Girondins Bordeaux Francie - Girondins Bordeaux - Zprávy

Wendel sní o zisku francouzského titulu

Obrovské drama slibuje závěr letošního ročníku francouzské Ligue 1. Ještě před několika týdny to vypadalo na mistrovskou záležitost Lyonu, Olympique ovšem povolil a na druhé Bordeaux má k dobru už pouze dva body...

Olympique Marseille - Girondins Bordeaux 1:2

Drama až do posledních okamžiků přineslo měření sil mezi Marseille a Bordeaux. Domácí tým sice od 45. minuty vedl zásluhou Nianga, ale hosté dokázali v poslední desetiminutovce vstřelit dvě branky a na své konto si připsali tři body za výhru 2:1. Fotbalisté Bordeaux se tak přiblížili vedoucímu Lyonu na rozdíl pouhých dvou bodů.

Preview: Olympique Marseille - Girondins Bordeaux

Poslední zápas 36. kola nejvyšší francouzské soutěže a také šlágr víkendu bude k vidění v Marseille. Domácí tým, kterému patří třetí příčka tabulky, v něm přivítá druhé Bordeaux.

Girondins Bordeaux - Olympique Nice 0:0

Bordeaux splnilo svůj cíl, který si dalo před utkáním. Zisk jednoho bodu za remízu 0:0 s Nice mu zajišťuje účast v miliónové Lize mistrů. Domácí tým se dostal do několika skvělých příležitostí ke skórování, ale žádnou z nich nedokázal využít a proměnit v gól i přesto, že od 31. minuty měl výhodu jednoho hráče v poli – červenou kartu totiž obdržel hostující Jeunechamp.

Preview: Girondins Bordeaux - Olympique Nice

Stíhací jízda Bordeaux pokračuje, svěřenci kouče Blanca hostí Nice a pokusí se snížit čtyřbodovou ztrátu na vedoucí Lyon.

Toulouse FC - Girondins Bordeaux 0:1

Až v druhé minutě nastaveného času rozhodli fotbalisté Bordeaux o svém vítězství na hřišti Toulouse. Vítěznou branku zápasu vstřelil Micoud, Bordeaux ale stále zůstává v tabulce druhé, na vedoucí Lyon ztrácí čtyři body.

Preview: Toulouse FC - Girondins Bordeaux

Sestupem ohrožené Toulouse přivítá v nedělním podvečeru mužstvo Bordeaux, které v minulém kole využilo zaváhaní vedoucího Lyonu, který jen remizoval. Rozdíl mezi oběma celky na špici tabulky je jen čtyřbodový.

Cavenaghi sní o angažmá v Neapoli

Fernando Cavenaghi má v posledních měsících výtečnou střeleckou formu, z čehož mají radost především v Bordeaux. V budoucnosti by brankám argentiského útočníka mohli tleskat v Itálii, Cavenaghi totiž sní o přestupu do Neapole...

Girondins Bordeaux - Stade Caen 2:1

Bordeaux doma porazilo 2:1 Caen a zdramatizovalo tak boj o titul. Těsnou výhru pro Girondins zařídil dvěma brankami Cavenaghi, za hosty v závěru už jen snížil Sorbon.

Preview: Girondins Bordeaux - Stade Caen

Mají fotbalisté Bordeaux ještě šanci za zisk mistrovského titulu? Šest kol před koncem dělí domácí od vedoucího Lyonu pouze 6 bodů, takže nic ještě není ztraceno. Ovšem Lyon určitě neprodá svou kůži lacino. Bordeaux tak má v sobotním utkání proti Caen jediný cíl – vítězství. Cokoliv jiného by bylo zklamáním.

Stade Rennes - Girondins Bordeaux 0:2

Bordeaux dál kráčí za druhým místem v lize, vyhrálo 2:0 na hřišti pohárového aspiranta Rennes a třetímu Nancy, které má zápas k dobru, uteklo na devět bodů. Navíc na vedoucí Lyon, jehož čeká těžký zápas v Marseille, ztrácí šest bodů.

Preview: Stade Rennes - Girondins Bordeaux

V dobré formě hrající Rennes hostí soupeře z kategorie těžkých. Na jeho stadion přijede druhý nejlepší celek soutěže z Boredaux.

UEFA potrestala Bordeaux

Ve dvou zápasech evropských pohárů se budou muset fotbalisté Bordeaux obejít bez svého maséra Marka Verneta. Disciplinární komise Evropské fotbalové unie ho dnes potrestala za incident po utkání Poháru UEFA s bruselským Anderlechtem, kdy v útrobách stadionu podrazil asistenta rozhodčího. Klub navíc musí za chování fanoušků a členů týmu zaplatit pokutu 20.368 eur (asi 514.000 korun).

Girondins Bordeaux - AS Nancy-Lorraine 2:1

Bordeaux v důležitém boji o druhé místo s Nancy otočilo nepříznivý vývoj ve druhém poločase a nakonec se radovalo ze tří bodů. Ty zařídil jediný muž - Fernando Cavenaghi, který se postaral o oba zásahy domácích.

Preview: Girondins Bordeaux - AS Nancy-Lorraine

Jediný sobotní zápas nabídne fanouškům v Bordeaux velmi zajímavý duel. Domácí Girondins, které obývá druhé místo, totiž hostí třetí Nancy. Byli to hosté, kdo dokázal v prvním vzájemném utkání zvítězit, a tak má Bordeaux Nancy co vracet.