Nîmes Olympique Francie - Nîmes Olympique - Zprávy

Nîmes postihl koronavirus. Jak si povede proti oblíbenému Brestu?

Nîmes loni prožilo velmi strastiplnou sezónu. A nebýt rozhodnutí od zeleného stolu, možná by se až do posledních kol pralo o celkové přežití. Nakonec mu i konečná osmnáctá příčka stačila k finální záchraně, taková muka jako v minulém ročníku však nechtějí "Krokodýli" už nikdy zažívat. Na Brest každopádně měli v uplynulých letech velmi dobré vzpomínky.

Mety porazily v klíčovém souboji Nîmes 2:1

Důležitý záchranářský duel vyzněl lépe pro Mety, které odskočily svému soupeři už na rozdíl sedmi bodů. Na úvodní branku Nguetta dokázal na začátku druhého poločasu odpovědět Deaux, ale poslední slovo měl v závěru Boye.

Bitvu o záchranu svedou Mety a Nîmes Olympique

Od nového roku dělají Méty i Nîmes Olympique všechno možné, aby se vyhnuly záchranářským pracím, ale z této konfrontace může vzejít jen jeden vítěz. Důležitý souboj nabídne v sobotu večer stadion Saint-Symphorien v Metách.

Hattrick Benedetta přisoudil Marseille vítězství v Nimes

Marseille před týdnem neodvedla vůbec dobrou práci proti Nantes, a přišla tak o svou sérii čtrnácti ligových zápasů bez porážky. Tentokráte ale na půdě zachraňujícího se Nimes potvrdila, proč je aktuálně zaslouženě na druhém místě tabulky, a svého nedalekého souseda na jeho půdě porazila. Hattrickem se prezentoval hostující forvard Darío Benedetto.

Marseille chce napravit svůj poslední nezdar na půdě Nimes

Nimes zasáhla v únoru doslova spanilá jízda, tedy až na poslední porážku na hřišti Rennes. Díky čtyřem vítězstvím v řadě se sice ze sestupového pásma úplně nevymanilo, nicméně k vyšším příčkám v podstatě nemá vůbec daleko. Před týdnem se střetlo s protivníkem z horní poloviny tabulky a ani tahle předehrávka nebude výjimkou. Narazí totiž na Marseille.

Bleskurychlá trefa Nolana Rouxe k vítěztví nevedla

Stade Rennes dokázalo skóre otočit a na třetí příčce nadále drží jednobodový náskok před Lille. Ztráta na Marseille činí osm bodů. Naopak další zaváhání Nimes znamená pokles na barážovou pozici.

Ukončí Rennes gólový půst? Proti Nîmes je stále favoritem

Stade Rennes je stále třetí, ale díky výpadku se jeho náskok ztenčil na pouhý bod. Tři zápasy domácí nevyhráli, dokonce nedali ani gól a pokud se chtějí na klíčové pozici udržet, musí Nîmes Olympique porazit.

Nîmes Olympique nejtěsnějším možným rozdílem přehrálo Angers

Svěřencům Stéphana Moulina rozhodně nelze upřít snahu, nicméně letos se jim chybí i více toho fotbalového štěstíčka. Krokodýli se zásluhou této výhry dostali nad sestupové pásmo. Uvidíme, jak dlouho tam vydrží.

Nimes má formu a v záchranářském duelu proti Angers ji chce využít

Až na osmnáctém místě se drží hráči Nimes Olympique, přesto můžeme říci, že mají velmi dobrou formu, neboť tři zápasy v řadě vyhráli. Crocodiles potřebují v nastoleném trendu pokračovat a proti trápícímu se Angers by to mohlo vyjít.

Nice doma překvapivě nestačilo na Nimes

OGC Nice před nedávnem vyhlásilo útok na evropské poháry a vedlo si dobře, jenomže podobné ztráty jako je tato sráží pobřežní celek celou sezonu. Nice doma nestačilo na o záchranu bojující Nimes Olympique a útok na přední pozice se tak znovu odkládá. Pro Nimes jsou to pochopitelně zlaté tři body. Klíčovým okamžikem bylo i vyloučení Boudaouiho, protože po jeho červené kartě Nimes dvakrát udeřilo.

OGC Nice, nebo Nimes Olympique? Kdo potvrdí dobrou formu?

K zajímavému měření sil dojde ve francouzské riviéře v Nice, kam v rámci 24. kola Ligue 1 zavítá Nimes Olympique. Svěřenci Patricka Vieiry dali konečně výsledkům kontinuitu a od nového roku čekají na svého přemožitele zatím marně. Osmý tým tabulky se přesto musí mít na pozoru, Nimes sice hraje o záchranu, ale únor začalo ve velkém stylu dvěma výhrami.

Nîmes porazilo Dijon a přiblížilo se nesestupovým pozicím

Boj o záchranu se v nejvyšší francouzské soutěži dramatizuje. Nimes totiž v přímém souboji porazilo Dijon a stáhlo náskok svého soupeře na pouhé tři body. Crocodiles vsítili všechny branky už v prvním poločase, který zároveň orámovali. Ve 4. minutě otevřel skóre Benrahou a ve 44. zvýšil Roux.

V Nîmes se bude hrát o záchranu, přijede Dijon

Souboj o záchranu uvidí diváci ve středu večer na stadionu des Costiéres. Nîmes tam přivítá Dijon a určitě půjde o zajímavou podívanou, neboť oba celky o víkendu vyhrály. NîmesOlympique si vyšláplo na Monako a tři góly vstřelil i Dijon při vítězství nad Brestem.

Nimes si vyšláplo na Knížata a vyhrálo 3:1, hosté už v první půli přišli o dva hráče

Monako se před časem znovu zbavilo Leonarda Jardima a zdá se, že neudělalo dobře. Pod novým koučem Robertem Morenem se Knížatům vůbec nedaří a další porážku si připsala na půdě Nimes Olympique. Crocodiles po remízovém prvním poločase rozhodli po změně dalšími dvěma góly a celkově porazili Monako 3:1. Utkání výrazně ovlivnilo tuplované vyloučení na straně hostů, ve 32. a 33. minutě uviděli červenou kartu Bakayoko a Gelson Martins.

Robert Moreno chce s Monacem v lize konečně vyhrát. Cestuje do Nimes

Monaco pod vedením trenéra Roberta Morena, který na jaře nahradil odvolaného Leonarda Jardima, v rámci Ligue 1 ještě nevyhrálo. A protože jeho ligová série bez tříbodového rezultátu trvá už tři zápasy v řadě, bezpochyby se o svůj první úspěch bude španělský stratég snažit v Nimes. To je na zadních pozicích tabulky a horlivě usiluje o záchranu.