21.09.2014 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:1

Už tomu bude pomaly rok, čo Dunajská Streda doma stratila všetky body. Naposledy ju vylúpila v novembri 2013 Myjava a nič na tom nezmenil ani uradujúci majster z Bratislavy. Ten síce viedol gólom Soumaha po chybe Majerníka, no duel sa skončil deľbou bodov. Postaral sa o to hlúpym vylúčením Gorosito a premenená penalta Szabóm.

V búrlivej atmosfére začal zápas opatrne, hoci bez okolkov, čo sa tempa týka, no šance sa vytvárali na oboch stranách len sporadicky. Skóre mohol otvoriť Fořt po desiatich minútach, lenže nemieril presne v dobrej možnosti bezprostredne pred bránou. Šancu mal aj Žofčák, ale ani jemu sa Penksu nepodarilo prekabátiť a rovnako pochodil v nájazde aj Kubík. V 36. minúte hrozili domáci, najprv sa peknou strelou blysol Krišto, následne Turňa centroval do pokutového územia, kde Jurčo hlavičkoval vedľa. V 41. minúte sa sólom chcel presadiť Soumah, pred pokutovým územím sa lopta dostala k Žofčákovi, ktorého strelu Penksa bezpečne chytil. Keďže sa v závere do streleckej listiny nezapísal v možnosti ani Soumah, polčas sa skončil bez gólov.

Po prestávke sa hostia dostali k vedeniu ako slepé kura k zrnu, pretože banálna rozohrávka obrany skončila chybou Majerníka. Loptu vystihol pozorný Soumah a sám pred Penksom nezaváhal - 0:1. Ale DAC sa rýchlo otriasol a po zbytočnom vylúčení Gorosita, ktorý oplácal súboj s Jurčom sa pískala penalta. Tú bezpečne premenil Szabó a stanovil skóre na 1:1. To však ešte nemusel byť konečný stav, desať minút pred koncom mali belasí šancu zo štandardky, no Penksa sa predviedol. V 90. minúte mohol rozhodnúť Horváth, odrazenú prízemnú strelu však Perniš zlikvidoval. Ďalšiu tutovku spálil Majerník, ktorý z piatich metrov netrafil bránu. V nadstavenom čase centroval ešte z pravej strany Sabler a Niňaj si dal takmer vlastný gól. Domáci hnaní fanúšikmi ale viac šancí už nemali a napokon sa duel skončil deľbou bodov. Spokojnejší budú určite Slovanisti.

Autor: Ľubomír Hudačko