29.11.2014 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - ŠPORT Podbrezová 1:0

Zlaté Moravce sa s jeseňou rozlúčili dôležitou výhrou 1:0 nad nováčikom súťaže z Podbrezovej. Ziskom troch bodov sa ViOn čiastočne oddialil chvostu tabuľky, ktorý aj napriek tomu nie je až tak vzdialený.

V úvode duelu boli aktívnejší hostia, ktorí boli smerom dopredu omnoho nebezpečnejší. V 9. minúte mal po rohovom kope sľubnú šancu Vaščák, no jeho pokus bravúrne zneškodnil Kováč. Hra postupne stratila náboj, odohrávala sa predovšetkým v strede poľa, kde hra pripomínala skôr boj. Aktéri duelu navyše preferovali nakopávané lopty, ktoré dlho nenachádzali úspech a slabá divácka kulisa na Požitaví sa nemala na čo zaujímavé pozerať. Do konca prvého dejstva sme zaregistrovali jedinú nebezpečnú situáciu, kedy strela Gála-Andrezlyho skončila tesne vedľa bránky domácich. Prvé dejstvo teda skončilo bezgólovou remízou.

Hra bola opatrná aj v druhom dejstve, mierne navrch však mal nováčik. V 53. minúte sa v dobrej pozícii ocitol stredopoliar Kochan, no ani na dvakrát Kováča neprekonal. Domáci tím sa do prvého vážnejšieho náznaku dostal až pred hodinou hry, kedy však v solídnej pozícii Mikinič zlyhal. Zlaté Moravce, ktoré v doterajšom priebehu duelu ani poriadne nepohrozili veterána Hanáka, sa v 73. minúte ujali vedenia. Hosťujúca defenzíva nepokryla Pavelku a ten nekompromisnou strelou otvoril skóre - 1:0. Železiari v záverečných minútach bojovali o vyrovnanie, no defenzíva ViOn-u bola tentokrát pevná a už si nepripustila takú blamáž ako proti Žiline. ViOn v tomto dueli trpezlivo čakal na chybu súpera a vďaka gólu Pavelku získal dôležité víťazstvo a tri body.

Autor: Filip Kubaliak