Amiens SC Francie - Amiens SC - Zprávy

Amiens zase hrálo bez branek, remizovalo se Štrasburkem

V posledních sedmi utkáních, do nichž nastoupili fotbalisté Amiens, se urodila remíza. A nejinak tomu bylo i v nynějším případě. Se Štrasburkem znovu plichtili, přičemž už počtvrté tomu bylo od půlky března bez vstřelené branky. Domácí se tak stále musejí strachovat o holé přežití, neboť si pořád nevytvořili dostatečný náskok na sestupové pásmo.

Amiens nemá jistou záchranu, potřebovalo by uspět proti Štrasburku

Pětkrát v řadě už Amiens nezískalo plný bodový zisk, a i proto se musí stále strachovat o holé přežití. Nepříjemně se přitom dotahuje zezadu především Dijon, takže proti Štrasburku by pro něj bylo záhodno konečně zvítězit. Hosté hrají v klidném středu tabulky, na kontě mají prvenství z Coupe de la Ligue, a sezónu budou dohrávat v poklidu a bezpečí.

Nantes slaví třetí domácí výhru v posledních deseti dnech

Po Lyonu se (vzhledem k nejčerstvějším vzájemným kláním) podařilo senzačně přehrát PSG. A nyní sílu Les Canaris pocítili borci hájící barvy Amiens, když prohráli po stejném výsledku jako ve středu úřadující šampioni z Paříže. Nutno dodat, že velký podíl tříbodovém zisku měl opět Kalifa Coulibaly. Vysoký malijský forvard se prosadil počtvrté z posledních pěti duelů.

Nantes chce navázat na maximálně vydařený středeční zápas

V dohrávce osmadvacátého kola se celku ze Stade de la Beaujoire postavilo do cesty PSG a Les Canaris neoblíbeného soupeře po patnácti letech porazili! Dvě branky zaznamenal Diego Carlos, jednu přidal Abdul Waris. Halilhodžićovu týmu teď schází už jen malinkatý krůček k udržení prvoligové příslušnosti.

Dijon a Amiens hrály bez branek

Oba celky přitom nadále nemají záchranu v Ligue 1 zdaleka jistou. Tento výsledek tedy nejvíce potěšil další konkurenty v čele Caen a Guingampem. DFCO tak nenavázalo na týden staré povedené vystoupení proti Lyonu.

Souboj o záchranu spolu svedou Dijon a Amiens

Oba celky jsou v tabulce přímými sousedy, dělí je od sebe ovšem hned sedm bodů. A protože Dijon se nachází na barážové osmnácté příčce a Amiens na sedmnácté, pro domácí je tenhle zápas důležitý jako hrom. Hosté pochopitelně budou chtít svého protivníka především udržet na uzdě, důležité pro ně bude odvézt si domů alespoň nějaký bod.

Saint-Étienne zachránilo gólem v nastavení remízu 2:2

Saint-Étienne sice gólem Rémyho Cabelly z páté minuty nastavení vydřelo remízu 2:2 na hřišti Amiens, ale z celkového pohledu je to pro něho málo. Ztráta na třetí Lyon se sice ztenčila, ovšem jen minimálně a sedm kol před koncem je rozdíl mezi oběma rivaly šest bodů. Amiens bylo blízko výhře, přestože od 32. minuty dohrávalo bez vyloučeného Jordana Leforta.

V dobré formě hrající Amiens přivítá St. Étienne

Amiens od konce února vykazuje konstantní výkonnost, s pravidelností boduje, a to je fakt, který je pro něj před závěrečnými osmi koly v bitvě o záchranu nesmírně důležitý. V prodloužení své pětizápasové šňůře bez porážky by rádo pokračovalo i proti St. Étienne, které bude mít ve zbytku sezóny starosti s udržením své současné čtvrté pozice.

Zápas mezi Amiens a Bordeaux vítěze nepoznal

Na Stade de la Licorne totiž nebyl k vidění ani jeden gól. V případě hostujícího celku se nebylo, čemu divit. Protože když za devadesát minut ani jednou nevystřelíte mezi tři tyče, pravděpodobnost, že vyhrajete, se rovná téměř nule. Domácí přímo zaměstnali Costila alespoň ve třech případech.

Amiens po reprezentační pauze vyzve nevýrazné Bordeaux

Amiens v posledních šesti kolech zabralo a udělalo opravdu výrazné kroky k ligové záchraně. Za toto období totiž prohrálo jen jednou, a to pouze na půdě rozjeté Marseille, jinak si v podstatě udržovalo konstantní výkonnost. Nicméně vyhráno ještě zdaleka nemá. A i proto by proti Bordeaux mělo pokračovat v získávání potřebných bodů.

Angers neproměnilo penaltu, s Amiens tak pouze plichtilo

Angers bezpochyby mohlo utnout svou sérii tří zápasů bez vítězství, jenže proti Amiens šest minut před závěrečným hvizdem sudího Millota zahodilo penaltu, a tak vyrovnaný souboj nakonec skončil zřejmě spravedlivou remízou. Les Licornes, kteří se nacházejí jen těsně nad sestupovým pásmem a horlivě usilují o záchranu, naopak protáhli svou šňůru bez porážky už na čtyři ligová kola.

Duel mezi Angers a Amiens slibuje vcelku zajímavou podívanou

Oba kluby se po většinu aktuálního ročníku pohybovaly ve druhé polovině tabulky či přímo v sestupové zóně, ale z jejich tábora bylo stále slyšet, že se chtějí soustředit pouze samy na sebe a nebrat ohledy na konkurenci. Zlepšenými výkony si vytvořily dobrý náskok, takže boj o záchranu by se jich týkat nemusel. Přeci jen bychom z tohoto pohledu našli větší adepty.

Amiens si poradilo s Nimes

Amiens si připsalo osmou výhru v sezoně a zároveň tak učinilo další krok k záchraně. Ačkoliv do konce ročníku stále zbývá deset kol, jsou domácí po důležité výhře na nejlepší cestě. Naopak Nîmes opět ztratilo. Umístění v horní polovině tabulky je však stále reálné.

Amiens vykazuje dobré výsledky, chtělo by formu potvrdit i proti Nîmes

Amiens udělalo v posledních čtyřech kolech opravdu výrazný krok dopředu. Z možných dvanácti bodů totiž vydolovalo slušných sedm a vzdálilo se barážové osmnácté příčce na rozdíl pěti bodů. Vyhráno každopádně rozhodně nemá, a tak by mile rádo pokračovalo v nastoleném trendu i proti ve středu tabulky hrajícímu Nîmes.

Remeš prodloužila neporazitelnost, doma remizovala s Amiens 2:2

Amiens bylo blízko blizoučko aby ukončilo remešskou neporazitelnost, na stadionu Auguste-Delaune totiž vedlo po první poločase o dvě branky a ještě deset minut před koncem drželo vedení, jenomže domácí spasil v 84. minutě Mathieu Cafaro. Remeš tak neprohrála už jedenáct ligových zápasů v řadě.