FC Hradec Králové Česko - FC Hradec Králové - Zprávy

Hradec si přijel na oblíbenou Letnou pro nadílku. Vysoká výhra dopřála Zlínu klidnější Vánoce

Zlín si v 19. kole Fortuna ligy vybojoval jistotu, že zimní přestávku nestráví na chvostu tabulky, jelikož se po přesvědčivé výhře 4:0 nad Hradcem Králové vzdálil Českým Budějovicím na rozdíl čtyř bodů.

Zlín chce ještě před Vánoci zabrat. Poradí si s Hradcem i bez vykartovaných hráčů?

Po určitém vzestupu potřebuje Zlín opět zabrat, nejlépe pak zvítězit. "Ševci" i kvůli náročnému losu dlouho nebodovali a dnu ligové tabulky se vyhýbají jen díky tomu, že České Budějovice hrají ještě hůř. Nadělí si Moravané předčasný vánoční dárek proti Hradci Králové, jenž ve středu po výsledkovém strádání konečně vyhrál?

Komorní atmosféra Dynamo neprobrala. Hradec zavzpomínal na slavnostní otevření stadionu

České Budějovice prohloubily v 17. kole FORTUNA:LIGY trápení, když na vlastní půdě prohrály s Hradcem Králové 0:2. Hosté rozhodli o osudu utkání již v první půli, když na brzký gól Lukáše Čmelíka navázal v nastaveném čase Jakub Kučera. Votroci tak i podruhé v letošním ročníku na Jihočechy vyzráli. Poprvé soupeře porazili při slavnostním otevření Malšovické Areny, kde Hradečáci zvítězili vysoko 5:1. Naopak pro Dynamo, které nezvykle nechalo uzavřít část vlastní tribuny kvůli nepokojům fanoušků v Plzni, se jednalo již o osmou soutěžní prohru v řadě.

Budějovice po "ostudě ostud" přivítají Hradec. Dočkají se konečně bodů?

Nálada v Českých Budějovicích se blíží bodu mrazu. Tamní Dynamo prohrálo sedm soutěžních zápasů za sebou, navíc se rozkmotřilo z vlastními příznivci, kteří kvůli nařízení klubu nebudou vpuštěni do sektoru, v němž sídlí kotel. Navzdory tomu však Jihočeši hodlají proti Hradci Králové ukončit čekání na bodový zisk.

Baník zarazil hradecký domácí sběr bodů. Ostravané v závěru přejeli Votroky Tankem

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v 18. kole Fortuna ligy v Hradci Králové 3:2. Do vedení se sice jako první dostali hosté, černobílí nicméně ještě do poločasu zásluhou asistence a proměněné penalty Václava Pilaře vývoj duelu otočili. To ovšem nebyl poslední zvrat, který byl v Malšovické Aréně k vidění. V závěrečné desetiminutovce totiž zužitkoval dva přesné pasy Jiřího Klímy Abdullahi Tanko a dvěma góly zvrátil stav utkání zpět na stranu Slezanů. Ostravané tak narušili dosud stabilní výkonnost Východočechů na jejich nově otevřeném stadionu, kde doposud nasbírali podstatně více bodů než na hřištích soupeřů.

Hradec chce zapomenout na pohár. Spraví si chuť v zápase proti Baníku?

Zatímco Baník od týden staré sněhové kalamity čekal celou dobu na soutěžní zápas, Hradec Králové zvládl absolvovat osmifinále národního poháru. To pro Východočechy nedopadlo úspěšně, proti Ostravanům si tak budou chtít spravit chuť.

Slavii víkend na cestách poznamenal. Urputný Hradec v prodloužení doplatil na zničený trávník

Slávisté zvítězili v osmifinále MOL Cupu v Hradci Králové 2:0 po prodloužení a nadále mohou snít o obhajobě trofeje. Navzdory tomu, že hosté nastoupili prakticky v plné sestavě, se jejich postup nerodil vůbec snadno. Houževnatí Votroci totiž drželi nerozhodný stav až do 109. minuty, kdy jejich naděje na penaltový rozstřel potopil rozhodujícím gólem Conrad Wallem. Norskému mladíkovi pomohlo zablácené místo před brankou domácích, díky kterému se míč šťastně odrazil za záda Adama Zadražila.

Tři odložená utkání 17. kola první ligy se dohrají 13. prosince

Tři zápasy 17. kola první ligy Bohemians 1905 - Liberec, České Budějovice - Hradec Králové a Mladá Boleslav - Karviná, které byly ze soboty přeloženy kvůli vydatnému sněžení a nezpůsobilému trávníku, se dohrají v náhradním termínu ve středu 13. prosince.

Vypilovaná standardka dovedla Hradec k bodu. Pilař oslavil proti Plzni ligové jubileum

Hradec Králové remizoval v 16. kole Fortuna ligy s Plzní 1:1. Souboj nejstarších trenérů soutěže gólově odstartoval už v 11. minutě Michael Leibl, jenž se ke svému zakončení prodral po standardní situaci zahrávané Václavem Pilařem, který nastoupil proti svému bývalému klubu k 200. utkání v české nejvyšší soutěži. Tříbodový zisk pro Votroky se ovšem nekonal, jelikož o smírném výsledku rozhodl po změně stran přesnou ranou vnějším nártem Cadu.

Plzeň potřebuje zabrat. Tři body hodlá vyválčit již v Hradci

V evropských pohárech už má Plzeň na podzim splněno, ve zbylých týdnech do konce kalendářního roku se tak může plně koncentrovat na domácí soutěž. V ní má po několika nepodařených zápasech co dohánět. Odrazí se Viktoria k lepším zítřkům už v Hradci Králové?

Vytrvalý déšť v Hradci vzkřísil opory obou celků. Liberec se venkovní výhry opět nedočkal

Hradec Králové remizoval v 15. kole Fortuna ligy s Libercem 1:1. Po opatrném vstupu do utkání se ve 27. minutě zblízka prosadil Daniel Vašulín, který se trefil poprvé od začátku srpna. Radost divákům v Malšovické areně ovšem hned vzápětí zkazil po rychlém protiútoku hostující Christian Frýdek, jenž v porovnání s hradeckým forvardem čekal na přesný zásah jen o dva týdny méně. Dále se již skóre neměnilo, a Severočeši se tak opět nedočkali premiérového venkovního vítězství. Votroci však zároveň neovládli již osmé domácí vzájemné střetnutí za sebou.

Liberec míří do Hradce, kde chce prodloužit pozitivní sérii

Čtyři soutěžní neprohry v řadě má aktuálně na kontě Liberec, který v dalším kole zamíří do Hradce Králové. Ani ten si nemůže stěžovat na poslední výsledky a chce se pozitivně naladit na reprezentační přestávku.

Hradec opět pocítil křeč při venkovních zápasech. Slovácko úspěšného střelce nenašlo

Fotbalisté Slovácka remizovali ve 14. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 0:0. Oba celky se především v prvním poločase trápily směrem dopředu a k jediné střele se dostal Jan Kalabiška. Po změně stran se hra otevřela o něco více, žádný z hráčů však přesný nebyl. Tým z Uherského Hradiště tak na domácí půdě bodoval již pošesté v řadě. Východočeši naopak potvrdili zmar na venkovních hřištích, kde v letošní sezoně ještě nezvítězili.

Slovácko bude proti Hradci hájit dobrou bilanci. Překazí Východočechům plány na brzký gól?

Slovácko na svém domácím hřišti přivítá oblíbeného protivníka. Na Moravu dorazí Hradec Králové, jenž tým z úrodného kraje porazil naposledy před více než šesti roky. Do sobotního zápasu ale vstoupí v o něco lepším rozpoložení východočeští "Votroci".

Spící útok "Sklářů" se neprobudil ani v Hradci. Teplický úpadek formy orazítkoval Čmelík

Hradec Králové ve 13. kole FORTUNA:LIGY po třech ztrátách v řadě naplno bodoval, když na vlastním hřišti porazil Teplice 1:0. O triumfu domácích rozhodl v závěru úvodního dějství svou první trefou v ligové sezoně Lukáš Čmelík. Na zásah slovenského středopolaře mohli Skláři bleskově odpovědět, branka Jana Knapíka ale kvůli těsnému ofsajdu neplatila. Severočeši se tak nedokázali gólově prosadit již v pátém soutěžním duelu v řadě a po povedeném úvodu sezony nadále klesají ligovou tabulkou.