Racing Strasbourg Francie - Racing Strasbourg - Zprávy

Štrasburk chce v tabulce ještě výš

Devátá příčka za současné formy musí být kouči Laureymu málo. Guingamp se tváří býti ideálním soupeřem pro připsání jedenácté výhry, nicméně Gourvennekovu výběru už začíná pomalu ale jistě téct do bot, takže nic nebude chtít dát zadarmo.

Strasbourg oddálil oslavy dalšího mistrovského titulu pro PSG

Po třiceti kolech by to bylo vskutku obdivuhodné. Racing ukázal, že se v této sezoně nezalekne žádného protivníka a jako první celek zvládl v Parku Princů bodovat. Z předchozích patnácti případů se totiž domácí pokaždé radovali ze třech bodů.

PSG může proti Štrasburku slavit zisk ligového titulu

PSG se už po tomto kole může radovat z ligového titulu. Musí k tomu ovšem bezpodmínečně porazit před vlastními fanoušky Štrasburk a doufat, že Lille těsně předtím v neděli neuspěje na půdě Remeše. Náskok domácích je v tuhle chvíli dvacetibodový, a i kdyby v tomto klání zaváhali, jejich triumf v Ligue 1 je v podstatě jasně danou záležitostí.

Štrasburk po dalším povedeném výkonu přehrál Remeš

Navíc nejvyšším rozdílem od roku 1973. Racing klidně ještě může výrazně promluvit do bojů o evropské poháry. Ačkoliv konkurence, ke které můžeme stále řadit i družinu Davida Guiona, rozhodně nepřenechá svoje pozice zadarmo.

Čerstvý vítěz Coupe de la Ligue Štrasburk přivítá v dobré formě hrající Remeš

Čerstvý držitel Coupe de la Ligue Racing Štrasburk přivítá v dohrávce Remeš a svého soupeře se pokusí porazit poprvé po dlouhých deseti letech. V nejvyšší soutěži se oba celky potkávají teprve podruhé, první zápas vyhrála v polovině prosince loňského roku Remeš těsně 2:1.

Vítězem Coupe de la Ligue se stal Racing Štrasburk, ve finále porazil na penalty Guingamp

Vítězem francouzského ligového poháru v sezoně 2018/2019 se po dramatickém penaltovém rozstřelu stal Racing Štrasburk. Na stadionu Villeneuve-d'Ascq v Lille proti sobě stanula dvě velká překvapení, tedy Štrasburk a Guingamp, který v Ligue 1 bojuje o záchranu. Diváci za celých devadesát, respektive sto dvacet minut hry branku neviděli, takže rozhodnout musela loterie zvaná penalty a v rozstřelu byli úspěšnější Alsasané se čtyřmi přesnými zásahy oproti jedné trefě soupeře.

Nečekané finále! V Coupe de la Ligue se o triumf poperou Štrasburk a Guingamp

Pětkrát za sebou, konkrétně od roku 2014, se z triumfu v Coupe de la Ligue neradoval nikdo jiný než mocný klub z Paříže. Tentokráte ale získá jednu ze tří francouzských trofejí buď Štrasburk, nebo Guingamp. Je to bezpochyby jedno z nejpřekvapivějších finále vůbec, které navíc jednomu z nich zajistí taktéž účast v Evropské lize pro příští sezónu.

Nimes smazalo náskok Štrasburku, zrodila se tak plichta

Štrasburk se naposledy radoval z vítězství na konci ledna, od té doby ze šesti kol uzmul jen tři body, a i proto byla jeho chuť po plném bodovém úspěchu na hřišti Nimes bezpochyby velká. Vůbec přitom nebyl daleko od svého cíle. Vedl totiž hned o dvě branky, zhruba poslední třetina zápasu mu ovšem nevyšla dle vlastních představ, a jeho protivník nakonec stačil utkání zremizovat.

Racing Strasbourg hodlá najet zpět na vítěznou vlnu

Od posledního lednového víkendu čekají svěřenci Thierryho Laureyho v Ligue 1 na tříbodový zisk. Nîmes oproti tomu sice v únoru dvakrát vyhrálo, ale jinak se stále potýká s nestálostí formy.

Ajorque dvěma slepenými góly zařídil remízu proti Lyonu

Třetí místo a tím pádem Liga mistrů je pro Lyon znovu v ohrožení. Les Gones nedokázali ze souboje ve Štrasburku vytěžit více než bod a remízy 2:2 budou moci využít pronásledovatelé Marseille se Saint-Étienne. Lyon přitom v průběhu utkání vedl už o dvě branky, ale výsledek nedokázal udržet.

Lyon čeká před bitvou s Barcelonou složitá generálka ve Štrasburku

Lyon čeká už příští týden odvetné osmifinálové utkání Ligy mistrů proti Barceloně, předtím se ale v lize střetne s nepříjemným Štrasburkem. S tímhle protivníkem má poměrně čerstvou negativní zkušenost, právě alsaský celek dokázal Les Gones v lednu vyřadit ze čtvrtfinále Ligového poháru. Hosté mu tak mají bezpochyby co vracet.

Štrasburk stále tápe, o branku prohrál v Nice

Venku Nice prohrálo už třikrát v řadě, přičemž dohromady v těchto tří zápasech inkasovalo osm branek, před vlastními fanoušky ovšem píše úplně jiný příběh. Proti Štrasburku, s nímž mělo před tímto vzájemným kláním shodný počet bodů, urvalo naopak své třetí řadové vítězství doma. O jediný přesný zásah se postaral už ve 20. minutě Youcef Atal.

Dokáže Nice konečně přehrát Štrasburk?

Po třech venkovních porážkách v řadě přibyly Patricku Vieirovi vrásky na čele a Nice teď potřebuje zabrat doma, aby se hnulo z nelichotivého desátého místa. Doma jsou Les Aiglons o poznání silnějším celkem a Štrasburk by to měl pocítit.

Lille ztratilo ve Štrasburku dva body

Lille jenom remizovalo ve Štrasburku a krom toho, že náskok PSG na čele soutěže může ještě narůst, ztratily Dogy důležité body v boji o druhé místo a tedy přímému postupu do Ligy mistrů. Lille si sice zařídilo poločasové vedení díky brance Jonathana Ikoného, ale v 68.minutě vyrovnal Anthony Goncalves.

Druhé Lille zajíždí na půdu neoblíbeného Štrasburku

I kdyby Lille prohrálo ve Štrasburku, po tomto víkendu ho ze druhé příčky nikdo nesesadí. Takový scénář by celek z Francie ale rozhodně nechtěl připustit. Tenhle zápas pro něj nicméně představuje poměrně velké nebezpečí. Alsaský klub totiž prožívá jednu z nejlepších sezón za posledních několik let a usiluje o příčky zaručující evropské poháry.