SM Caen Francie - SM Caen - Zprávy

Caen chce potvrdit výhru z Monaka, představí se na hřišti Nîmes

SM Caen po dlouhé době vyhrálo v Monaku a oživilo svoje šance na konečnou záchranu. Senzační výhru na stadionu Louise II. teď bude chtít potvrdit na půdě nováčka Nîmes Olympique. Domácí jsou na klidném dvanáctém místě, nicméně v lize od poloviny února nevyhráli.

Monaco na domácím stadionu nestačilo na Caen

O vítězi přitom rozhodla jedna jediná trefa. Svěřenci kouče Jardima však nemusí úplně smutnit. Po návratu portugalského kouče na lavičku předvedli několik povedených vystoupení, díky kterým mají osm kol před koncem šestibodový náskok na barážovou příčku.

Monako chce prodloužit neporazitelnost v souboji s posledním Caen

Monako před reprezentační přestávkou stoupalo tabulkou a v nastoleném trendu hodlá pokračovat i v zápase s outsiderem z Caen. Knížecí celek si na sestupové pozice vytvořil osmibodový náskok, ale vyhráno ještě nemá. Caen je v tabulce Ligue 1 poslední a jestli se chce zachránit, potřebuje ze stadionu Luise II. odvézt nějaké body.

Saint-Étienne po debaklu odsunulo Caen na poslední místo

Ve hře o evropské poháry, potažmo i Ligu mistrů, zůstává i nadále Saint-Étienne. Les Verts se dokázali vypořádat s Caen ve velkém stylu a nebohému soupeři nasázeli na jeho vlastním hřišti pět branek. Rozhodnuto bylo po prvním poločase, kdy se hostující celek prosadil třikrát. Vikingové se zároveň propadli na samotné dno Ligue 1.

ASSE si chce proti Caen spravit chuť

Celek z regionu Rhône-Alpes prohrál jak s Marseille, tak s Lille. Avšak díky zaváhání konkurence nadále zůstává v boji o evropské poháry. Naopak v Normandii doufají, že se konečně vymaní ze sestupové zóny.

Rennes po výhře nad Arsenalem skolilo v lize také bezmocný Caen

Rennes v ligovém klání proti o záchranu bojujícímu Caen potvrdilo dobré rozpoložení a před vlastními fanoušky navázalo na svůj předchozí báječný čtvrteční výkon z Evropské ligy proti londýnskému Arsenalu. Ačkoli se hosté ujali jako první vedení, domácí dokázali ještě do poločasu vyrovnat a ve druhém pak přetavili tři body na svou stranu.

Rennes chce navázat na vítězství nad Arsenalem a doma Caen porazit

Hráče Caen čeká v Roazhon Parku složitý úkol, získat body proti domácímu Rennes, které doma od začátku prosince loňského roku neprohrálo. Rennes se navíc ve čtvrtek parádně naladilo v Evropské lize, když porazilo favorizovaný Arsenal 3:1 a je blízko postupu do další fáze.

Další senzační představení Mbappého! Zařídil výhru PSG v Caen

Šlo to poměrně ztuha. Jasný favorit tohoto klání z Paříže musel bojovat do posledních minut, aby urval všechny body z Caen. Soupeř kladl PSG nečekaně velký odpor a byl blízko velmi cennému bodovému zisku, jenže hosty, kteří nastoupili bez zraněných Neymara a Edinsona Cavaniho, zachránil Kylian Mbappé. Ten dvěma góly odpověděl na prvotní trefu Casimira Ningy.

PSG čeká generálka před odvetou s Manchesterem United, zavítá do Caen

Bez zraněného Edinsona Cavaniho a Neymara měly být, a možná i budou, uplynulé a následující týdny velkou zkouškou pro PSG. Bez obou útočných es se mu ovšem doteď velmi dobře dařilo, neboť ostatní hráči, kteří možná nedostávají tolik šancí, je velmi dobře zastoupili. Na půdě osmnáctého Caen budou hosté jednoznačnými favority.

Diváci v Toulouse viděli remízu svého týmu s Caen

Toulouse sehrálo s Caen remízový zápas s velkým množstvím brankových příležitostí, ovšem prosadit se dokázala každá strana jen jednou. Normandský celek vedl díky trefě Enza Crivelliho, ale v nastaveném času srovnal na konečných 1:1 z volného přímého kopu Max-Alain Gradel.

Toulouse chce Caen oplatit porážku z prvního zápasu

Od tří hodin se na stadionu Municipal v Toulouse představí normandské Caen a půjde o klasický záchranářský souboj v němž mají zatím navrch domácí. Téfécé je sice mimo sestupové příčky, ale na výhru už čeká čtyři ligová klání. Caen je na tom ještě hůře, v řadě nevyhrálo už sedm zápasů a spadlo na předposlední místo.

Zápas mezi Caen a Strasbourgem branku nepřinesl

Větší radost z tohoto výsledku budou mít domácí, kteří stále bojují o přežití v Ligue 1. Jenom se potvrdilo, že proti Racingu se jim daří. Podeváté za sebou vyšli ze vzájemného duelu neporaženi.

Strasbourg touží dohnat ztrátu

Pouze dva týmy zatím dokázaly skórovat častěji než Racing Strasbourg. Nicméně v posledních dvou kolech se mu podařilo vstřelit branku pouze jednou, což vyústilo ve dvě porážky. Nejprve proti Angers a před týdnem na stadionu v Saint-Étienne. Nyní jede Racing do Caen.

Oslabené Nantes zvítězilo v Caen

Ukončit trápení se nakonec povedlo za dramatických okolností fotbalistům FC Nantes. Ti zvítězili v Normandii na hřišti Caen 1:0, přestože už po půlhodině hry museli hrát bez vyloučeného Andreie Girotta. Rozhodující gól vstřelili deset minut před koncem a navíc z pokutového kopu.

Souboj trápících se celků. Caen v dohrávce přivítá Nantes

Ačkoli Nantes dělí od sestupového pásma pět bodů, což je na oko docela slušný náskok, ani náhodou si nesmí myslet, že ligovou záchranu má jasnou. Obzvláště neuspěje-li v dohrávce třiadvacátého kola na půdě Caen, může se na něj jeho protivník nepříjemně dotáhnout. Oba celky si budou chtít po víkendových porážkách bezpochyby spravit chuť.