FC Hradec Králové Česko - FC Hradec Králové - Zprávy

Žákovská chyba stopera téměř stála Hradec celé derby. Částečnou nápravu zařídil Harazim

Pardubice remizovaly na vlastním stadionu v 10. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 1:1. Pikantní souboj soupeřů z východu Čech nabídlo první šanci v závěru úvodní půle a hned šlo o situaci gólovou. Nesmyslnou rozehrávkou směrem do vlastního vápna se o ni zapříčinil hostující stoper Ondřej Ševčík, který navíc následně fauloval uvnitř pokutového území a penaltu proměnil Pavel Černý, jenž se prosadil ve třetím vzájemném klání v řadě. "Votroci" ale nakonec derby bez bodů neopustili, jelikož v 61. minutě hlavou srovnal Štěpán Harazim.

Hradec bude v Pardubicích usilovat o ukončení čekání na vítězné derby

Již přes dva roky čeká Hradec Králové na vítězství ve východočeském derby. Nyní však má lepší formu než jeho rival z Pardubic. Využijí "Votroci" zlepšení pod novým koučem a vyloupí půdu u soutoku Labe s Chrudimkou?

Kotal začal další hradecké angažmá výhrou. Nepříznivou bilanci proti Jablonci ukončil Horák

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v devátém kole Fortuna ligy před vlastními fanoušky nad Jabloncem 1:0. Votroci pod novým koučem Václavem Kotalem slavili zisk tří bodů poté, co jedinou branku v utkání zaznamenal v 17. minutě Daniel Horák. Severočeši okusili hořkost porážky proti hradeckým po dlouhých 13 letech, čímž ještě více otřásli trenérskou židlí Radoslava Látala.

Hradec má trenérskou rošádu již za sebou. Způsobí "Votroci" další výměnu v Jablonci?

V Hradci Králové se po třech porážkách v řadě rozhodli pro změnu na trenérském postu. Jozefa Webera nahradil u levého břehu řeky Orlice Václav Kotal. Ten chce šňůru proher ukončit proti Jablonci, jemuž rovněž není moc do zpěvu.

Hradec Králové odvolal trenéra Webera, ve funkci ho nahradil Kotal

Na lavičce Hradce Králové skončil Jozef Weber a stal se prvním odvolaným trenérem v nové sezoně nejvyšší soutěže. Jeho nástupcem klub jmenoval sedmdesátiletého Václava Kotala. "Votroci" o tom informovali na svém webu, délku smlouvy neuvedli. Kotal mužstvo převezme v úterý.

Hradecký návrat do Boleslavi dopadl tragicky. Při domácím poločase snů exceloval Mareček

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v duelu osmého kola v Mladé Boleslavi 1:5. Votroci, kteří využívali stadion ve středočeském městě minulé dva ligové ročníky jako svůj náhradní domov, absolutně nezachytili začátek zápasu. Svěřenci Marka Kuliče totiž potrestali nedůsledné počínání hostující defenzivy již v páté minutě, kdy domácí nasměroval k tříbodové pouti Daniel Mareček. Ten se navíc trefil do poločasové pauzy ještě jednou, a potvrdil tak skvělou formu z prvních měsíců nové sezony, v nichž rozvlnil síť už čtyřikrát. Svou pohádkovou půli navíc 25letý hráč obohatil i o asistenci na gól Ondřeje Karafiáta.

Mladá Boleslav přivítá v bitvě o horní polovinu tabulky Hradec Králové

Ještě v minulé sezoně hráči Hradce Králové užívali mladoboleslavský stadion coby svůj azyl a sehráli na něm všechny domácí zápasy, v tomto ročníku už se na něj vypraví jen jednou coby hosté. A tento čase přijde právě tuto sobotu, v době, kdy ani jeden z celků není v optimálním rozpoložení.

Hradec Králové vyztužil útok, získal Haise z Českých Budějovic

Daniel Hais přestoupil z Českých Budějovic do Hradce Králové. Dvacetiletý útočník napodobil slovenského záložníka Lukáše Čmelíka, který z Dynama k "Votrokům" zamířil ve středu. Východočeský klub na svém webu informoval, že s Haisem podepsal víceletou smlouvu.

Je to ostuda, nebyli jsme ani lepší, řekl Hejdušek po vyřazení Karviné z poháru

Karviná ve 2. kole domácího poháru nečekaně podlehla na hřišti třetiligového Uničova 0:1 a v tomto ročníku MOL Cupu vypadla jako první tým z nejvyšší soutěže.

Čmelík odchází z Českých Budějovic, nově bude působit v Hradci Králové

Hradec Králové posílil slovenský záložník Lukáš Čmelík, který přestoupil z Českých Budějovic. Na východě Čech podepsal dvouletou smlouvu s opcí. "Votroci" to uvedli na webu.

Sigma při hradeckých oslavách odmítla roli sparingpartnera. Votroci „pod lízátky“ poprvé padli

Hradec Králové poprvé před vlastními fanoušky nebodoval, když v sedmém kole FORTUNA:LIGY podlehli Sigmě Olomouc 1:3. V Malšovické aréně, kde klub uspořádal celodenní program ke slavnostnímu otevření zkolaudovaného stadionu, šli do vedení ve 12. minutě aktivnější domácí zásluhou pohotově smýšlejícího Ladislava Krejčího. Hanáci ale ke konci první půle našli odpověď na organizovanou hru "Votroků", když srovnal Ondřej Zmrzlý a po pauze zařídil obrat ve formě hrající Jan Vodháněl.

Stovky lidí dopoledne přišly na otevření stadionu v Hradci Králové

Stovky lidí dnes dopoledne přišly na slavnostní otevření stadionu v Hradci Králové. Město jej začalo budovat v srpnu 2021, náklady dosáhly 650 milionů korun bez DPH, což z něj činí největší investici v novodobé historii Hradce.

Hradec křtí nový stadion. Zpříjemní si večer výhrou nad Olomoucí?

Královéhradečtí "Votroci" již sice na svém novém stadionu odehráli dvě ligová utkání, nicméně až před třetím zápasem dojde k jeho oficiálnímu otevření. Celé té slávě bude přihlížet olomoucká Sigma, která chce pokračovat ve sběru bodů.

Smrž přestoupil z Hradce Králové do Bohemians 1905

Bohemians 1905 posílil záložník Vojtěch Smrž, který přestoupil z Hradce Králové. Ve vršovickém klubu podepsal dlouhodobou smlouvu. Pražané o tom informovali na webu.

Bohemka prolomila prokletí Ďolíčku, Hradec nestačil na parádní představení Kovaříka

Fotbalisté Bohemians konečně zvítězili na domácím hřišti, když v šestém kole Fortuna ligy porazili Hradec Králové 2:1. Festival spálených šancí zastínila nádherná trefa Jana Kovaříka z úvodu zápasu. Zkušený záložník přidal po pauze i druhý zásah, čímž rozhodl o tom, že klub z Vršovic ukořistil všechny tři body v Ďolíčku poprvé od konce dubna. Vítězství bylo o to sladší, jelikož Pražané zdolali v lize Votroky před vlastním publikem po 13 letech.