Bologna FC Itálie - Bologna FC - Zprávy

Trápení gruzínské hvězdy korelovalo s mizérií Neapole. Chrti ustáli i penaltu Osimhena

Hráči Neapole remizovali v zápase pátého kola Serie A na hřišti Bologni 0:0. Svůj podíl na bezbrankovém stavu měl i objev loňské sezony Khvicha Kvaratskhelia, jehož čekání na gól přesáhlo půl roku. Gruzínský expres měl hned v páté minutě velkou příležitost, avšak pohotovost mu nebyla při dobré příležitosti v současném rozpoložení vlastní. Ještě větší selhání ale předvedl ve druhé půli kanonýr Victor Osimhen, jenž zahodil penaltu. Obhájci titulu tak ztratili body už ve třetím ligovém duelu v řadě.

Boloňa bude vzdorovat italskému mistrovi z Neapole

Hodně těžkého soupeře má před sebou Boloňa. Svěřenci trenéra Thiaga Motty budou v neděli čelit italským šampionům z Neapole. Hosté mají sice za sebou povedený vstup do Ligy mistrů, ovšem v Serii A už dvakrát klopýtli.

Střelecký konkurz ve Veroně marně hledal vítěze, domácím ustrážil bod skvělý Montipó

Verony remizovala v utkání čtvrtého kola italské Serie A na domácím hřišti s Bolognou 0:0. Jediným hráčem, který dokázal "dopravit" míč do sítě, byl v první půli útočník žlutomodrých Federico Bonazzoli, tomu však gól následně sebral videorozhodčí pro ofsajd. Domácí mužstvo pak ve zbytku duelu podržel několika důležitými zákroky gólman Lorenzo Montipó. Oba týmy poprvé od roku 2014 hrály ve vzájemném střetnutí bez branek a nadále zůstávají na pozicích ve středu tabulky.

Verona přivítá v domácím prostředí Boloňu

Až v pondělí večer odehrají své utkání 4. kola týmy Hellasu a Boloni. Oba celky už mají za sebou překvapivý výsledek proti velkému favoritovi. Zatímco Verona obrala o body AS Řím (2:1), Boloni se podařilo něco podobného s Juventusem (1:1). Jak ale dopadne jejich vzájemný duel?

Bologna si znovu vyšlápla na Cagliari. Na obratu měli hlavní podíl talenti z líhně gigantů

Bologna v duelu třetího kola Serie A porazila Cagliari 2:1 a poprvé v novém ročníku v lize triumfovala. Sardinský tým, jehož dres oblékl zhruba na hodinu hry i Jakub Jankto, si v první půli vypracoval náskok díky trefě Zita Luvumby. Chrti však vývoj utkání otočili, když se nejdříve prosadil akademií Bayernu ostřílený Joshua Zirkzee a vítěznou branku obstaral teprve 20letý odchovanec milánského Interu Giovanni Fabbian, pro něhož šlo o vůbec první soutěžní trefu v dospělém fotbale. Tato výhra zároveň znamenala deváté domácí vítězství z posledních 11 soutěžních zápasech proti tomuto soupeři.

Cagliari čeká na první vstřelenou branku. Dočká se proti Boloni?

Sobotní podvečer bude pro Bolognu příležitostí trochu si ulevit od náročných a slavných soupeřů, protože na půdu Felsinei dorazí Cagliari. Nováček ze Sardinie má sice stejný počet bodů na kontě jako jeho hostitel, ale zatím stále čeká na první vstřelenou branku.

Bologna zchladila optimismus Staré dámy. Smutek z prvního zaváhání zmírnil Vlahovič

Hráči Juventusu remizovali ve druhém kole Serie A a na vlastní půdě s Bolognou 1:1. První gól vstřelil ve 24. minutě skotský záložník Lewis Ferguson. Ten si tak otevřel střelecký účet letošní sezony, v rámci níž se bude snažit překonat hranici sedmi branek z minulého ročníku. Le Zebre sice míč zkraje druhého poločasu díky Dušanovi Vlahovičovi do sítě dostali, avšak radost jim sebral videorozhodčí, který odhalil provinění v podobě postavení mimo hru. Srbský forvard však nemusel smutnit, jelikož trefou v 80. minutě zařídil dělbu bodů.

Juventus chce mít po dvou zápasech šest bodů, doma hostí oblíbenou Boloňu

I ve druhém zápase nové sezony chce Juventus zvítězit, zvláště když doma přivítá oblíbenou Boloňu. Stará dáma s ní od roku 2011 neprohrála a tuto bilanci hodlá dodržet i v neděli. Hosté v prvním zápase neuspěli a na body teprve čekají.

AC zafungovala exlondýnská spolupráce. Giroud proti Bologni předvedl „neobvyklý“ kousek

AC Milán vstoupil do nového ročníku Serie A výhrou na hřišti Bologni 2:0. Rossoneri nakročili za tříbodovým ziskem již během první půlhodiny, kdy jim dvoubrankový náskok zajistila dvojice bývalých hráčů londýnské Chelsea. Na Oliviera Girouda, který si otevřel gólový účet v novém ročníku svým vůbec prvním gólem pravou nohou v dresu Rossoneri, navázal Christian Pulisic, jenž se prosadil hned při soutěžní premiéře v dresu velkoklubu z Lombardie.

Obměněný AC Milán začíná na stadionu Renato Dall'Ara v Boloni

AC Milán přes léto překopal kádr a znovu pomýšlí na nejvyšší mety. Po roční odmlce by rád získal Scudetto, ale dokáže to s tolika novými posilami? Hned v prvním kole čeká na Rossoneri nebezpečná Boloňa.

Arnautovic zavzpomíná na úspěšná léta, z Boloně se navrací do Interu

Zkušený rakouský reprezentant Marko Arnautovic se v Serii A vrací na známá místa. Jeho dočasný příchod potvrdil Inter Milán, který čtyřiatřicetiletého útočníka získal formou ročního hostování z Boloni, oba italské kluby oficiálně oznámily přestup během středečního večera. Výpůjčka se každopádně po této sezóně změní v trvalý přestup za splnění určitých podmínek.

Karabec na odchodu ze Sparty? Zájem má Bologna, potvrdil Paska

Český reprezentant do 21 let Adam Karabec by mohl zamířit z pražské Sparty do Boloni. Zájem účastníka italské Serie A o dvacetiletého záložníka potvrdil serveru iSport.cz hráčův agent Pavel Paska.

Boloňa získala deváté místo, v Lecce zvládla pětigólovou přestřelku

Na deváté místo nakonec poskočila Boloňa, která vyhrála na stadionu Via del Mare 3:2. Do utkání přitom vstoupili lépe domácí a Rossoblu museli po změně stran otáčet. Lecce pak dokázalo vyrovnat, ale poslední slovo měli hosté, konkrétně Lewis Ferguson.

Boloňa si může v Lecce zajistit deváté místo

Až o dvě příčky si může v konečném postavení polepšit Boloňa, pokud na závěr sezony vyhraje na stadionu Via del Mare v Lecce. Naopak domácí už se nikam posunout nemohou a nedělní zápas bude v jejich podání znamenat rozlučku se sezonou.

Osimhen se odpoutal od Lautara, Neapol přesto jenom remizovala v Boloni 2:2

Boloňa se v posledním kole ještě pokusí dostat do první poloviny tabulky. Remíza s úřadujícím mistrem z Neapole ji v tomto směru udržela na živu. Utkání rovněž napovědělo, kdo že se to stane nejlepším střelcem celé soutěž. Victor Osimhen se díky dvěma trefám odpoutal od Lautara Martíneze na rozdíl čtyř branek.