Bologna FC Itálie - Bologna FC - Zprávy

Boloňa se může proti Turínu přiblížit pohárům

Od vyrovnaného středu tabulky se mohou hráči Boloni katapultovat do blízkosti evropských pohárů. Vede k tomu jediná cesta: porazit FC Turín. Granata je přitom v podobném postavení a na Boloňu ztrácí jen dva body.

Fiorentina v lize konečně zabrala. Ukončení třízápasového gólového půstu odnesla Bologna

Fiorentina zvítězila ve 12. kole Serie A na domácí půdě nad Bolognou 2:1. Jako první rozvlnil síť Giacomo Bonaventura, který parádně trefil pravou šibenici a zajistil Fialkám premiérový gól v italské nejvyšší soutěži od 8. října. Poté se dvakrát pálilo ze značky pokutového kopu, nejprve se trefil Joshua Zirkzee a po změně stran i Nicolás González. Český záložník Antonín Barák sledoval tříbodový zisk svého týmu jen z lavičky.

Skvěle se prezentující Bologna zkusí prolomit smůlu v Toskánsku proti Viole

Fiorentina zvládla nejtěsnějším možným rozdílem vyhrát v Konferenční lize nad Čukarički, teď ji ale čeká o poznání náročnější soupeř. Do Florencie se totiž chystá Bologna a ta se pod vedením kouče Motty etablovala hodně vysoko v tabulce.

Bologna slavila díky neprostupné defenzivě další úspěch. Lazio prospalo úvod druhé půle

Úvodní duel 11. kola italské Serie A zvládli lépe hráči Bologni, kteří na svém hřišti porazili římské Lazio 1:0. Jedinou branku převážně defenzivního zápasu vstřelil pouhých 30 sekund po změně stran skotský záložník Lewis Ferguson, jehož průnikovou přihrávkou našel Joshua Zirkzee. Orli se ve zbytku zápasu k vyrovnání nepropracovali, a domácí tak během celé sezony stále inkasovali ve druhém dějství pouhé dvě branky. Hostům se navíc na boloňském stadionu nepodařilo skórovat již počtvrté v řadě.

Bologna proti Laziu opět doufá v pomoc domácího prostředí

V pátek večer se do boje o body zapojí Bologna a Lazio. Felsinei budou doufat v to, že jim domácí prostředí stadionu Renato Dall’Ara zase jednou pomůže, protože už ve třech duelech s Laziem Bologna doma dokázala udržet čisté konto.

Bologna rozšířila v regionálním derby venkovní kolekci remíz. Sassuolu pomohl k bodu Boloca

Hráči Bologni remizovali v 10. kole Serie A na půdě Sassuola 1:1. Duel přitom začal pro hosty skvěle, když už ve třetí minutě slavili branku po přesném zakončení Joshuy Zirkzeeho. Neroverdi se však nevzdali a ještě před změnou stran byli za svou aktivitu odměněni. Postaral se o to Daniel Boloca, jehož přízemní pokus z hranice vápna zapadl přesně k tyči. Chrti se tak ani na pátý pokus neradovali z venkovní výhry, k jejich uspokojení však může hrát fakt, že na hřištích soupeře zároveň zatím neprohráli.

Sassuolo vyzývá na souboj Boloňu

Měsíc říjen není pro Sassuolo zrovna zaslíbený a alespoň o jednu výhru bude usilovat v jeho kalendářním závěru. Neroverdi přivítají Boloňu, která si udržuje zajímavou formu a s výjimkou prvního zápasu neprohrála.

Gól veterána rozhodl o výhře Bologni. Frosinone lovilo ze sítě úctyhodnou rybičku z 20 metrů

Bologna porazila v devátém kole Serie A Frosinone 2:1 a zůstala v kontaktu s týmy na pohárových pozicích. Rossoblu přiblížil v 19. minutě k výhře Lewis Ferguson, na jehož gól záhy navázal fantastickou hlavičkou zpoza vápna zkušený Lorenzo De Silvestri. Na efektní trefu obránce, jenž nastoupil do svého 424. utkání v italské nejvyšší soutěži, hosté zareagovali jediným zásahem, a potřetí v sezoně tak odešli poraženi.

Boloňa i Frosinone patří mezi příjemná překvapení, jak dopadne jejich vzájemný souboj?

Sedm zápasů už Boloňa nenašla přemožitele a natáhnout sérii se pokusí i proti Frosinone. To patří k příjemným překvapením soutěže a v tabulce je dokonce na lepším umístění, než domácí.

Bologna o spanilou sérii nepřišla ani proti lídrovi soutěže. Inter prohospodařil slibný náskok

Fotbalisté Interu remizovali v osmém kole Serie A s Bolognou 2:2. Vedoucí celek soutěže se již ve 13. minutě radoval z dvougólového náskoku, na kterém se gólově podílel i nejlepší ligový střelec Lautaro Martínez. Argentinec ovšem posléze fauloval v šestnáctce, a tak do přestávky stihl z penaltového puntíku snížit Riccardo Orsolini. O cenný bod se ještě před hodinou hry postaral Joshua Zirkzee, jenž zároveň prodloužil sérii neproher Rossoblu na sedm utkání.

Inter po Lize mistrů musí znovu do boje proti oblíbené Boloni

Inter má za sebou velmi náročný, ale dobře zvládnutý duel Ligy mistrů, který mu opět trochu zvýšil sebevědomí. Nemá ale moc času nazbyt, protože parta kolem kapitána Lautara Martíneze se už v sobotu odpoledne postaví doma nevyzpytatelné Boloni.

Bologna FC - Empoli FC 3:0

Fotbalisté Bologni zvítězili v sedmém kole Serie A nad hostujícím Empoli 3:0. V souboji klubů, jež se v úvodních šesti zápasech prosadily dohromady pouze čtyřikrát, dlouho dominovali oba brankáři, kteří zvláště v první půli vychytali celou řadu stoprocentních šancí. Chrti se ukončení série tří bezbrankových remíz přesto dočkali zásluhou hattricku Riccarda Orsoliniho. Dlouholetá opora domácích se trefila již v šesté sezoně v dresu Rossoblu za sebou, čímž navázala na stejný počin trojnásobného nejlepšího kanonýra nejvyšší italské soutěže Giuseppeho Signoriho z přelomu století.

Bologna hostí Empoli a souboj téměř neskórujících týmů

Úvodní duel nedělního programu Serie A obstará Bologna s Empoli a oba týmy potřebují nutně bodovat. Především Empoli, které se potácí nebezpečně blízko pásmu sestupu. Naposledy ale vyhrálo a proti Bologně to bude chtít zopakovat.

Duelu remízových specialistů kralovaly obrany. Bologna natáhla čekání na úspěšného střelce

Hráči Monzy v šestém kole Serie A před domácím publikem uspěli jen částečně a s Bolognou si rozdělili body za bezbrankovou remízu. Ve vyrovnaném duelu byli blíže gólové trefě domácí, v 16. minutě se po razantní hlavičce Danyho Moty dokonce chvíli radovali, zásah portugalského útočníka ale nakonec kvůli těsnému ofsajdu neplatil. Oba týmy tak navázaly na výsledky z úvodu sezony a potřetí v řadě remizovaly. Chrtům se navíc již třetí zápas po sobě nepodařilo vstřelit branku.

Monza přivítá na svém stadionu Boloňu

Jen jednu výhru má na svém kontě Monza a ve čtvrtek vpodvečer jí čeká souboj se slušně hrající Boloňou. Ta už dokázala obrat Juventus nebo obhájce titulu Neapol. Podaří se jí bodovat i na stadionu v Monze?