Racing Strasbourg Francie - Racing Strasbourg - Zprávy

Olympique Lyon - Racing Strasbourg 4:0

Olympique Lyon neměl s Racingem Strasbourg větší problémy a pohodlně vyhrál 4:0. Mariano Diaz prožil skvělý debut a naznačil, že by mohl nahradit Alexandre Lacazetta.

Preview: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

Olympique Lyon má před novou sezonou opět veliké ambice, nicméně ví, že v konkurenci o Neymara posíleného PSG a dravého Monaka to vůbec nebude mít snadné. Nováčkovi ze Strasbourgu k naprosté spokojenosti postačí, když nesestoupí.

Olympique Marseille - Racing Strasbourg 4:3

Sedmibrankové drama se šťastným koncem pro domácí tým bylo k vidění k Marseille, která dokázala porazit Štrasburk divokým výsledkem 4:3. Hosté dokázali držet krok až do 78. minuty, kdy rozhodující branku vstřelil Cissé a zajistil Marseille Ligu mistrů. Nancy totiž doma prohrálo s Rennes...

Preview: Olympique Marseille - Racing Strasbourg

Poslední prvoligový zápas čeká hráče Štrasburku v Marseille. Hosté jsou druhým sestupujícím a v podstatě nemají o co hrát. Naopak domácím jde o hodně, mají šanci se probojovat do předkola miliónové Ligy mistrů.

Racing Strasbourg - Stade Caen 1:4

Pořádnou nadílku gólů pro Štrasburk připravili na cestě do Ligue 2 fotbalisté Caen. Hosté už ve 12. minutě vedli 2:0, domácímu týmu se sice v průběhu utkání podařilo snížit skóre na rozdíl jedné branky, to bylo ale z jejich strany vše. Caen přidalo ještě dvě branky a Štrasburk se tak s domácími fanoušky v nejvyšší soutěži loučí debaklem 1:4.

Preview: Racing Strasbourg - Stade Caen

Pravděpodobně druhý sestupující tým Štrasburk se v sobotu utká s Caen. Domácí ztrácí na záchranu už 4 body a jejich naděje na účast v dalším ročníku Ligue 1 je velmi mizivá.

AS Nancy-Lorraine - Racing Strasbourg 3:0

Nancy v utkání proti Štrasburku ukázalo, že to s útokem na místo zajišťující předkolo Ligy mistrů myslí vážně. V sobotním večeru jednoznačně zvítězilo na Štrasburkem 3:0 a posunulo se na třetí příčku tabulky. Jestli si pozici zajišťující předkolo LM udrží, záleží na dnešním výsledku utkání Marseille – Bordeaux. Na fotbalisty Marseille má Nancy nyní v neúplné tabulce dvoubodový náskok.

Preview: AS Nancy-Lorraine - Racing Strasbourg

Fotbalisté Nancy ztratili v minulém kole třetí příčku v tabulce zajišťující předkolo miliónové Ligy mistrů, cesta zpět na "výsluní" vede přes Štrasburk, který bude pravděpodobně dalším sestupujícím do Ligue 2.

Stade Rennes - Racing Strasbourg 3:0

Jednoznačný průběh mělo utkání mezi Rennes a Štrasburkem. Domácí tým dokázal v závěru prvního poločasu nastřílet soupeři tři branky a s největší pravděpodobností "poslal" Štrasburk do druhé ligy. Dvěma brankami k tomu přispěl Pagis, který se trefil v rozmezí 12 minut.

Preview: Stade Rennes - Racing Strasbourg

Sedmé Rennes hostí potápějící se devatenáctý Štrasburk. Bodový rozdíl mezi oběma týmy je ale jen 13 bodů. Štrasburk prohrál minulý víkend s Lyonem a to znamenalo sedmou prohru v řadě.

Racing Strasbourg - Olympique Lyon 1:2

Ve vyrovnaném utkání mezi Štrasburkem a Lyonem se po poločase schylovalo k překvapení kola. Domácí se totiž díky brance Renteria dostali do vedení. Hosté z Lyonu však v druhé půli zapracovali a díky brankám Bodmera a Grossa vezou ze Štrasburku tři body.

Preview: Racing Strasbourg - Olympique Lyon

Souboj týmů z opačných konců tabulky uvidí diváci ve Štrasburku. Domácí tým, kterému patří předposlední místo, přivítá vedoucí Lyon. Hosté si budou chtít udržet čtyřbodový náskok před druhým Bordeaux a do Štrasburku jedou pro tři body.

Valenciennes FC - Racing Strasbourg 2:0

Do druhé ligy mají nejspíše namířeno fotbalisté Štrasburku, kteří nedokázali bodovat na hřišti Valenciennes a prohráli 2:0. Domácí tým se musel obejít bez trenéra Kombouareho na lavičce, který dostal disciplinární trest. Valenciennes i přesto dokázali naplno bodovat, dvěma brankami se blýskl Savidan.

Preview: Valenciennes FC - Racing Strasbourg

Valenciennes přivítá v sobotu večer tým Štrasburku, který je až po uši namočený v sestupových vodách. Domácí tým se bude muset obejít bez hlavního trenéra na lavičce, který dostal disciplinární trest.

Racing Strasbourg - AS Monaco 0:2

Monako získalo velice důležité tři body v zápase dvou týmů bojujících o záchranu. Štrasburk tedy zůstává na devatenáctém místě a v posledních šesti kolech bude mít co dělat, aby se udržel v nejvyšší soutěži.