SM Caen Francie - SM Caen - Zprávy

Preview: Stade Caen - Olympique Lyon

Lyon čeká o víkendu těžké utkání, hraje na půdě Caen, kterému se v posledních kolech daří. Hosté však budou muset dokázat, že ligu vedou zaslouženě.

RC Lens - SM Caen 1:1

Fotbalisté Racingu Lens doma podruhé během jednoho týdne pouze remizovali 1:1. Po Lorientu si bod odváží také nováček z Caen.

SM Caen - Girondins Bordeaux 5:0

O největší překvapení sobotního večera se postaralo Caen. Podprůměrný tým ze spodní poloviny tabulky si v patnáctém kole poradil překvapivě, a navíc hodně vysoko 5:0, s Girondins Bordeaux. To dohrávalo zápas o devíti. Pro tým Francka Dumase to znamená postup na dvanácté místo. Girondins zůstavají stále třetí.

Preview: SM Caen - Girondins Bordeaux

Bordeaux pojede v sobotu do Caen pokusit se o zlepšení špatně bilance s tímto soupeřem. Girondins totiž tento klub na jeho půdě ještě nikdy neporazili. V patnáctém kole se tuto tradici proher na Stade Malherbe budou snažit porušit, protože se chtějí udržet na třetím místě Ligue 1, v závěsu za Olympiquem Lyon a Nancy.

Valenciennes FC - SM Caen 3:0

Dva góly Filipa Šeba v prvním poločase rozhodly o hladkém vítězství Valenciennes, které naplno bodovalo po čtyřzápasové pauze. Slovenský internacionál poprvé udeřil v 16. minutě, druhý gól přidal dvě minuty před poločasovou přestávkou. Gólovou tečku přidal v 61. minutě Savidan.

Preview: Valenciennes FC - SM Caen

Valenciennes už čtyři zápasy v řadě nevyhrálo a pomalu klesá do středu tabulky. V minulém kole je bez problémů porazil vedoucí Lyon. Pád tabulkou může zastavit doma proti Caen.

SM Caen - Le Mans UC 72 3:2

Caen neprohrálo ani v pátém po sobě jdoucím zápase v řadě. Proti Le Mans v kvalitním zápase dokázalo Caen zvítězit a posunout se tím dál od pásma sestupu. Hvězdou zápasu byl Yoan Gouffran, který dvě krásné branky dal a připravil i třetí branku pro Eluchanse.

Preview: SM Caen - Le Mans UC 72

Le Mans si vítězstvím nad druholigovým Niortem v Ligovém poháru zvedlo sebevědomí a vydařený výkon by velice rádo přeneslo i do zápasu Ligue 1. V nejvyšší soutěži zajíždí v v rámci třináctého kola do Caen.

AS Monaco - SM Caen 0:0

Trápící se Monako sice přerušilo svoji dlouhou šňůru proher v řadě remízou s Caen, ale takové soupeře by Monako mělo porážet.

Preview: AS Monaco - SM Caen

Kdo by to před začátkem sezony řekl, nováčka z Caen a starousedlíka z Monaka od sebe v tuto chvíli dělí pouze dva body.

SM Caen - Lille OSC 1:0

Caen navázalo na dobrou formu zpřed reprezentační přestávky a porazilo nejtěsnějším rozdílem Lille. Nováček se díky sedmi bodům z tří posledních zápasů vyškrábal pryč ze sestupové zóny. Lille po čtyřech remízách poprvé prohrálo venku.

Preview: SM Caen - Lille OSC

Olympique Lille je remízovým králem francouzské nejvyšší soutěže, a to hlavně venku, kde z pěti zápasů urhál bod čtyřikrát. V tabulce je až jedenáctý a na hřišti Caen si bude chtít pozici určitě vylepšit.

FC Lorient - SM Caen 0:0

Lorient sice o víkendu přerušil řadu po sobě jdoucích domácích porážek, ale proti Caen se nezmohl ani na gól a pochopitelným vyústěním tohoto nezáživného fotbalového představení byla bezbranková remíza.

Preview: FC Lorient - SM Caen

Souboj loni poněkud překvapivě zachránivšího se Lorientu a nováčka z Caen by nemusel být tak nepřitažlivý, jak se může na první pohled zdát. Vždyť domácí Lorient odstartoval do sezony dobře a je zatím přímo uprostřed tabulky na 10. místě...

Caen v dohrávce zdolalo Toulouse

Fotbalisté Stade Caen v dohrávce třetího kola francouzské Ligue 1 ukončili šestizápasové čekání na ligové vítězství, když podruhé v pěti dnech porazili Toulouse.