Girondins Bordeaux Francie - Girondins Bordeaux - Zprávy

Méty otočily v Bordeaux výsledek a vezou tři body

Další neúspěch si na své konto připisuje Girondins Bordeaux. Tradiční celek Ligue 1 sice doma nad FC Méty vedl, ale soupeři dovolil výsledek otočit, přičemž rozhodující branku vstřelil v první minutě nastaveného času Vagner.

Bordeaux potřebuje zabrat, doma hostí houževnaté Mety

Girondins Bordeaux se od konce ledna zase propadá tabulkou. Zapříčinily to čtyři porážky z posledních pěti kol a právě na tom budou chtít "Les Girondins" zapracovat proti Metám. Těm se v soutěži daří o poznání lépe a po poslední výhře v Nice už jim patří šesté místo.

Nîmes zvládlo i zápas proti Bordeaux

Krokodýli před týdnem stejným poměrem přehráli Dijon, tedy velkého konkurenta v boji o udržení. Výsledek a předvedený výkon v utkání proti Les Girondins naznačují, že svěřenci Pascala Plancqueho ještě rozhodně neberou sestup do Ligue 2 jako hotovou věc. Na druhou stranu nutno podotknout, že jim výrazně pomohlo, že hráli více než dvacet minut proti deseti.

Bordeaux se nedaří, zapomenout na nezdary hodlá na půdě zachraňujícího se Nimes

Nimes před týdnem urvalo pořádně důležité vítězství. V souboji dvou posledních ekip tabulky přetlačilo venku Dijon, a vymanilo se tak ze samotného dna průběžného pořadí. Pořád má každopádně k bezpečným příčkám daleko, i nadále je potřeba kupit podobné úspěchy na sebe. O ten další se pokusí proti Bordeaux, které v uplynulých čtyřech kolech urvalo pouze bod.

Bordeaux se rozešlo s Marseille 0:0

Žádný gól nepadl v utkání mezi Les Girondins a trápící se Marseille, což zároveň znamená, že mezi oběma celky zůstává jednobodový rozdíl. Šancí bylo k vidění minimum, zato se na straně Olympique Marseille dvakrát červenalo. V krátkém sledu vyfasovali nejpřísnější trest Balerdi a Benedetto. Domácí si ani po tom nedokázali vytvořit šanci, natož vstřelit gól.

Marseille nevyhrála v Bordeaux od roku 1977. Zadaří se OM po dlouhých desetiletích nyní?

Marseille ve středu zaznamenala jakýsi dílčí úspěch. Postoupila totiž do osmifinále Coupe de France po skalpu Auxerre a utnula svou sérii sedmi klání bez vítězství, pokud tedy zahrneme do počtů i nezdar ve Francouzském Superpoháru. Na svůj výkon by chtěla určitě navázat na půdě Bordeaux, přitom právě s ním se možná bude rvát o příčky zaručující evropské poháry.

Brest zásluhou výborného závěru vyzrál na Bordeaux

Historie se svým způsobem opakovala, jelikož v týdnu Les Pirates prohrávali o dva góly se Strasbourgem, aby ve finále odvezli z Alsaska bod. Utkání si kouč Jean-Louis Gasset patrně dostatečně nenastudoval. A dost možná i kvůli tomu připisuje jeho tým desátou porážku v sezoně.

Bordeaux by rádo napravilo porážky s Lyonem a Lille, zavítá na půdu Brestu

Ukázalo se, že Bordeaux na měření sil s těmi nejlepšími možná nemá potřebné kvality. Po soubojích s Lyonem a Lille, usilujícími o titul, pro ně přichází na řadu utkání s Brestem, který by měl být dle papírových předpokladů pro Les Girondins snadněji rozluštitelnou hádankou. Domácí ve vloženém kole utnuli sérii čtyř porážek v řadě a vydolovali remízu ve Štrasburku.

Lille veze zásluhou povedeného druhého poločasu body z Bordeaux

O poločasové pauze šly oba celky do šaten ještě za bezbrankového stavu. Jenže zatímco Les Girondins ani po změně stran nenašli recept na obranu v čele s Mikem Maignanem, hosté začali sázet branky a díky tomu jim i po třiadvacátém kole patří v tabulce první místo.

Vedoucí Lille čeká těžký zápas v Bordeaux

První tým tabulky Ligue 1 čeká zatěžkávací zkouška v podobě zápasu na Nouveau Stade de Bordeaux známějším pod názvem Matmut Atlantique. "Dogy" tam za posledních deset let zvítězily jenom jednou a pokud si chtějí udržet vedení, budou muset výsledek z prosince 2016 minimálně zopakovat. Girondins Bordeaux o víkendu podlehlo Lyonu, ale jinak se pyšnilo dobrou formou.

Lyon v předehrávce porazil Bordeaux a minimálně do neděle vede ligu

Olympique Lyon v páteční předehrávce 22. kola porazil Girondins Bordeaux 2:1 a posunul se do čela tabulky před své největší konkurenty Lille a PSG. Dlouho to přitom vypadalo na remízu. Domácí nejprve vedli zásluhou Ekambiho, ale Bordeaux ve druhém poločase srovnalo a pak drželo remízu až do druhé minuty nastavení, než se trefil Léo Dubois.

Lyon by rád dočasně do čela Ligue 1, musí doma porazit povzbuzené Bordeaux

Páteční předehrávku dvaadvacátého kola obstarají dva tradiční kluby Ligue 1, které svými účastmi na nejvyšší úrovni patří mezi top pět. Zatímco Lyon kroutí letos celkovou 63. sezónu, Bordeaux dokonce 68. ročník. Tohle měření sil by mohlo nabídnout zajímavý souboj, neboť hosté budou chtít proti favoritovi tohoto klání rozhodně navázat na svoje tři vítězství v řadě.

Bordeaux si poradilo s Angers

Domácí tak na stadionu Matmut Atlantique slaví pátou výhru v sezoně. Celkově se už vyšplhali na sedmou příčku. Předskočili tedy i SCO, kteří naopak připisují už devátou porážku, kvůli které v tabulce okupují desáté místo.

Bordeaux by rádo protáhlo sérii neporazitelnosti proti Angers

Bordeaux v novém roce našlo jakýsi optimální balanc. Teď je otázkou, zda udrží svou slušnou výkonnost dlouhodobě, přičemž souboj s Angers určitě prověří jeho schopnosti. Jeho soused v tabulce má o bod více, přičemž během uplynulých čtyř kol dokázal porazit Lille a Marseille. Na druhou stranu také toto období přineslo hostům taktéž čerstvé porážky s Monacem a PSG.

Bordeaux díky výbornému druhému poločasu veze všechny body z Nice

Domácí tak pokračují ve velmi nepřesvědčivých výkonech, kvůli kterým se propadli až na čtrnáctou příčku. Les Girondins poosmé vyhráli, třebaže po celých dvacet kol bojují s nestálostí formy.