07.11.2021 15:00 CET
1 : 0
(1:0)

Slovan v lige dominuje, na Tehelnom poli nepochodil ani tretí Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava potvrdil úlohu vysokého favorita a v nedeľnom zápase 14. kola Fortunaligy zvíťazil nad MFK Ružomberok 1:0 (1:0). V súťaži teraz nasleduje reprezentačná prestávka.

V prvom polčase sa hral zaujímavý futbal a navyše padol aj gól. Jeho autorom sa stal už v dvanástej minúte Zmrhal. Český legionár to najprv proboval v šiestej minúte, no Krajčírik pohotovo zasiahol a jeho prudkú strelu skrotil. Stredopoliar belasých si zakrátko všetko vynahradil. Dostal sa k lopte v šestnástke a bez prípravy otvoril skóre duelu - 1:0. Hostia o sebe dali vedieť príležitosťou Kostadinova, ktorý sa ocitol v podobnej pozícii ako Zmrhal. Avšak bránku prestrelil. Vedenie Bratislavčanov mohol v 38. minúte navýšiť Green. Jeho šancu po úniku mu premeniť na gól zabránil Krajčírik. Krátko nato Green hlavičkoval do brvna. Hostia mohli v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnať, ale Madleňák po Takáčovej prihrávke minul bránku.

V 52. minúte Krajčírik najskôr zmaril strelu Kankavu. V následnom protiútoku si šancu vypracovali hostia. Regáli sa dostal do ostrého uhla a jeho strela brankára Šullu neprekvapila. Ružomberčania boli blízko vyrovnania takisto po strele Kochana, no domáci brankár podržal svoj tím pohotovým zákrokom na bránkovej čiare. Skóre už nezmenila ani šanca Kankavu v nadstavenom čase, ktorú eliminoval brankár Krajčírik. Slovan porazil Ružomberok 1:0 a upevnil si vedenie v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk