07.03.2015 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:2

Už na štvrté miesto poskočil Slovan Bratislava, takto si pomohol výhrou o dva góly proti Zlatým Moravciam. Tie pre zmenu nenaviazali na vydretý bod z Dunajskej Stredy a vinou výhry Ružomberka sa namočili do boja o záchranu ešte viac. Prvý súťažný gól v drese belasých vsietil Adam Zreľák.

Úvodné minúty zápasu v Zlatých Moravciach nepriniesli záživné zážitky pre divákov, hralo sa totiž akoby len aby sa muselo. Každý od toho druhého očakával, čo sa bude diať a nedialo sa prakticky nič. Šancu na zmenu skóre vycítil ako prvý domáci Charizopulos, ale jeho ranu Krnáč nemal problém zažehnať do bezpečia. Po polhodine hry sa predviedol v domácom drese Juhar, ktorého strelu z osemnástich metrov Krnáč pohodlne kryl. Do vedenia mohli ísť domáci v 37. minúte, keď sa v čistej príležitosti citol Charizopulos, ale zoči-voči brankárovi namieril iba do neho. Skóre sa preto nemenilo, až kým neprišla chyba Pintéra. Ten nabil do šance Štefánikovi, ktorý našiel Peltiera. Rýchlik belasých už Kováča prekonal celkom bez problémov a poslal svoj tím do vedenia aj do šatne za stavu 0:1.

Vion sa preto po pretávke musel vrhnúť do útoku s vedomím, že v prípade prehry by bol nad zostupom len štyri body. Orávik si preto v prvých minútach v tomto dejstve nabehol do šance, ale dlhú prihrávku kapitána domácich na vyrovnanie nezužitkoval. O dve minúty jeho dobrú strelu z dvanástich metrov zblokoval Čikoš. V 79. minúte mohlo byť po stretnutí, keď Zreľák našiel v malom vápne Peltiera, ale toho v poslednej chvíli zázračne vychytal Kováč. Ukázali sa neskúsenosti domácich hráčov, pričom majster hra svoju hru a do šancí Vion nepúšťal. Naopak, o všetkom tri minúty pred koncom rozhodla akcia, na konci ktorej bola nová posila Adam Zreľák. Pintérovi sa opäť nepodarilo nevyrobiť problém a rýchlik nedal Kováčovi šancu - 0:2. Zlaté Moravce nepresvedčili a po dvoch chybách dvakrát inkasovali. Slovanu stačilo hrať na pol plynu a na jar si pripisuje prvé tri body. Znamená to minimálne nateraz jeho posun na 4. miesto, kým Vion sa namočil do bojov o záchranu ešte viac.

Autor: Ľubomír Hudačko