23.07.201318:59

V Ostravě se začne o dvě hodiny později

Až v 19 hodin začne sobotní utkání české ligy mezi Baníkem Ostrava a Mladou Boleslaví, původně se mělo hrát o dvě hodiny dříve, kluby se ovšem dohodly na novém časovém termínu.

23.07.201315:37

Gambrinus liga - ideální sestava

All Stars Media 1. kola Gambrinus ligy: Kovář (Liberec, 4 nominace) - Košút (Slovácko, 4), Pernica (Brno, 4), Čišovský (Plzeň, 8), Costa (Sparta, 8) - Litsingi (Teplice, 9), Darida (Plzeň, 7), Hušbauer (Sparta, 5), Matějovský (Sparta, 6) - Lafata (Sparta, 7), Wágner (Plzeň, 5).
Sestava ČTK: Kovář - Čišovský, Pernica, Costa - Litsingi, Matějovský, Kalitvincev (Liberec), Petržela (Plzeň) - Lafata, Jindráček (Teplice), Wágner.

22.07.201322:42

Straka: Bod je pro nás úspěch

Příbram na úvod sezóny uhrála remízu v Mladé Boleslavi a její trenér František Straka neskrýval spokojenost. "Jsem rád, že se nám podařilo uhrát bod, je to pro nás úspěch. Nezačali jsme dobře, působili jsme ustrašeně a báli se osobních soubojů. Ve druhém poločase jsme byli víc v pohybu, věřili jsme si, vsadili jsme na rychlé protiútoky a jeden z nich se nám podařilo proměnit ve vyrovnání," uvedl hostující kouč.

22.07.201320:41

Na úvod Gambrinus ligy vyloučen jen Janotka

Jediným vyloučeným hráčem v úvodním kole první ligy byl brněnský obránce Tomáš Janotka. Letní posila z Olomouce dostala druhou, a tedy červenou kartu v nastavení nedělního utkání s Jabloncem (0:0). V prvním kole nejvyšší soutěže rozhodčí udělili dohromady 33 žlutých karet, což je o dvě méně než na startu předešlého ročníku.

22.07.201319:53

Gambrinus liga - výsledek

Výsledek dnešního utkání české ligy: Mladá Boleslav - Příbram 1:1 (41. Ščuk - 83. Švancara).

22.07.201315:42

Čontofalský na dva týdny mimo hru

Přibližně na dva týdny bude Slavii chybět Kamil Čontofalský, slovenský brankář si o víkendu během práce na zahradě způsobil tržnou ránu na noze.

22.07.201311:38

Bakoš dostal dlahu

Plzeňský Marek Bakoš si v pátečním utkání s Bohemians Praha 1905 obnovil zranění kotníku a na týden má nohu ve zpevňovací dlaze. Slovenský útočník tak s Viktorií neodcestoval k úterní odvetě 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Željezničaru Sarajevo. Bakoš si zranění přivodil během přípravy, následně si ho obnovil v generálce proti Kluži. Slovenský reprezentant vynechal Superpohár s Jabloncem i první duel se Željezničarem, ale první ligové kolo s Bohemians už si nechtěl nechat ujít. Přemluvil trenéra Pavla Vrbu, aby ho poslal na závěrečných dvacet minut, jenže po jednom ze soubojů si zranění znovu obnovil.

22.07.201309:30

Šilhavý: Tohle jsme potřebovali

Liberec po prohraném utkání Evropské ligy v Rize zvládl domácí ligovou premiéru lépe, v Olomouci vyhrál 2:1. "Je to příjemnější než v Lotyšsku, takový zápas jsme potřebovali. Zápas měl velkou kvalitu. První půle byla vyrovnaná, my jsme šli šťastnější do kabin díky tečované střele. Ve druhé půli jsme přidali gól ze standardky. Ale věděli jsme, že to nekončí, malinko jsme vypustili. Domácí si vytvářeli tlak centry, byli nebezpeční, nakonec jsme to i díky Kovářovi ubránili. Ale předtím jsme měli vedení pojistit, protože v brejcích tam bylo hodně šancí. Věřím, že nás to před odvetou poháru povzbudí. Dnes jsme lépe zvládali souboje než v Lotyšsku," řekl trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

22.07.201308:52

Kotůlek chválil výkon

Sigma Olomouc na úvod sezony podlehla Liberci doma 1:2, trenér Martin Kotůlek přesto našel několik pozitiv. "Zápas se mi až na tu porážku líbil. Měli jsme tlak, byli jsme aktivní. V první půli tam bylo dost šancí, Pospíšil měl tutovku a dal břevno. Ale dostali jsme gól do šatny, což nás přibrzdilo. Pak přišel gól ze standardky, ten mrzí taky. Naštěstí jsme dali brzy kontaktní gól. V závěru jsme tlačili, byly tam šance, remízu bychom si zasloužili. Pohoda po porážce nebude, ale nehráli jsme špatně, takže výsledek není dobrý, ale výkon ano," zhodnotil utkání.

21.07.201322:04

Gambrinus liga - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Brno 0:0, Teplice - Slovácko 3:2 (35. a 47. Litsingi, 39. Jindráček - 76. a 83. Košút), Olomouc - Liberec 1:2 (57. Lietava - 45. Rybalka, 53. Rabušic), Jihlava - Sparta 1:4 (43. Šimonek - 3. z penalty a 11. Lafata, 32. Hušbauer, 56. Kadlec).

19.07.201322:23

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Dukla Praha - Znojmo 1:1 (26. Gedeon - 76. Hrošovský), Plzeň - Bohemians 1905 5:0 (19. vlastní J. Štochl, 39. Čišovský, 54. Kolář, 68. Wágner, 74. Tecl z penalty), Slavia Praha - Baník Ostrava 1:1 (62. Mičola - 60. Kukec).

19.07.201322:15

Bakoš má znovu zraněný kotník

Marek Bakoš po problémech s kotníkem zasáhl do utkání s Bohemians 1905, slovenský útočník ovšem do stejného místa inkasoval další úder. "Jenže bohužel si ho v utkání asi znovu obnovil. Já ho přemlouval, ať ještě počká, ale Marek to chtěl zkusit. Tak jsme se dohodli, že ho na pár minut postavím. Jenže pak v souboji znovu do toho kotníku dostal. Uvidíme, jak vážné to bude, zatím leduje. Každopádně to byla asi chyba a šli jsme do zbytečného rizika," řekl Vrba.

19.07.201322:02

Zápas v Edenu přerušil výpadek osvětlení

Zápas 1. kola první ligy mezi Slavií Praha a Ostravou se několik minut nehrál, po 69 minutách ho přerušil výpadek osvětlení. Rozhodčí Michal Pátak poté asi po pěti minutách poslal oba týmy do kabin. Stav byl 1:1.

18.07.201321:29

Harba míří do Jihlavy

Prvoligovou Vysočinu Jihlava posílil bosenský záložník Haris Harba. Pětadvacetiletý hráč přišel z druholigového Hradce Králové, který o přestupu informoval na svých internetových stránkách. "Dnes ráno jsem s Harisem mluvil a on mi sdělil, že má nabídku z Jihlavy a u nás nechce pokračovat. Hráče, který zde nemá zájem hrát, tady nechci," řekl trenér Luboš Prokopec.

18.07.201318:47

Policie v Praze bude v pohotovosti

Na jedno ze zahajovacích utkání nového ročníku první ligy mezi domácí Slavií a Baníkem Ostrava bude v pátek večer v pražských Vršovicích dohlížet několik stovek policistů. Policie očekává účast 8000 fanoušků, z toho tisícovka by měla patřit k hostujícímu celku. Policie nasadí také vrtulník k celkovému sledování oblasti Vršovic. V desáté městské části může být kvůli fotbalu na některých místech zastaven silniční provoz.

18.07.201317:39

Program 3. kola Gambrinus ligy

Program 3. kola Gambrinus ligy:
Pátek 2. srpna:
18:00 Jihlava - Znojmo
20:15 Bohemians 1905 - Příbram (Fanda/Nova Sport).

Lafata může v prvním kole hrát

Útočník a nový kapitán fotbalové Sparty David Lafata v nedělním úvodním ligovém kole v Jihlavě může nastoupit. Disciplinární komise FAČR mu totiž na svém dnešním zasedání podmínečně odložila zbytek třízápasového trestu ze závěru minulé sezony. Lafata pykal za to, že byl vyloučený v zápase 28. kola v závěru minulé sezony v Brně. Loktem se ohnal po protihráči a krátce po poločase viděl červenou kartu. Sparta však poslala žádost, aby komise nejlepšímu střelci posledních tří ligových ročníků zbytek trestu prominula. A komise dnes letenskému klubu vyhověla s tím, že zbytek trestu reprezentačního forvarda podmínečně odložila do 31. prosince letošního roku.

16.07.201319:53

Vysočina Jihlava - Zenit Čáslav 5:0

PŘÍPRAVA: Vysočina Jihlava - Zenit Čáslav 5:0.
Branky:
54. a 90. Teplý, 18. Masopust, 22. Koloušek, 53. Kučera. Sestava Jihlavy: Blažek (46. Hanuš) - Tlustý (46. Mikula), Šourek (70. Tlustý), Kopic (46. Josl), Marek (70. Kosak) - Koloušek (70. Karlík), Karlík (46. Jánoš) - Masopust (46. Kliment), Kučera, Kosak (46. Marcin) - Šimonek (46. Teplý). Trenér Komňacký.

16.07.201314:54

Štochl z Jablonce do Bohemians Praha 1905

Fotbalisty Bohemians Praha 1905 krátce před startem prvoligové sezony posílí stoper Jakub Štochl, který přichází na hostování z Jablonce. Šestadvacetiletý obránce se 106 starty v první lize se tak v jednom týmu znovu setká se svým bratrem Matějem, s nímž společně působil v Příbrami.

16.07.201310:31

Baník bude mít povolené přestupy

Zákaz přestupů hráčů do Baníku Ostrava by měl během dneška pominout. Vedení slezského klubu vyrovnalo závazky, kvůli nímž ho FAČR před třemi týdny potrestala zablokováním přestupů, a ještě před prvním ligovým kolem na Slavii by tak mělo stihnout zaregistrovat všechny plánované posily. "Podle aktuálních zpráv by to mohlo být kolem poledne. Ale dluh jsme uhradili a dle vyjádření FAČR nám během dneška přestupy budou znovu povoleny," řekla mluvčí klubu Eva Šimčíková.