Frosinone Calcio Itálie - Frosinone Calcio - Zprávy

AS potřebuje reagovat na poslední propadák, do Říma přijede starý známý

Římanům se vstup do nové sezony vůbec nedaří a už se začínají objevovat zvěsti o odvolání populárního kouče Josého Mourinha. Aby je odrazil, potřebuje portugalský trenér lepší výsledky a v neděli večer se o ně popere se starým známým AS, tedy Eusebiem Di Francescem.

Polevení v tempu vyšlo Fiorentinu draho. Bodovou šňůru nováčka prodloužil host z Juventusu

Frosinone v šestém kole Serie A navázalo na předchozí nadějné výkony a na vlastním stadionu remizovalo s Fiorentinou 1:1. Domácí čelili v úvodním dějství převaze soupeře, z mnoha příležitostí Fialek se však ujala pouze hlavička Nicoláse Gonzáleze. Canarini po změně stran svůj herní projev zlepšili a v 70. minutě se dočkali vyrovnání, když se rovněž hlavou prosadil Matías Soulé. Pro forvarda hostujícího z turínského Juventusu se jednalo o první trefu v dresu Giallazzurri. Český záložník Antonín Barák do duelu naskočil na závěrečných 20 minut.

Fialky chytly slinu, uspějí i na hřišti Frosinone?

Finalista posledního ročníku Konferenční ligy se dostává do zajímavé formy a ve Frosinone bude usilovat o třetí ligovou výhru v řadě. Fialky si o víkendu poradily s Udinese a ještě předtím doma přetlačily Atalantu. Daří se i Frosinone, které je na dostřel evropským pohárům.

Salernitana stále čeká na výhru, Frosinone znovu bodovalo. Ráz zápasu dali góloví premianti

Celek ze Salerna nedotáhl k vítězství ani duel pátého kola Serie A, v němž remizoval před vlastním publikem s Frosinone 1:1. Hosté předvedli výborný vstup do utkání, když se již ve 12. minutě prosadil 33letý stoper Simone Romagnoli, pro kterého se jednalo o první trefu v barvách Giallazzurri. Domácí ale po změně stran zvýšili tempo a třetí remízu v ročníku jim vystřelil Jovane Cabral, jenž v novém angažmá taktéž okusil premiérovou radost z přesného zásahu. Canarini se tak museli spokojit s bodem, ten jim však stačil k udržení neporazitelnosti na hřištích soupeřů.

Trápící se Salernitana hostí skvěle hrající Frosinone

Salernitaně se povedlo hned na úvod překvapit remízou se silným AS Řím, jenže od té doby se víceméně trápí. První tři body by si chtěla připsat v pátečním souboji s nováčkem z Frosinone. S ním si ale není radno zahrávat.

Snový začátek vystřídal tragický závěr. Sassuolo poprvé v historii prohrálo s Frosinone

Fotbalisté Sassuola ve čtvrtém kole Serie A prohráli na půdě Frosinone 2:4. Neroverdi se před utkáním pyšnili dosavadní neporazitelností ve vzájemných střetnutích a k zachování této bilance výrazně nakročili dvěma trefami Andrey Pinamontiho z úvodní půlhodiny. Domácí však na inkasované branky zareagovali fantasticky a v 70. minutě vyrovnal Luca Mazzitelli, pro nějž se jednalo o první gól v nejvyšší soutěži od sezony 2016/2017. Pro 27letého záložníka to ovšem bylo málo a o chvíli později celý zápas rozhodl.

Naváže Frosinone na předchozí výkony i proti Sassuolu?

Frosinone přivítá Sassuolo a pokusí se navázat na dobré výkony před reprezentační přestávkou. Ve třech kolech získali Di Francescovi svěřenci solidní čtyři body a další budou chtít přidat proti Sassuolu. Mimochodem právě v Sassuolu si současný trenér domácích Eusébio Di Francesco udělal jméno.

Neoblomný rozhodčí odvolal dvě penalty i gól. Udinese se s nováčkem rozešlo bez branek

Frosinone remizovalo v duelu třetího kola Serie A 0:0 v Udine a již podruhé za sebou bodovalo. Nováček soutěže měl dosud poměrně dobrý vstup do ročníku a i v severovýchodní Itálii byl dlouho nebezpečnějším týmem. Po pauze se nicméně iniciativa přelila na stranu domácích, kteří se však také nemohli prosadit. Výsledek zápasu výrazně ovlivnil i videorozhodčí, na základě jehož podnětu byly odvolány dva pokutové kopy i jeden vlastní gól.

Udinese vyhlíží proti Frosinone první výhru

Úvodní dvě kola Udine na výhru nestačily a do třetice se o ní pokusí v domácím souboji s Frosinone. Papírově jsou "Zebry" favoritem, ovšem hosté si v minulém kole vyšlápli na Atalantu a jsou při chuti.

Frosinone na sedmý pokus pokořilo Atalantu. Zápis do klubové historie vrylo do půlhodiny

Frosinone porazilo ve druhém kole Serie A 2:1 Atalantu, a získalo tak první tři body po návratu mezi italskou elitu. Domácí o triumfu rozhodli již v první půlhodině, kdy se střelecky prosadili Abdou Harroui a Ilario Monterisi. Výhra má pro tým ze střední Itálie ještě větší význam, neboť nejenže nikdy Bergamo neporazil, ale ani v jednom z předchozích šesti vzájemných střetnutí nedokázal skórovat. Český obránce Daniel Macej přihlížel zápasu z lavičky náhradníků.

Frosinone chce poprvé ve své historii Serie A dát gól Atalantě

Frosinone nemá na Atalantu nejlepší vzpomínky a svou tristní bilanci si bude chtít vylepšit co možná nejdřív. Proti návštěvě z Bergama se na stadionu Benito Stirpe domácí pokusí napravit zaváhání z prvního kola, které jim nevyšlo.

Neapol musela v bitvě šampionů otáčet. Ostrý duel na půdě nováčka rozhodl Osimhen

Nováček Serie A Frosinone podlehl v úvodním kole obhájci titulu z Neapole 1:3. Vůbec první branku celého ročníku italské nejvyšší soutěže sice obstarali hráči mistra druhé ligy, ještě před poločasovým hvizdem ale Neapolitánci zásluhou Mattea Politana a Victora Osimhena nepříznivý stav otočili. Nejlepší střelec uplynulého ročníku navíc po změně stran přidal svou druhou trefu. Na domácí lavičce náhradníků proseděl celý zápas, který už v úvodním dějství nabídl pět žlutých karet, mladý Čech Daniel Macej.

Neapol vytahuje do boje, na obhájce titulu čeká nováček

Jako poslední z velkých evropských lig se do dění zapojuje i italská Serie A. V sobotu jsou na programu čtyři zápasy a v jejich rámci uvidíme na bojišti i obhájce titulu. Pro Neapol by jen těžko mohlo existovat papírově snazší tým, protože na ni čeká Frosinone.