FC Lorient Francie - FC Lorient - Zprávy

Brest dokázal otočit duel s Lorientem a podruhé v sezoně vyhrál

Ovšem kdo ví, jak by to všechno dopadlo, kdyby nebyl už ve 28. minutě vyloučen Jérôme Hergault. Takhle se v početní výhodě hrající hosté mohli ve druhém poločase zvednout a poskočit těsně nad sestupové pásmo, byť pouze zásluhou lepšího skóre.

Naváže Brest na výhru nad Monacem v derby na půdě Lorientu?

Před týdnem se Brestu podařilo získat první výhru v Ligue 1, trochu překvapivě porazil doma favorizovanější Monaco, a je tak otázkou, jak moc ho poslední výsledek nabudil před bretaňským derby na půdě Lorientu. Ten si zatím vede lépe než jeho lokální rival, akorát by přece potřeboval po několika neúspěších zabrat. Naposledy totiž slavil svoje vítězství v září.

Štrasburk s přehledem vyzrál na Lorient

Racing zatím prožívá dobrou sezonu. V rámci 12. kola v ní podruhé vstřelil minimálně čtyři branky a v celkovém součtu se jich zatím podařilo nastřádat dvaadvacet. Po páté výhře se klub z města ležícího na hranicích s Německem dostal před Lorient, který však s patnácti body na kontě rozhodně nemá důvod k panice.

Stade de la Meinau uvidí souboj Štrasburku s Lorientem

V odpoledních hodinách dojde i na souboj Štrasburku s Lorientem. Oba celky se nachází ve druhé polovině tabulky, avšak ztráta na první desítku není valná. Alsasané budou chtít napravit poslední porážku z Rennes, zatímco Lorient před týdnem plichtil s Bordeaux.

Bordeaux nakonec s Lorientem jenom remizovalo

V sestavě hostujícího celku chyběl Hwang Ui-jo, což byla pro Vladimira Petkoviće veliká nepříjemnost. Osmapadesátiletý kouč byl nakonec s remízou podle všeho spokojen. Svědčí o tom i skutečnost, že v poslední minutě řádné hrací doby hned čtyřikrát střídal. Jím vedený mančaft však nadále zůstává těsně nad sestupovým pásmem. Lorientu patří pozice ve středu tabulky.

Trápící se Bordeaux se představí v Lorientu

Tři body by jako sůl potřebovali fotbalisté Girondins Bordeaux. Tradiční francouzský celek se v letošní sezoně trápí, z deseti zápasů vyhrál jen jednou a lavíruje ve spodních patrech tabulky. V tomto rozpoložení se představí na stadionu du Mustoir, který je domovinou Lorientu.

Marseille porazila Lorient 4:1, pro hosty je výsledek až příliš krutý

Roli favorita Marseille zvládla a byť zvítězila o tři góly, na tři body se nadřela. Lorient totiž na Stade Vélodrome nesehrál vůbec špatné utkání a dva góly inkasoval až v samotném závěru. O góly domácích se postarali Guendouzi a Milik. Prvně jmenovaný se dokonce prosadil dvakrát.

Sampaolimu vadí neustálý tlak. Od Marseille se očekává výhra nad Lorientem

Celkem šestkrát v řadě Marseille nepoznala zkraje této sezóny porážku. Jenomže v posledních dvou kolech nebodovala, poněvadž doma nestačila na Lens a následně venku ani Lille. Přesto se pořád drží v popředí tabulky, po reprezentační pauze však musí najít opět správnou cestu, aby se už nesunula níže. Doma vyzve jedno z letošních dosavadních překvapení, a to Lorient.

Lorient a Clermont si ve vzájemném zápase body rozdělily

Les Merlus se vcelku nenápadně propracovali po úvodních devíti kolech ke čtrnácti bodům. Les Lanciers jich sice mají na kontě pouze o čtyři méně, jenže kvůli výrazným porážkám s PSG a Rennes mají výrazně negativní skóre.

Vyhraje Lorient doma i počtvrté? Na jeho půdě se představí Clermont

Lorient nepolevuje a nepolevuje. Bretaňský výběr, který loni usiloval o holé přežití, se ocitá v popředí tabulky, a to i přesto, že už čelil Monacu, Lille, Nice, Lens nebo naposledy Lyonu. Dle papírových předpokladů by mu tak nováček ligy z Clermontu-Ferrandu neměl stát vážněji v cestě. Hosté totiž po dobrém začátku do této sezóny začali přece jenom trochu více ztrácet.

Oslabený Lyon ztratil další body

Pouze remízu 1:1 dokázal vyválčit Olympique Lyon. Před zápasem s Lorientem jistě cílil na tři body, ale brzké vyloučení Emersona všechno zhatilo. Když pak po dvaceti minutách vstřelil vedoucí gól Lauriente, vypadalo to dokonce na porážku. Naštěstí pro "les gones" zaúřadoval ve druhém poločase Ekambi.

Lyon doma přivítá letošní vzezření Ligue 1 z Lorientu

Lyon si po porážce na pařížské půdě přece jenom zlepšil náladu, a ačkoli proti Troyes neměl utkání zcela pod kontrolou, hlavně v prvním poločase, dokázal nakonec ve středu uzmout tři body. Pokračovat ve sbírání vítězství by měl rozhodně i proti papírově slabšímu Lorientu, ale dávat si pozor by v tomto případě nemělo být od věci. Soupeř je totiž dokonce v tabulce výše.

Nice poprvé padlo, výhru Lorientu zařídil Monconduit

Překvapivý výsledek se urodil ve středu večer v Lorientu, kam zavítalo dosud neporažené OGC Nice. Domácí se prosadili jedinou brankou Monconduita a pak udrželi výsledek až do závěrečného hvizdu, přestože hosté neproměnili penaltu a od 69. minuty hrál Lorient bez vyloučeného Jenze.

Lorient hodlá přibrzdit rozjeté Nice

Na Stade du Moustoir přivítá domácí Lorient dosud neporažené OGC Nice. Jihofrancouzský celek pod vedením Christophera Galtiera válí a podle prognóz by měl na hřišti Lorientu uspět. Les Merlus však nehrají špatně, o čemž se přesvědčily Monako nebo Lille.

V souboji Remeše s Lorientem zůstali střelci bezzubí

Óscarův tým si proto připisuje druhou bezbrankovou remízu (první se odehrála hned v zahajovacím kolem proti Nice). Zatímco Les Merlus dokázali bodovat ve třetím utkání v řadě, takže se i po šesti duelech udrží v horní polovině tabulky.