Girondins Bordeaux Francie - Girondins Bordeaux - Zprávy

Ambiciózní Lyon zavítá na úvod roku do Bordeaux

Lyon bude muset v jarní části sezóny hodně zabrat, aby uchlácholil svou hlavní ambici, a tou je umístění v top trojce. Po podzimu se nacházel pouze v dolní polovině tabulky a takový rezultát je pro tenhle klub neakceptovatelný. Na úvod nového roku se představí na půdě Bordeaux, které výrazně pokazilo poslední tři kola a chce si napravit reputaci.

Pátou výhru Rennes v řadě vystřelil Niang

Rozjeté Stade Rennes nedokázalo v Roazhon Parku zastavit ani Bordeaux a domácí po výhře 1:0 prodloužili svojí sérii výher už na pět zápasů. Rennes má skvělou formu a před Štědrým dnem se posunulo už na třetí místo.

Rennes hostí Bordeaux, dosáhne na pátou výhru v řadě?

Páté ligové vítězství v řadě má na dosah Stade Rennes. V Roazhon Parku těsně před Vánocemi přivítá přímého konkurenta v boji o evropské poháry - Girodins Bordeaux. Hostům se poslední dvě kola vůbec nepovedla a díky tomu spadli na sedmé místo - mimo evropské poháry.

Bordeaux opět prohrálo a v tabulce se propadlo na sedmé místo

Dvě porážky v řadě mají ve francouzské lize a zvláště v boji o pohárové příčky povětšinou fatální následky a po neděli se o tom přesvědčilo i Bordeaux. Le Girodins prohráli se Strasbourgem 0:1 a spadli až na nepohárové sedmé místo.

Preview: Girondins Bordeaux - Racing Strasbourg

V předminulém kole si Bordeaux vyšláplo na Nimes, hattrick přitom režíroval útočník Josh Maja, který by rád před vlastními fanoušky potěšil svým výkonem i proti Štrasburku. Domácí útočí na pozice zaručující evropské poháry, a pakliže na nich chtějí stanout i po Vánocích, potřebují nynější duel zvládnout. Před týdnem totiž padli na půdě Marseille.

Marseille si proti Bordeaux pojistila druhé místo

Olympique Marseille dokázal v nedělním šlágru proti Girodins Bordeaux otočit výsledek a na druhém místě tabulky už má šestibodový náskok. Hosté sice vedli zásluhou Adliho, ale po změně stran se utrhla ofenzivní lavina a Jordan Amavi a Morgan Sanson přetáhli skóre na stranu domácích. Konečné slovo měl v nastaveném čase Nemanja Radonjić.

Šlágr v Marseille, na Stade Vélodrome se představí třetí Girodins Bordeaux

Až v neděli večer dojde k opravdovému vyvrcholení kola. Druhý Olympique Marseille přivítá na Stade Vélodrome třetí Girodins Bordeaux. Pro domácí je to jedinečná šance, jak na druhém místě tabulky znovu odskočit a ještě zvýšit svůj náskok, ale Bordeaux je stejně jako Marseille ve výborné formě.

Rezignovat nebudu, reaguje prezident Bordeaux na protest fanoušků

Se zpožděním bylo dohráno včerejší utkání francouzské ligy mezi Bordeaux a Nîmes Olympique. Fanoušci domácího klubu mají výhrady vůči práci vedení a požadují například odchod prezidenta, kterým se začátkem tohoto roku stal Frédéric Longuépée. Příznivci se rozhodli protestovat a v průběhu první půle vtrhli na trávník...

Bordeaux rozdrtilo Nîmes o šest gólů a posunulo se na třetí místo Ligue 1

Bordeaux potvrdilo skvělou domácí formu a nyní deklasovalo ve vysokém poměru 6:0 zachraňující se Nimes. Girondins odcházelo do kabin s dvoubrankovým náskokem a po změně stran přidalo hned další čtyři trefy, hattrickem během pouhých devětadvaceti minut se především blýskl teprve dvacetiletý nigerijský útočník Josh Maja. Domácí se v tabulce zatím posunuli na krásné třetí místo se šestadvaceti body, hosté jsou s dvanácti body devatenáctí.

Bordeaux se pokusí potvrdit dobrou domácí formu proti Nîmes

Bordeaux by se po roční pauze zcela jistě rádo vrátilo do evropských pohárů a v tomto ročníku nejvyšší francouzské soutěže se mu daří celkem slušně. V dosavadních patnácti zápasech vybojovalo solidních třiadvacet bodů a nachází se na pátém místě tabulky jen o bod za třetím Angers. Nyní bude plnit úlohu jasného favorita proti Nîmes, které má zcela jiné starosti a je až devatenácté s dvanácti body pouze o skóre před posledním Toulouse.

Aktivnější Remeš vydolovala v závěru bod s Bordeaux

Bordeaux naposledy skolilo před vlastními fanoušky Monaco a nyní bylo blízko dalšímu cennému vítězství, a to na půdě Remeše, nad níž naposledy vyhrálo v roce 2007 v Ligovém poháru. Do vedení hosty poslal Josh Maja v prvním poločase, domácí ovšem nakonec srovnali zásluhou Boulayeho Diy ve třetí minutě nastavení pětačtyřicetiminutovky druhé.

Bordeaux by rádo udrželo čtvrtou příčku, narazí na neoblíbenou Remeš

Bordeaux zatím prožívá rozhodně daleko povedenější ročník než v sezóně minulé. Po poslední výhře nad Monacem se vyhouplo po kole číslo čtrnáct na čtvrté místo tabulky, rádo by přitom o podobné pozice usilovalo i nadále. Teď zavítá na půdu vždy nepříjemné Remeše, která získala dosud jen o dva body méně a pohybuje se v horní polovině tabulky.

Bordeaux využilo soupeřova vyloučení a skolilo doma Monaco

Souboj dvou celků, které by rády hrály o místa zaručující pro příští sezónu evropské poháry, vyzněl lépe pro Bordeaux, které otočilo nepříznivý stav a radovalo se ze tří bodů. Klíčový okamžik utkání přišel na řadu zhruba dvacet minut před koncem, to když byl vyloučený monacký forvard Islam Slimani a penaltu pak proměnil jeho soupeř zásluhou Pabla.

Girodins Bordeaux i AS Monako se chtějí přiblížit pohárovým příčkám

Pokračovat v dobrých výsledcích hodlá po reprezentační pauze AS Monako. Knížata se zvedají a jistě postupují do první poloviny tabulky a dál k evropským pohárům. V neděli odpoledne je ale čeká těžký soupeř. Ani Girodins Bordeaux se nevzdává možnosti hrát příští rok evropské poháry, navíc proti Monaku bude mít výhodu domácího prostředí stadionu Nouveau Stade de Bordeaux. Zároveň proti sobě stanou dva portugalští stratégové - Paulo Sousa a Leonardo Jardim.

Nice se spravedlivě rozdělilo o bod s Bordeaux

V loňském ročníku Nice svého soupeře dvakrát porazilo, tentokrát s ním uhrálo výsledek nerozhodný. Do vedení ho poslal v první půli Pierre Lees Melou, nicméně po přestávce stačil za Bordeaux srovnat z penalty Jimmy Briand. I díky remíze se oba týmy posunuly v tabulce o pár příček nahoru. A tak tomu bude minimálně aspoň do sobotního odpoledne.