Bologna FC Itálie - Bologna FC - Zprávy

Atalanta chce reagovat na debakl s Interem proti zlepšující se Bologně

Atalanta má za sebou jen pár volných dní, během kterých musela přelouskat hodně vysokou porážku od Interu. A aby toho nebylo málo, tak ji v neděli čeká další skvěle rozjetý protivník. Bologna totiž v této sezoně má zcela jasně pohárové ambice.

Bologna si smlsla nad utrápenou Veronou, Fabbian vítězným kořením nešetřil

Hráči Bologni porazili v předehrávce 26. kola italské Serie A Veronu 2:0 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo zajišťující Ligu mistrů. Rozhodující gól vstřelili Chrti ve 27. minutě, kdy se ve zmatku v pokutovém území nejlépe zorientoval Giovanni Fabbian a bezpečně uklidil balon za záda hostujícího gólmana. Mladý záložník ještě stihl po změně stran asistovat u pojistky Rema Freulera. Domácí si tak připsali už páté ligové vítězství v řadě, naopak Hellas zůstal v sestupových vodách.

Bologna jakožto mužstvo s nejlepší domácí formou v lize hostí Hellas

Zázrak z Boloni. Tak se o Felsinei mluví v poslední době v italském tisku, zaměřeném na sport. Další úspěšný krůček za vysněnou pohárovou účastí se domácí pokusí udělat doma v pátek večer proti Hellasu.

Euforii Lazia po výhře nad Bayernem vystřídal tvrdý náraz s Bolognou

Lazio ve 25. kole Serie A neudrželo jednogólový náskok proti rozjeté Bologni, které nakonec podlehlo 1:2. Domácí celek vstupoval do zápasu s velkým entuziasmem podpořeným středečním vítězstvím nad Bayernem v Lize mistrů. Na úvodní trefu Gustava Isaksena však ještě před pauzou odpověděl Oussama El Azzouzi, jenž využil kuriózní chyby při rozehrávce Biancocelesti. V závěru utkání pak rozhodl o zvýšení náskoku Rossoblu na svého soupeře již na osm bodů přesnou trefou Joshua Zirkzee.

Překvapí Boloňa na Stadio Olimpico místní Lazio?

Fanoušky italské nejvyšší soutěže čeká už v neděli po obědě velmi zajímavá konfrontace a zároveň přímá bitva o evropské poháry, neboť se na Stadio Olimpico utkají Lazio a Boloňa. Od Biancocelesti se pohárové příčky očekávají, jenomže je to Boloňa, která má aktuálně před svým nedělním soupeřem pětibodový náskok.

Nespoutanou boloňskou jízdu za pohárovou Evropou nepřibrzdila ani Fiorentina

Hráči Bologni potvrdili výtečnou formu, když na svém stadionu porazili v souboji pohárových aspirantů Fiorentinu 2:0. Pohledný ofenzivní fotbal domácího celku okořenil rozhodující trefou Riccardo Orsolini, kterého navíc o další zásah obral těsný ofsajd. Rossoblu tak setřásli dotírající soupeře a upevnili si pátou příčku. Zato hosté bez Antonína Baráka v sestavě prohráli čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů.

Bologna se pokusí odrazit nápor Fiorentiny a sází při tom na domácí formu

V Serii A najdeme osm týmů, které ještě ze svého pohledu můžou s tabulkou něco udělat, protože mají odehráno o jedno utkání méně než většina ostatních. Mezi ně se řadí i Bologna s Fiorentinou a ty přijdou o tento bonus už ve středu navečer.

Suverénní Bologna se po dalším domácím vítězství vrátila na pohárové příčky

Bologna prodloužila ve 24. kole Serie A skvělou domácí formu, když porazila Lecce 4:0. Rossoblu měli fantastický vstup do utkání, jelikož se už v páté minutě trefil Sam Beukema. Na nizozemského obránce, který se prosadil v nejvyšší italské soutěži vůbec poprvé, navázal dvougólový Riccardo Orsolini. Chrti tak na vlastní půdě neprohráli již 13. soutěžní zápas v řadě a v tabulce poskočili do první pětky. Giallorossi naopak stále čekají na svůj premiérový triumf na hřišti soupeře v letošní sezoně.

Naváže Boloňa na výhru z minulého kola? Do cesty se jí postaví US Lecce

O evropské poháry může stále bojovat Boloňa, která v neděli odpoledne hostí Lecce. Domácí se dokázali oklepat z nepovedeného přelomu roku a už zase patří nebezpečným soupeřům. Před týdnem to pocítilo Sassuolo, teď bude mít co dočinění s družinou Thiaga Motty jihoitalské Lecce.

Chybu hrdiny minulého kola smazala Bologna drtivým závěrem

Sassuolo prohrálo ve 23. kole Serie A v Bologni 2:4. Už v prvním poločase přitom i díky hrubce Lukasze Skorupského, jenž minulý víkend chytil penaltu na půdě AC Milán, dvakrát skórovalo, přičemž tolik gólů inkasovali Rossoblu v předchozích osmi domácích ligových kláních dohromady. Jednobrankové poločasové manko se podařilo v 73. minutě smazat Giovannimu Fabbianovi a o chvíli později se prosadil i Lewis Ferguson, který se trefil popáté v sezoně a potřetí byl jeho zásah tím rozhodujícím. Chrti vyhráli v roce 2024 vůbec poprvé a poskočili na pátou příčku tabulky.

Sassuolo se pokouší zastavit pád na půdě Boloni

Bologna si musí poradit s absencí svého trenéra, který minule viděl červenou kartu. A kromě toho i s jednotkami Sassuola, které dorazí na Stadio Renato Dall'Ara za jasným účelem zisku tří bodů. Budou ze sebe ale muset vymáčknout mnohem víc než dosud.

Orsolini předvedl milánskému AC precizní exekuci penalty a vystřelil Bologni bod

AC Milán poprvé po více než měsíci v Serii A nezvítězil, když v jejím 22. kole pouze remizoval s Bolognou 2:2. Hrdinou utkání se zdál být dvougólový Ruben Loftus-Cheek, který Rossoneri táhl za pátou ligovou výhrou v řadě navzdory dvěma penaltovým minelám jeho spoluhráčů. Právě pokutový kop se však nakonec stal domácím osudným, jelikož v závěrečném nastavení srovnal z bílého bodu Riccardo Orsolini.

San Siro uvidí souboj Milána a Boloni

Nepříjemný soupeř v podobě Boloni čeká na věhlasný AC Milán. Svěřenci trenéra Stefana Pioliho mají za sebou sérii pozitivních výsledků, ovšem Rossoblu letos hrají dobře a i když se jim momentálně přestalo dařit, představují pro domácí velké nebezpečí.

Dlouholeté soužení Bologni v Cagliari podtrhl vlastní gól

Hráči Cagliari využili ve 20. kole Serie A výhody domácího prostředí k výhře 2:1 nad Bolognou. První dějství přineslo branky na obou stranách, když se nejprve ve 24. minutě prosadil lobem z ostrého úhlu Riccardo Orsolini, na nějž o sedm minut později odpověděl úspěšnou kličkou kolem vyběhnuvšího brankáře Andrea Petagna. Rozhodující pak byl až vlastní gól Riccarda Calafioriho, který se v 69. minutě neúspěšně snažil odvrátit nebezpečný centr.

Bologna se potřebuje zase chytit, Cagliari to s ní ale doma umí

Nedělní odpoledne se z pohledu Cagliari stane zajímavou šancí na body, i když jeho oponent má skvělé renomé. Na Sardinii dorazí Bologna, která sice hraje velmi překvapivě o Ligu mistrů, ale v poslední době jí trochu dochází dech.