Frosinone Calcio Itálie - Frosinone Calcio - Zprávy

Frosinone jenom remizovalo a sestupuje

Italská nejvyšší soutěž už zná druhého sestupujícího. Po Chievu se jím stalo Frosinone, které i přes dvoubrankový náskok nedokázalo zvítězit v Sassuolu. Remíza 2:2 je pro Canarini málo a to co, dlouho hrozilo, se stalo skutečností.

Všechno nebo nic. Frosinone musí na Sassuolu vyhrát, jinak sestoupí

Cokoliv jiného, než vítězství Frosinone, bude znamenat jeho stvrzený sestup do Serie B. Frosinone nemá na půdě Sassuola na vybranou. Čtyři kola před koncem soutěže ztrácí na sedmnácté Udinese jedenáct bodů. Sassuolo na rozdíl do hostů může hrát uvolněně a v případě výhry se může posunout na desáté místo tabulky.

Frosinone prohrálo s Neapolí 0:2

Frosinone doma nestačilo na Neapol a jeho osud může být po víkendu zpečetěn. Partenopei zvítězili 2:0 a alespoň trochu napravili dojem z předchozích nepovedených zápasů. První branku vstřelil v prvním poločase Dries Mertens a po změně stran pojistil výsledek Amin Younes.

Frosinone potřebuje zdolat druhou Neapol

Šance Frosinone na záchranu sice stále existují, ale jsou jen velmi malé. Canarini potřebují ve 34. kole doma porazit Neapol a zároveň doufat ve ztrátu týmů na 15. až 17.místě. Proti Neapoli jim může hrát do karet špatná forma soupeře i fakt, že už nemá o co dalšího hrát.

Cagliari udolalo z penalty předposlední Frosinone, trefil se Joao Pedro

Cagliari doma udolalo jedinou brankou z pokutového kopu Frosinone a potvrdilo, že na domácí půdě se mu body berou jen těžce. Těsná porážka je pro Canarini další komplikací a jejich situace už je velmi kritická.

Cagliari usiluje o střed tabulky, Frosinone zase o naději na záchranu

O záchranu se bude hrát i na Sardinii, kde Cagliari přivítá předposlední Frosinone. Domácí se drží s dostatečným odstupem na dvanáctém místě, ovšem vyhráno ještě zdaleka nemají a proti Frosinone potřebují body. Situace hostujícího celku je kritická.

Inter si veze z Frosinone tři body

Povinně za tři body zvládl večerní utkání milánský Inter. Nerazzurri si ve Frosinone zajistili už o poločase dvoubrankový náskok a i když domácí po změně stran snížili, konečné slovo měl v nastaveném čase favorit. Inter si díky výhře 3:1 pojistil třetí místo a přiblížil se účasti v Lize mistrů, zatímco Frosinone se dál topí v problémech a na záchranu už ztrácí osm bodů.

Frosinone potřebuje body, doma ho ale čeká třetí Inter

Inter Milán si na třetím místě hýčká pětibodový náskok a sedm kol před koncem soutěže si ho hodlá pohlídat. V boji o Ligu mistrů si nesmí dovolit ztrácet podobné zápasy jako je ten s Frosinone, byť na Stadio Comunale Matusa ho čeká soupeř odhodlaný uspět a ještě si uchovat naději na konečnou záchranu. Frosinone ztrácí na sedmnácté místo sedm bodů.

Frosinone gólem střídajícího Ciofaniho překvapilo Violu

Frosinone šokovalo Florencii, protože z ní veze tři body! Fiorentina na účastníka boje o záchranu nestačila a netrefila se ani jednou. Frosinone přepsalo svou historii, protože v Serii A vyhrálo poprvé dva zápasy po sobě.

Fiorentina plánuje konečně tři body a vítá obranu Frosinone

Nedělní poledne patří souboji mezi ligovým specialistou na remízy a předposledním Frosinone s velmi děravou obranou. Oba týmy od sebe dělí 19 bodů a ani jeden z nich nemůže být se svou aktuální situací spokojen.

Frosinone poprvé doma vyhrálo, v dramatickém utkání porazilo Parmu 3:2

Frosinone vykřesalo naději a první domácí výhrou v sezoně, nutno podotknout těžce vydřenou, minimálně do zápasu Boloni snížilo velkou ztrátu na nesestupové pozice. Canarini urvali výhru 3:2 nad Parmou až v neuvěřitelné třinácté minutě nastavení, kdy proměnil pokutový kop Daniel Ciofani.

Frosinone chce proti Parmě vykřesat naději

V neděli Frosinone doma prohrálo a pokud se tak stane i v dalším utkání s Parmou, bude jeho osud už hodně nahnutý. Matematicky sice ještě bude mít šanci, ale jen velmi malou. Parma je na třináctém místě a od sestupových příček dostatečně daleko, to ale neznamená, že nebude chtít ve Frosinone zvítězit.

Frosinone nezvládlo přímý souboj o záchranu a zůstává předposlední

Klíčovou záchranářskou bitvu zvládl lépe SPAL, který vyhrál na hřišti Frosinone nejtěsnějším rozdílem. Diváci nemuseli na gól čekat dlouho, ve 13. minutě rozhodl Francesco Vicari. Frosinone se další porážkou dostává do ještě obtížnější situace a jeho setrvání v Serii A i pro příští rok se vzdaluje. Canarini přitom měli ideální možnost získat tři body, neboť hostili rovněž o záchranu bojující SPAL.

Frosinone už nemůže zaváhat, doma musí porazit SPAL

V neděli odpoledne se na stadionu ve Frosinone odehraje důležitý záchranářský duel mezi "Canarini" a ferrarským SPAL 2013. Domácí tým je s pouhými sedmnácti body předposlední a před vlastními diváky potřebuje tento duel nutně zvládnout. SPALu sice patří patnáctá pozice, ale osmnáctá Boloňa je vzdálená jen dva body.

Empoli po návratu Andreazzoliho těsně porazilo Frosinone

Návrat Aurelia Andreazzoliho na lavičku Empoli byl při obnovené premiéře úspěšný. Azzurri porazili v přímém záchranářském souboji těsně Frosinone a před osmnáctou Boloňou si dál drží hubený náskok jednoho bodu. Domácí vstřelili obě branky už v prvním poločase, když se prosadili Caputo a Pajać. Kanárci utkání ještě zdramatizovali kontaktní brankou Valzanii, ale více už stihnout nedokázali.