpodobně vyhrát nad Larnakou a zároveň doufat v pomoc kyjevského Dynama. V tuto chvíli totiž o skóre postupuje z prvního místa Fenerbahçe.
02.11. | Previews | 5 komentářů

Dynamo naději na postup nevykřesalo. Na půdě Larnaky stvrdilo vyřazení z pohárové Evropy

Dynamo Kyjev v letošním ročníku evropských pohárů končí. Ačkoli se urputně pokoušelo na půdě Larnaky zvrátit nepříjemně se vyvíjející střetnutí a získalo aspoň svůj první bod v hlavní fázi Evropské ligy, na faktu, že skončí jistě poslední, nic nezměnilo. Do předkola Konferenční ligy zkrátka postoupil jeho protivník, jenž strhnul lepší vzájemnou statistiku ve svůj prospěch.
27.10. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Zvrátí Kyjev svůj osud v Larnace?

AEK Larnaka bude ve čtvrtek večer hostit Dynamo Kyjev o možnost zajistit si po Vánocích účast v Evropské konferenční lize. Oba celky už totiž jsou mimo boj o postup do play-off Evropské ligy, přičemž Kyjev prohrál každý ze svých čtyř zápasů ve skupině B.
26.10. | Previews | 2 komentáře

Fenerbahce slaví postup do play-off Evropské ligy, venku skolilo Larnaku

Celkem tři pokutové kopy nabídlo měření sil mezi Larnakou a Fenerbahce, z něhož lépe vyšel favorizovaný turecký celek, a díky třem uzmutým bodům si, a to společně s Renens, zajistil účast v jarní fázi Evropské ligy. Před francouzským protivníkem je ovšem lepší jen vlivem o chlup lepšího skóre. Právě s ním se nakonec v posledních dvou kolech porve o první příčku.
13.10. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Fenerbahçe může na Kypru učinit důležitý krok za postupem

Vedoucí tým skupiny B turecké Fenerbahce si může pojistit první místo, pokud zvládne náročný duel v Larnace. Už první zápas ukázal, že Larnaka není snadným soustem a obzvláště to bude platit na Kypru.
12.10. | Previews | 4 komentáře

Fenerbahce potvrdilo domácí sílu. Superhrdinou se stal znovu Batshuayi

Fotbalisté Fenerbahce porazili ve třetím zápase skupiny B Evropské ligy Larnaku 2:0 a připsali si již šestou soutěžní domácí výhru v řadě. O vítězný gól utkání se postaral Michy Batshuayi. Superschopností populárního belgického "Batmana" se po přestupu do Turecka stalo právě střílení rozhodujících branek. Trefil se totiž zatím dvakrát a oba jeho zásahy znamenaly zisk všech bodů. Hlavně jeho zásluhou se tak domácí posunuli na první příčku tabulky.
06.10. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Larnaku čeká náročný boj na horké istanbulské půdě

Fenerbahce se ve čtvrtek pokusí prodloužit svou neporazitelnost ve všech soutěžích na šest zápasů, v Evropské lize bude hostit Larnaku. Turecký celek získal ze dvou zápasů ve skupině čtyři body, hosté mají po výhře nad Dynamem Kyjev na kontě body tři.
05.10. | Previews | 4 komentáře

Larnaca vyzrála na Dynamo. Výhru Kypřanů ozdobila výstavní trefa z přímého kopu

AEK Larnaca dokázala ve druhém kole skupiny B Evropské ligy vyhrát 1:0 nad Dynamem Kyjev. Již v osmé minutě rozhodl zápas famózní trefou z volného přímého kopu maďarský útočník Ádám Gyurcsó. Domácím se sice povedlo ještě v první půli vyrovnat, vstřelenou branku však zamítnul těsný ofsajd. Utkání se kvůli vypjaté situaci na Ukrajině hrálo v polském Krakově.
16.09. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Dynamo Kyjev přivítá v azylu kyperskou Larnaku

Ukrajinský vicemistr nedokončené sezony 2021/2022 se v polském Krakově pokusí odčinit porážku z minulého týdne a získat první body do tabulky skupiny B. Má k tomu velkou příležitost, protože přivítá kyperský celek AEK Larnaka. Hosté také vyšli v minulém kole bodově naprázdno a rozhodně nechtějí zůstat bez bodu.
14.09. | Previews | 5 komentářů
10.07. Rafa Lopes odešel do AEK Larnaka
AEK Larnaka posílil Rafa Lopes. Kyperský celek získal 30letého útočníka z Legie Varšava a podepsal s ním smlouvu do roku 2024. (abola.pt)
10.06. Oier si zahraje kyperskou ligu
Oier Sanjurjo nedostal nový kontrakt v Osasuně a nyní si našel nového zaměstnavatele. Zkušený obránce se stěhuje na Kypr, dohodl se na spolupráci s tamním celkem AEK Larnaka. (mundodeportivo.com)
22.05. APOEL i kvůli Kvídovi bez Ligy mistrů
Infarktové vyústění zažila také kyperská liga, kde oslabený APOEL prohrál na půdě Pafosu 1:3 a ztratil tak druhou příčku, která ještě znamená kvalifikaci Ligy mistrů. Za Pafos se už ve čtvrté minutě prosadil český obránce Josef Kvída. Na druhé místo, a tím pádem potenciálně do osudí soupeřů Slovácka ve 3. předkole Evropské ligy, se na místo APOELu posouvá AEK Larnaka.
28.08.2021 AEK Larnaka posílil Rosales
Roberto Rosales po sedmi letech opouští Pyrenejský poloostrov a vydává se na Kypr. Zkušený obránce po odchodu z Leganésu podepsal dvouletý kontrakt s AEK Larnaka. (transfermarkt.de)
25.08.2021 Larnaka angažovala Espinosu
Javier Espinosa přestupuje z Fuenlabrady do AEK Larnaka. Osmadvacetiletý záložník na Kypru podepsal smlouvu do roku 2023. (transfermarkt.de)
16.08.2021 Larnaka přivedla Faraje
Imad Faraj vyměnil Belgii za Kypr. Talentovaný křídelník přestoupil z Excelu Mouscron do AEK Larnaka. (transfermarkt.de)
09.06.2021 Rubén Martínez bude chytat na Kypru
Rubén Martínez nedostal novou smlouvu v Osasuně, bez práce ovšem nebude. Španělský brankář si domluvil angažmá na Kypru, od července bude chytat za AEK Larnaka. (transfermarkt.de)
22.01.2019 Jeffren si zahraje na Kypru
Zajímavou posilu hlásí AEK Larnaka, kyperskému celku se upsal Jeffren. 31letý útočník je produktem mládežnické akademie Barcelony a vedle katalánského klubu hrával rovněž za lisabonský Sporting nebo Valladolid, na Kypr přichází z curyšského Grasshoppers. (abola.pt)
29.09.2018 AEK Larnaka slaví triumf v Superpoháru
Výsledek utkání o Kyperský superpohár: APOEL Nikósie - AEK Larnaka 1:1, 1:4 na penalty (25. Al Taamari - 61. Rousias).
09.08.2018 Ve Štýrském Hradci zranili fanoušci sudího
Úvodní utkání třetího předkola Evropské ligy mezi fotbalisty Štýrského Hradce a AEK Larnaka bylo asi na 40 minut přerušeno kvůli řádění fanoušků. Chuligáni zasáhli hozenou sklenicí do hlavy jednoho z asistentů rozhodčího, který utrpěl krvavé zranění. Švédský sudí Mohammed Al-Hakim však nechal zápas dohrát a kyperský celek nakonec zvítězil 2:0. Incident se odehrál v 78. minutě za stavu 2:0 pro Larnaku ve chvíli, kdy měli hosté rozehrávat rohový kop. Sklenice zasáhla do hlavy asistenta Fredrika Klyvera a hlavní sudí poslal oba celky do kabin. Po asi 40 minutách nejistoty však nechal Al-Hakim utkání dokončit. (ČTK)
Je zde málo aktuálních zpráv z tohoto klubu a chtěli byste nám pomoci? Máte možnost - pošlete svou krátkou expres zprávu nebo článek, kvalitní příspěvky zveřejníme. Posílat své příspěvky můžete zde. Vždy uveďte své jméno a nezapomeňte doplnit zdroj, neboť informace, které si nemůžeme ověřit, nemůžeme ani zveřejnit. Děkujeme!