Parma Calcio Itálie - Parma Calcio - Zprávy

Preview: FC Parma - FC Janov

Parmu čeká ve 36. kole na domácím Stadio Ennio Tardini důležité utkání proti osmému Janovu. Domácí jsou nyní předposlední a na vítězství čekají již tři zápasy. Navíc ten poslední prohráli s Regginou, která je přeskočila a nyní je mimo sestup. Parma na tyto pozice ztrácí dva body.

Reggina Calcio - FC Parma 2:1

Reggina odčinila vysokou porážkou kterou utrpěla před týdnem na San Siru s milánským AC a zvítězila doma nad Parmou 2:1. Klasický záchranářský duel rozhodl dvěma brankami ve druhém poločase Francesco Cozza. Branku Parmy zaznamenal z pokutového kupu Luca Cigarini.

Preview: Reggina Calcio - FC Parma

Na Stadio Oreste Granillo v Reggině půjde doslova o všechno. Domácí Reggina je totiž nyní poslední se ziskem 30 bodů. Hosté z Parmy jsou sedmnáctí, ale mají pouze o jeden bod více. Pro oba týmy to je tedy životně důležitý souboj a prohra jim může záchranu výrazně zkomplikovat. Hosté navíc na výhru čekají již pět zápasů.

FC Parma - Neapol SSC 1:2

Na Stadio Tardini byl k vidění velice zajímavý souboj. Tím hlavním je zajisté vítězství hostující Neapole, která porazila Parmu v poměru 2:1, ale diváci mohli vidět i červené karty. Byly čtyři a hned tři z nich inkasovali domácí hráči. Velké množství červených karet se dá částečně dávat za vinu rozhodčímu, jenž předvedl otřesný výkon.

Preview: FC Parma - Neapol SSC

Na Stadio Ennio Tardini se schyluje k souboji zachraňující se domácí Parmy a deváté Neapole, která se již soustředí jen na co nejlepší umístění ve středu tabulky. Zatímco domácí již čtyřikrát nevyhráli, jsou šestnáctí a od sestupu je dělí pouhý bod, hosté si hlídají klidný střed tabulky a podávají dobré výkony.

Juventus Turín - FC Parma 3:0

Juventus Turín s přehledem porazil Parmu rozdílem třídy a upevnil si tak svou třetí pozici v Serii A. Naopak Parma je nyní v přímém ohrožení sestupu, neboť od sestupující trojice ji dělí jen bod. O branky se postarali Trezeguet s Palladinem, poté si dal ještě Morrone vlastní gól.

Juventus v dohrávce hostí Parmu

Na Stadio Delle Alpi v Turíně se chystá dohrávka 31. kola italské Serie A. Domácí Juventus se střetne s FC Parma, jedná se tedy o souboj týmů z opačných konců tabulky. Utkání bylo odloženo kvůli smrti fanouška Parmy, jenž byl při dopravní nehodě sražen autobusem plným turínských fandů.

Empoli FC - FC Parma 1:1

Další ze záchranářských duelů byl k vidění na stadionu Carla Castellaniho, kde hraje své domácí zápasy Empoli. To si v zápase rozdělilo body s FC Parmou za remízu 1:1. Za Empoli se trefil ve 30. minutě Sebastian Giovinco, bohužel to byla pro domácí jen vyrovnávací branka. Už v 7. minutě totiž otevřel skóre utkání Cristiano Lucarelli.

Preview: Empoli FC - FC Parma

Záchranářský duel bude k vidění na stadionu Carla Castellaniho, kam zavítá Parma. Domácí Empoli je na osmnáctém místě, což je poslední příčka zaručující sestup do nižší soutěže. Hosté z Parmy na tom nejsou o moc lépe. S třiceti body se krčí na šestnácté pozici.

FC Parma - Lazio Řím 2:2

Diváci na Stadio Tardini si v prvním poločase určitě nemohli stěžovat na atraktivitu utkání. Jak domácí Parma, tak také Lazio se totiž trefili do poločasu hned dvakrát a diváci mohli sledovat dramatický souboj. Ve druhém poločasu již ovšem branka nepadla a na řadu přišla spravedlivá dělba bodů.

Preview: FC Parma - Lazio Řím

Nedělní program Serie A přinese souboj dvou týmu, z nichž jeden stále bojuje o přežití v nejvyšší soutěži a druhý si již zajistil klidný střed tabulky. Na Stadio Ennia Tardini se střetne domácí Parma s římským Laziem. Domácí, podobně jako hosté, podávají nevyrovnané výkony a vítězství střídá prohru. Parma je na tom ale o poznání hůře, když bude muset do posledního kola bojovat o udržení.

Šéf Parmy vyloučil, že by za smrtí fanouška stálo násilí

Prezident fotbalové Parmy Tommaso Ghirardi vyloučil, že by za nedělním úmrtím fanouška jeho klubu stálo násilí. Matteo Bagnaresi zahynul, když ho nešťastnou náhodou srazil autobus určený k převozu fanoušků Juventusu Turín. Nedělní utkání italské ligy kvůli tomu bylo odloženo.

V Itálii zemřel další fanoušek

Sedmadvacetiletý fanoušek Parmy přišel o život před nedělním utkáním Serie A, které mělo jeho mužstvo sehrát s Juventusem Turín.

AC Siena - FC Parma 2:0

Siena po dvou zápasech prolomila střeleckou smůlu a porazila Parmu 2:0. Vítězství domácích se nerodilo lehce, tři body zůstaly na stadionu Artemia Franchiho až po trefách Massima Maccaroneho dvě minuty před koncem utkání.

Preview: AC Siena - FC Parma

Do Sieny přijede patnáctý celek soutěže FC Parma. Domácí Sienu a hostující Parmu od sebe dělí pouze dva body. Siena naposledy po čtyřbrankovým výprasku od Regginy remizovala v Catanii 0:0, naopak Parma doma porazila Palermo 2:1.