Racing Strasbourg Francie - Racing Strasbourg - Zprávy

Další články

Oba týmy hlásí nepříjemné absence: Remeš chce ve Štrasburku trestat zaváhání Lens

Jak se říká, jednou jsi dole, jednou nahoře. A tenhle klišé citát jako by přesně seděl na hráče Štrasburku, kteří zkrátka po sérii několika nezdarů umějí zabrat, když se najednou ocitnou v ohrožení pádu do Ligue 2. Se třemi zápasy bez porážky teď budou vstupovat do duelu proti Remeši, která usiluje o příčky zaručující evropské poháry. Hodlá nyní využít zaváhání Lens.

Setkání týmů ze středu tabulky skončilo v Toulouse tradiční neprohrou Štrasburku

Toulouse se ve 28. kole Ligue 1 rozešlo po domácí remíze 0:0 se Štrasburkem smírně, a oba celky tak učinily další krok za bezstarostným závěrem sezony, jelikož si na spodní trojici vytvořily již sedmibodový náskok. Le Racing navíc potvrdil, že se mu ve venkovních duelech s fialovými daří, když na jejich hřišti neprohrál již posedmé v řadě.

Osmadvacáté kolo Ligue 1 přinese i bitvu dvou sousedů v tabulce

Jak Toulouse, tak Štrasburk zatím nastřádali dvaatřicet bodů, přičemž velice podobnou mají i statistiku vstřelených a inkasovaných branek. I předchozí vzájemná klání bývala povětšinou vyrovnaná, takže favorit tohoto duelu se hledá jen těžko.

První domácí body Štrasburku roku 2024 vystřílelo dravé mládí z akademie

Fotbalisté Štrasburku zvítězili ve 27. kole Ligue 1 na vlastním hřišti nad Rennes 2:0. Mírný favorit z Bretaně sice držel balon na svých kopačkách častěji, žádnou vyloženou šanci si ovšem v průběhu celého duelu nevypracoval. Zato tým z Alsaska byl v koncovce o poznání preciznější, což se na skóre promítlo ve druhé půli. V rozmezí dvou minut se totiž prosadili mladí odchovanci Marvin Senaya a Jérémy Sebas, kteří Racingu po čtyřech předchozích neúspěších zařídili první domácí vítězství v tomto kalendářním roce.

Stéphanův návrat do Štrasburku: Rennes míní pokračovat v honbě za pohárovou Evropou

Bude to pro Rennes rozhodně ještě strastiplný boj. Celek, který je zvyklý působit v pohárové Evropě, nemá na růžích ustláno, co se týče poskočení na příčky, jež takovou výsadu zaručují. Na druhou stranu by hostující kouč Julien Stéphan měl mít dostatečnou motivaci pro to, aby mužstvo nakonec dotáhl zdárně do cíle. Při nedělním odpoledni chce bodovat ve Štrasburku.

Štrasburk prvním ligovým vítězstvím v letošním roce prohloubil domácí kletbu Nantes

Nantes prohrálo ve 26. kole Ligue 1 na svém hřišti se Štrasburkem 1:3. Svěřenci Patricka Vieiry se rychle ujali vedení, když se už ve třetí minutě trefil zkušený šutér Kevin Gameiro. Kanárci sice dokázali zásluhou Eraye Comerta srovnat, na zisk bodů jim to ovšem nestačilo. V 62. minutě totiž potrestal chybu v rozehrávce nakonec dvougólový Emanuel Emegha, jenž tak strhl první ligovou výhru od 20. prosince na stranu Alsasanů. Žlutozelení naopak museli zkousnout už sedmou soutěžní porážku před vlastním publikem v řadě.

Štrasburk v novém roce stále čeká na výhru v Ligue 1. Zlomí se situace v Nantes?

Nantes ani Štrasburk nad nynějším stavem v tabulce rozhodně jásat nemůžou, v posledních týdnech si oba kluby určitě nepočínaly podle svých představ. Zatímco ekipa z Bretaňského poloostrova je aktuálně na šestnácté příčce, znamenající baráž o udržení, celek z Alsaska se nachází jen o kousek vepředu. Oba tak body z tohoto vzájemného souboje nutně potřebují.

Monako ozdobilo výlet do Štrasburku další výhrou, střeleckou převahu využil mladý talent

Fotbalisté Monaka využili příležitost pojistit si třetí místo v tabulce, když v rámci 25. kola Ligue 1 zvítězili ve Štrasburku 1:0. Klub z Azurového pobřeží byl od začátku aktivnějším týmem, jeho převaha ale dlouho znamenala pouze dominanci uprostřed hřiště. Gólově se prosadil až v 73. minutě teprve 19letý Eliesse Ben Seghir, jenž se i kvůli zranění prosadil v tomto ročníku poprvé. Jeho přesný zásah znamenal, že knížecí celek zvítězil už v pátém z posledních šesti ligových duelů hraných na hřištích soupeřů.

Monaco se chce přiblížit druhé příčce, venku narazí na nevalně působící Štrasburk

Brest v sobotu večer nezvládl důležité utkání na půdě Lens. A to je samozřejmě voda na mlýn třetímu Monacu. Může se totiž přiblížit druhé příčce, kterou obsazuje právě bretaňský tým, na rozdíl jednoho bodu, musí ale naplno uspět ve Štrasburku. Ten naposledy utnul svou krátkou sérii porážek, ani náhodou ovšem nemůže být se svými posledními vystoupeními spokojený.

Štrasburk znovu nedosáhl na výhru v Montpellieru, hosty připravil o radost pozdní gól

Montpellier remizoval ve 24. kole Ligue 1 se Štrasburkem 2:2. Alsasany sice přiblížili prvnímu triumfu na Stade de la Mosson od roku 2004 po změně stran proměněnou penaltou Habib Diarra a Emanuel Emegha, tříbodového úspěchu se ale hosté nakonec nedočkali. Domácí totiž v 87. minutě srovnali po zakončení dvougólového Arnauda Nordina, jenž svým čtvrtým a pátým zásahem v ročníku minimálně na chvíli udržel La Paillade na důležité 15. pozici.

Montpellier se chce bodově dotáhnout na Strasbourg, k čemuž mu dopomůže jedině vítězství

Únor nebyl ze strany MHSC zrovna povedeným měsícem. Z pěti duelů se podařilo vyhrát v jediném, konkrétně nad Metami, které jsou předpolední pouze zásluhou lepšího skóre. Strasbourg má bilanci de facto totožnou, a proto je po třiadvaceti kolech třináctý.

Klíč z Alžírska do zamčené obrany Štrasburku nepasoval. Lyon postoupil až po penaltách

Prvním týmem, který pronikl mezi nejlepší čtveřici celků Coupe de France, se stal Lyon díky domácí čtvrtfinálové výhře 1:0 po penaltách nad Štrasburkem. Les Gones byli po celý zápas aktivnějším celkem, přičemž velké nebezpečí představoval především alžírský reprezentant Saïd Benrahma. Žádná z jeho ofenzivních myšlenek sice ke gólu nevedla, mrzet jej to ale nemuselo, jelikož v závěrečném rozstřelu hosté hned dva pokutové kopy neproměnili.

Lyon se popere o semifinále Coupe de France se skomírajícím Štrasburkem

Lyon v posledních týdnech chytil parádní formu, v Ligue 1 je konečně vzdálený na bezpečný odstup od sestupového pásma a v Coupe de France může stále usilovat o zisk cenné trofeje. Ve čtvrtfinále narazí na protivníka, jenž by měl být rozhodně v jeho silách. Štrasburku se totiž aktuálně nedaří, má na svém kontě tři porážky v řadě a především má problémy v defenzivě.

Camara po odpykání trestu vyměřil Štrasburku během sedmi minut dvougólový rozsudek

Hráči Brestu navázali na sérii povedených výkonů a ve 23. kole Ligue 1 zvítězili na půdě Štrasburku 3:0. Hrdinou utkání se stal Mahdi Camara, jenž se do sestavy Pirátů vrátil po karetním trestu a v prvním poločase vstřelil dva góly v rozmezí sedmi minut. Po změně stran navíc z penalty zkompletoval hattrick. Celek z Bretaně si výhrou upevnil druhou příčku, kde si před třetím Nice vybudoval náskok čtyř bodů. Alsasané naopak poprvé od září 2017 padli ve čtyřech ligových duelech po sobě.