SM Caen Francie - SM Caen - Zprávy

Girondins Bordeaux - SM Caen 2:1

Těsné vítězství 2:1 si na své konto připsali fotbalisté Bordeaux. Hosté z Caen už od 14. minuty vedli, domácím se podařilo po změně stran vyrovnat a rozhodující branka z kopačky Cavenaghiho přišla deset minut před koncem zápasu.

Preview: Girondins Bordeaux - SM Caen

Zlomit několikaletou nadvládu Lyonu. To je hlavním cílem a motivací pro fotbalisty Bordeaux. Minulá sezóna přinesla do posledního kola bitvu mezi Lyonem a Bordeaux o mistrovský titul, Lyon měl nakonec na svém kontě o čtyři body více a posedmé obhájil titul. Bude tomu tak i v letošním ročníku?

Olympique Nice - Stade Caen 3:1

Olympique Nice v posledním utkání sezony konečně rozradostnil své fanoušky, když porazil 3:1 Stade Caen a přeskočil ho v tabulce. Fanoušci na vítězství Nice na Stade Municipal du Ray čekali od 20. ledna a výhra nakonec přišla až v závěrečném kole.

Preview: Olympique Nice - Stade Caen

V zápase, ve kterém oběma aktérům nejde absolutně o nic, se utkají Nice a Caen. Oba celky se pohybují v klidném středu tabulky již delší dobu, není tedy pochyb o tom, že si budou chtít poslední zápas sezony užít.

Racing Strasbourg - Stade Caen 1:4

Pořádnou nadílku gólů pro Štrasburk připravili na cestě do Ligue 2 fotbalisté Caen. Hosté už ve 12. minutě vedli 2:0, domácímu týmu se sice v průběhu utkání podařilo snížit skóre na rozdíl jedné branky, to bylo ale z jejich strany vše. Caen přidalo ještě dvě branky a Štrasburk se tak s domácími fanoušky v nejvyšší soutěži loučí debaklem 1:4.

Preview: Racing Strasbourg - Stade Caen

Pravděpodobně druhý sestupující tým Štrasburk se v sobotu utká s Caen. Domácí ztrácí na záchranu už 4 body a jejich naděje na účast v dalším ročníku Ligue 1 je velmi mizivá.

Stade Caen - Stade Rennes 2:2

Zajímavý průběh mělo utkání mezi Caen a Rennes. Tým hostů vstřelil po půlhodině hry vedoucí gól, hosté dokázali v úvodu druhé půle vyrovnat. Poslední tři minuty zápasu ale přinesly pořádné drama. V 87. minutě strhli fotbalisté Caen vedení na svou stranu, hosté na tuto branku našli odpověď v posledních sekundách zápasu a rozhodli o dělbě bodů za remízu 2:2.

Preview: Stade Caen - Stade Rennes

Fotbalisté Rennes cestují k zápasu 36. kola Ligue 1 do Caen s cílem zvítězit a zaútočit na pátou pozici. Do karet hostům také hraje nedělní vzájemný zápas mezi St. Etienne a Lille, tedy týmy, které jsou v tabulce nad Rennes. Jejich případná remíza by mohla hosty posunout na vysněnou 5. příčku.

Olympique Lyon - Stade Caen 2:2

Vedoucí Olympique Lyon sice znovu nevyhrál, ale díky remíze Bordeaux stále vede ligu se čtyřbodovým náskokem. Tentokrát si cenný bod ze Stade Gerland odvezli hráči Caen.

Preview: Olympique Lyon - Stade Caen

Vedoucí Lyon hostí v sobotu na svém stadionu celek Caen. Domácí tým je jen krůček od mistrovského titulu, na druhé Bordeaux má náskok sice jen čtyř bodů, ale tak zkušený tým by se neměl nechat o své vedení připravit.

Stade Caen - Paris Saint-Germain 3:0

PSG jen potvrdilo svou současnou mizerii a na hřišti Caen zažilo další debakl. O vítězství domácích 3:0 se postarali Anthony Deroin, Reynald Lemaitre a Yoan Gouffran.

Preview: Stade Caen - Paris Saint-Germain

Fotbalisté Paris Saint-Germain zajíždí na hřiště Caen, kde se pokusí bodovat a přiblížit se záchraně. Někdejší dvojnásobný mistr Francie, sedminásobný vítěz Francouzského poháru a trojnásobný vítěz Ligového poháru se pět kol před koncem potácí v tabulce na třetím místě od konce, a pokud na něm zůstane, nebo si ještě pohorší, přijde francouzská metropole o svého jediného zástupce v nejvyšší soutěži.

Girondins Bordeaux - Stade Caen 2:1

Bordeaux doma porazilo 2:1 Caen a zdramatizovalo tak boj o titul. Těsnou výhru pro Girondins zařídil dvěma brankami Cavenaghi, za hosty v závěru už jen snížil Sorbon.

Preview: Girondins Bordeaux - Stade Caen

Mají fotbalisté Bordeaux ještě šanci za zisk mistrovského titulu? Šest kol před koncem dělí domácí od vedoucího Lyonu pouze 6 bodů, takže nic ještě není ztraceno. Ovšem Lyon určitě neprodá svou kůži lacino. Bordeaux tak má v sobotním utkání proti Caen jediný cíl – vítězství. Cokoliv jiného by bylo zklamáním.

Stade Caen - Valenciennes FC 1:0

Jediný gól z 20. minuty rozhodl o třech bodech pro domácí. Caen bylo po celý zápas lepším týmem a jeho výhra je naprosto zasloužená. Rozdíl ve skóre mohl být daleko větší, ale hosty několikrát podržel gólman Penneteau. Svůj skvělý výkon korunoval zlikvidovanou penaltou po půlhodině hry.