12.07.2013 19:30 CET
1 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 1:1

Aj v minulom roku sa hráči Slovana v úvodnom zápase sezóny trápili a vyslobodenie pre nich našiel až v nadstavenom čase gólom na 2:1 proti Prešovu Peltier. Tentoraz proti nováčikovi z Dunajskej Stredy také šťastie nemali a zaknihovali aj nami predpokladaný bod za remízu.

Stretnutie začalo viac ako vlažne, do útoku sa hrnuli hráči len minimálne. Až okolo štvrťhodiny hry sa o čosi zaujímavé pokúsil Fodrek, no jeho lob nikoho v obrane domácich nevzrušoval. Podobne bol na tom aj na opačnej strane Hlohovský, keď neuspel pred Fišanom. Bývalý hráč Trenčína bol aktívny, ale zmeniť skóre sa mu nepodarilo ani z priameho kopu či po centri na novú akvizíciu v podobe útočníka Fořta. Po polhodine hry ten istý hráč nedal v jasnej šanci gól ani zoči-voči Fišanovi. Veľkú šancu mal pre zmenu český útočník Fořt hneď na to, ale aj keď Fišana už hlavičkou prekonal, na čiare odkopával Sedlák. V dobrej šanci neuspel ani po prihrávke Josimova Čech Kladrubský. Trestal tak staronový účastník ligy. Z ničoho z pravej strany prišiel obligátny center a slabo krytý Fodrek trafil hlavičkou presne - 0:1. Keďže sa v závere polčasu nepresadil Milinkovič a nevyrovnal, do kabín sa šlo za tesného stavu pre hostí.

Gól na 1:1 padol podobne, ako ten v prípade DAC-u. Lopta do vápna však letela z oveľa väčšej diaľky. Ten, od ktorého sa góly čakajú svoje splnil a ten, od ktorého sa čakajú presné nahrávky takisto. Čiže spolupráca Žofčák - Fořt dopadla úspešne a začínalo sa odznova. O pár minút už mohli domáci vyhrávať, ale strelec vyrovnávajúceho gólu sa tentoraz nemal dôvod tešiť. Fišan jeho pokus zneškodnil. Brankár hostí čaroval aj pri hlavičke Grendela takmer po hodine hry a keď nedal o pár minút neskôr v šanci ani Žofčák, na kopačky belasých sa už vznášala mierna nervozita. Ojedinele v tábore Dunajskej Stredy ohrozil Putnockého Velický, no gólman si poradil. Kapitán majstra nemal šťastie ani v druhej svojej šanci, opäť bol proti skvelý Fišan, ktorý vrazil strelu nohami. Neujalo sa ani dlhé sólo Halenára a persónou zápasu tak bol určite hosťujúci gólman. Sezóna je však dlhá a Slovan sa potrebuje sústrediť hlavne na Ligy majstrov. Možno aj preto dnes len remíza.

Autor: Ľubomír Hudačko