SPAL 2013 Itálie - SPAL 2013 - Zprávy

Chievo opět na dně, SPAL mu nasázel čtyři branky

Chievo po několika dobrých momentech opět ukazuje svoje temnější stránku a jeho fanoušci dnes odpoledne odcházeli ze stadionu Bentegodi hodně zklamaní. Viděli totiž porážku svého týmu a debakl o čtyřech gólech ze strany SPALu.

Domácímu Chievu se loučení pokusí znepříjemnit SPAL

Sobotní program Serie A obsahuje dvě zajímavá utkání a pokud byste to první z nich chtěli vidět naživo, musíte do Verony. Tamní Stadio Marc'Antonio Bentegodi bude od šesti hodin v podvečer hostit jedno z posledních utkání domácích v první lize a hostem bude SPAL.

Janov jede z Ferrary jen s bodem, který pro něj zachránil Lapadula

SPAL na domácí půdě stadionu Paolo Mazza jen remizoval s Janovem a především pro hosty je to další těžká ztráta. V první půli obstaral gól domácích obránce Felipe, zatímco pár minut po svém nástupu na hřiště se prosadil hostující Lapadula.

SPAL potřebuje zlepšit domácí bilanci, Janov rázem bojuje o záchranu

Janov hrál v novodobé historii se SPALem třikrát, ale ani jednou ho neporazil. Vítězství by se mu hodilo právě v těchto dnech, protože celek z přístavního města je naprosto mimo formu a nemá daleko k sestupovým potížím.

Empoli doma prohrálo a na záchranu už ztrácí čtyři body

Že utkání o záchranu nemusí být jen nudnou podívanou ukázaly týmy Empoli a SPALu. Zápas na stadionu Carla Castellaniho nabídl celkem šest branek a vítězství hostů v poměru 2:4. Domácí tým smutní a komplikuje si záchranu, pět kol před koncem soutěže ztrácí na sedmnácté Udinese už čtyři body.

Empoli přivítá ve formě hrající SPAL

Empoli doma čeká další důležité utkání v boji o záchranu, s týmem, který ještě relativně nedávno okupoval poslední tři příčky znamenající sestup. SPAL předvedl od poloviny března nevídaný progres, porazil tři velké kluby včetně Juventusu a v tabulce se vyhoupl na třinácté místo.

SPAL otočil zápas s Juventusem a oddálil jeho oslavy

Mistrovské oslavy se odkládají, staronový král bude korunován zřejmě až v příštím kole. Juventusu sice stačil k definitivě titulu bod ze hřiště SPALu, ale ani to nakonec nedokázal. V první půli se sice prosadil Kean, jenže po změně stran SPAL udeřil dvakrát.

Juventus plánuje ve Ferraře mistrovské oslavy

Sobotní program 32. kola italské Serie A je hodně výjimečnou událostí. Za určitých okolností bychom se totiž mohli už šest kol před koncem ligy dočkat staronového krále. S cílem odložit mistrovské oslavy se do boje pustí domácí SPAL.

Cagliari doma opět vyhrálo, výsledkem 2:1 si poradilo se SPALem

Sardinské Cagliari si pojistilo umístění ve středu tabulky, když vyhrálo čtvrtý domácí zápas z pěti. Na stadionu Sant'Elia porazilo SPAL 2:1, čímž pro změnu přerušilo jeho třízápasovou sérii bez ztráty kytičky. Zatímco Cagliari má záchranu na dosah, SPAL ještě musí pořádně zabojovat.

Cagliari i SPAL jsou ve formě, jak skončí vzájemný zápas?

Cagliari sice v minulém kole nestačilo na Juventus, ale v předchozích zápasech si vedlo dobře a proti SPALu by v tom chtělo pokračovat. Hosté přijíždějí na Sardinii v dobré formě, z posledních tří zápasů vytěžili plný počet bodů! Záchranu však, stejně jako domácí, v kapse ještě nemají.

SPAL překvapivě udolal Lazio 1:0

Obrovské zklamání zavládlo v táboře římského Lazia. Biancocelesti měli jedinečnou možnost přiblížit se čtvrtému místu, jenomže zápas na půdě zachraňujícího se SPALu nezvládli a minutu před koncem inkasovali jediný gól z pokutového kopu. Naopak radost ovládla Ferraru, SPAL díky výhře 1:0 učinil důležitý krok na cestě za záchranou. Autorem proměněné penalty se stal Andrea Petagna.

SPAL je v dobré formě, zaskočí i Lazio?

Lazio se podruhé během několika dní představí na půdě soupeře, ale tentokrát jako velký favorit proti SPAL 2013. Domácí o víkendu zvládli důležitý záchranářský souboj ve Frosinone a dobrou formu chtějí potvrdit i proti Laziu. Mimochodem před třemi týdny si SPAL doma poradil i s jiným římským celkem. AS Řím porazil 2:1.

Frosinone nezvládlo přímý souboj o záchranu a zůstává předposlední

Klíčovou záchranářskou bitvu zvládl lépe SPAL, který vyhrál na hřišti Frosinone nejtěsnějším rozdílem. Diváci nemuseli na gól čekat dlouho, ve 13. minutě rozhodl Francesco Vicari. Frosinone se další porážkou dostává do ještě obtížnější situace a jeho setrvání v Serii A i pro příští rok se vzdaluje. Canarini přitom měli ideální možnost získat tři body, neboť hostili rovněž o záchranu bojující SPAL.

Frosinone už nemůže zaváhat, doma musí porazit SPAL

V neděli odpoledne se na stadionu ve Frosinone odehraje důležitý záchranářský duel mezi "Canarini" a ferrarským SPAL 2013. Domácí tým je s pouhými sedmnácti body předposlední a před vlastními diváky potřebuje tento duel nutně zvládnout. SPALu sice patří patnáctá pozice, ale osmnáctá Boloňa je vzdálená jen dva body.

SPAL zaskočil Římany a vyhrál

Domácí SPAL překvapil a poradil si s římským AS. Stačily mu k tomu branky Farese a Petagny, na které dokázali Vlci reagovat jen trefou Perottiho z penalty. Ta ale na body nestačila a překvapivou výhru slavil outsider SPAL.