01.05.2022 20:00 CET
1 : 0
(1:0)

Majster zdolalv derby tretí celok tabuľky z Trnavy

V nedeľnom derby ôsmeho kola nadstavbovej časti Fortunaligy zdolal majster ŠK Slovan Bratislava na Tehelnom poli tretí celok tabuľky 1:0 (1:0).

Diváci sa na tribúnach nestihli ani poriadne usadiť a hráči rozostaviť a padol prvý gól duelu. Slovan urobil do nekoncentrovanej obrany Trnavy rýchly výpad. Po prihrávke Holmana obišiel Čavrič trnavského brankára Takáča a po 18-tich sekundách otvoril skóre - 1:0. Slovan bez väčších problémov kontroloval hru a eliminoval platonickú snahu Spartaka. V 17. minúte predviedol peknú akciu Barseghjan. Vydarenou strelou poriadne natiahol Takáča. Trnava zahrozila v 24. minúte: do nádejnej pozície sa dostal de Azevedo, ale Chovan ukázal dobrý zákrok. Brazílčan Azevedo v 35. minúte technickou strelou prekopol domácu bránu. Hoci o titule bolo už rozhodnuté, hral sa solídny ligový futbal, ktorý mal dobre tempo, no chýbali mu šance.

V druhom polčase videli diváci v 54. minúte nepresnú strelu hosťujúceho Savvidisa. Trnava sa na útočnej polovici snažila kombinovať, Slovan čakal na brejky. V 63. minúte Čavrič vypálil z ľavého krídla. Jeho prudkú strelu obrana súpera zrazila na roh. Obraz hry sa v ďalších fázach veľmi nemenil. Hostia, ktorí bojujú o druhú priečku tabuľky, sa s výsledkom usilovali niečo urobiť, ale chýbala im kvalitnejšia finálna prihrávka. To platilo aj naopak, a tak sa 5601 prítomných divákov už gólu v inak zaujímavom súboji nedočkalo. Šk Slovan Bratislava porazil Trnavu 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk