Racing Strasbourg Francie - Racing Strasbourg - Zprávy

Štrasburk se s Métami rozešel smírně

Duel mezi Štrasburkem, který díky působení v evropských pohárech započal naostro novou sezónu už v červencových dnech, a Métami, které se do Ligue 1 navrátily po ročním působení ve druhé lize, skončil asi zaslouženou dělbou bodů. Domácí v prvním poločase poslal do vedení Adrien Thomasson, po obrátce ale nakonec vyrovnal Habib Diallo.

Strasbourg přivítá na domácím stadionu Mety

Les Grenats se sedmibodovým náskokem vyhráli uplynulý ročník Ligue 2. Strasbourg naopak opanoval Coupe de la Ligue a teď válčí o postup do základní skupiny Evropské ligy.

Nantes poslední zápas v sezoně prohrálo

Pokazilo si tím slušnou sérii. Racingu přitom stačila k výhře jediná proměněná penalta. Díky tomu v tabulce obsadí lepší příčku a za předvedené výkony v končícím ročníku se rozhodně nemusí stydět.

Nantes zakončí těžkou sezonu doma proti Strasbourgu

Mnoho se napsalo o tom, jak Les Canaris táhl v úvodní polovině sezony za výhrami Emiliano Sala, který se ovšem krátce po lednovém přestupu do Cardiffu i s letadlem ztratil a později byl nalezen mrtvý. Celek ze Stade de la Beaujoire pak postihla špatná série výsledků, které se podařilo utnout až 12. dubna v zápase proti Lyonu.

Rennes vyloupilo Štrasburk, vyhrálo o dva góly

Souboj letošních vítězů Coupe de la Ligue a Coupe de France dopadl lépe pro Rennes, které se díky dvougólovému vítězství posunulo v tabulce právě před Štrasburk a nachází se v první desítce průběžného pořadí. Hosty nejprve v první půli poslal do vedení Benjamin Bourigeaud, v závěru zápasu pak pečetil vítězství svým přesným zásahem Adrien Hunou.

Štrasburk se letos rozloučí s fanoušky proti Rennes

Oba dva nedělní protivníci nemají ve dvou zbývajících duelech Ligue 1 o co hrát a mohou si zbytek sezóny v poklidu užít. Domácí Štrasburk se nachází na jedenáctém místě se šestačtyřiceti body, jeho nadcházející protivník má na kontě stejný počet bodů a je na dvanácté pozici. Oba dva i přesto mohou být s letošním ročníkem spokojeni, neboť se i mimo ligové pořadí probojovali do evropských poháru.

Dijon po vítězství nad Strasbourgem stále žije

Tři body pro DFCO zachraňoval až v nastaveném čase Kwon Chang-hoon, který už ke konci minulého ročníku přispěl k celkové jedenácté příčce několika důležitými trefami, jenže pak kvůli zranění propásnul mistrovství světa v Rusku. Racing oproti tomu potvrdil, že dostat se do někdejší formy jest v této fázi sezony zkrátka neřešitelným úkolem.

Dijon potřebuje po dvou prohrách zabrat, přivítá Štrasburk

Dijon sice na začátku dubna ze tří zápasů urval velmi slušných sedm bodů, jenže poslední dvě kola mu vůbec nevyšla podle představ a prohrál v obou případech. Přitom aby se vyhnul přímému sestupu a mohl proklouznout aspoň do baráže, potřeboval by na závěr sezóny zabrat. Začít by měl bezpochyby už proti Štrasburku, který se nachází ve středu tabulky.

Marseille ve Štrasburku nevyhrála, čtvrtá pozice se jí vzdaluje

Marseille dostatečně nenapravila své minulé nečekané domácí zaváhání proti Nantes a z půdy Štrasburku urvala jen remízu. Její šance na zisk čtvrté příčky, a tedy na účast v Evropské lize v příštím ročníku, se tak znovu snížila. Ačkoli hosty do vedení ve druhém poločase poslal Valére Germain, domácí stačili ještě odpovědět díky Kennymu Lalaovi.

Marseille bude ve Štrasburku živit naději na čtvrté místo

Jestli se Marseille v posledních čtyřech kolech nezmátoří, v příštím ročníku se jí nebude týkat Evropská liga. Musí přitom doufat v mnoho zaváhání čtvrtého St. Étienne. Uzmout plný počet bodů by nyní bezpochyby měla na půdě Štrasburku. Jinak to pro ní může být také vůbec ta poslední ztráta, která může znamenat konečný neúspěch v boji o čtvrtou pozici.

Amiens zase hrálo bez branek, remizovalo se Štrasburkem

V posledních sedmi utkáních, do nichž nastoupili fotbalisté Amiens, se urodila remíza. A nejinak tomu bylo i v nynějším případě. Se Štrasburkem znovu plichtili, přičemž už počtvrté tomu bylo od půlky března bez vstřelené branky. Domácí se tak stále musejí strachovat o holé přežití, neboť si pořád nevytvořili dostatečný náskok na sestupové pásmo.

Amiens nemá jistou záchranu, potřebovalo by uspět proti Štrasburku

Pětkrát v řadě už Amiens nezískalo plný bodový zisk, a i proto se musí stále strachovat o holé přežití. Nepříjemně se přitom dotahuje zezadu především Dijon, takže proti Štrasburku by pro něj bylo záhodno konečně zvítězit. Hosté hrají v klidném středu tabulky, na kontě mají prvenství z Coupe de la Ligue, a sezónu budou dohrávat v poklidu a bezpečí.

Montpellier vyhrál ve Štrasburku 3:1 a na čtvrtou Marseille ztrácí tři body

Montpellier se dokázal udržet v kontaktu s evropskými poháry, když zvládl těžké utkání ve Štrasburku za tři body. Výhra hostů 3:1 je vzhledem k průběhu utkání zasloužená, o náskok se v prvním poločase postarali Andy Delort a Gaëtan Laborde, první jmenovaný pak čtyři minuty před koncem druhou brankou výsledek pojistil. Alsasané doplatili na špatnou efektivitu, za celé utkání vystřelili na branku soupeře jen jednou, zatímco HSC sedmkrát.

Prodlouží Štrasburk svojí neporazitelnost i proti Montpellieru?

Na Stade de la Meinau ve Štrasburku se utká domácí Racing s Montpellierem, který se v tabulce tlačí na pohárové pozice. Držitel Coupe de la Ligue už pět zápasů v řadě nenašel přemožitele, na druhou stranu z vítězství se radoval jen jednou. Montpellier bude mít v Alsasku těžkou úlohu, poprvé tam v historii zvítězit.

Přestřelka mezi Strasbourgem a Guingampem nakonec vítěze nepoznala

Domácí šli do zápasu s tím, že se chtějí v tabulce posunout zase o něco výše. Koneckonců formu na to mají. Naopak hosté se chtějí dostat nad sestupové pásmo. A poznali, že je nejvyšší čas to začít řešit.