Wendel sní o zisku francouzského titulu

05.05.2008, 17:45
Aktuality
Obrovské drama slibuje závěr letošního ročníku francouzské Ligue 1. Ještě před několika týdny to vypadalo na mistrovskou záležitost Lyonu, Olympique ovšem povolil a na druhé Bordeaux má k dobru už pouze dva body...

"Šampionát nyní může být náš. Byl by to snový konec letošní sezony. Bude to úžasné pro fanoušky, novináře a hráče," myslí si kanonýr Bordeaux Wendel.

Lyon v sobotu uhrál pouze bod na hřišti Nice a čekal na nedělní odpověď Bordeaux. To cestovalo na půdu třetí Marseille a ještě do osmdedáté minuty prohrávalo 0:1. Pak ale přišel velký obrat, deset minut před koncem vyrovnal Wendel a v poslední minutě strhl vítězství na hostující stranu Pierre Ducasse.

"Možná jsme měli mistrovské štěstí. Jsme stále za Lyonem a do posledních dvou zápasů musíme dát všechno, zvláště když Nancy Lyonu nedá nic zadarmo. Myslím si, že souboj o titul bude vyrovnaný až do konce," řekl dále Wendel.

Bordeaux v příštím kole přivítá Sochaux a na závěr cestuje do sestupem ohroženého Lensu. Lyon nyní čeká domácí duel s Nancy a v posledním kole se představí v Auxerre. Všechny trumfy má na své straně Lyon, který vyhrál oba vzájemné zápasy a má o devět branek lepší skóre.

Autor: Tomáš Pavlík / football365.com