Fortuna liga - souhrn 12. kola: Slovan nepřipustil překvapení

22.10.2021, 19:04, aktualizováno 24.10.2021, 18:56
Slovan Bratislava i díky početní výhodě bez větších problémů zdolal Liptovský Mikuláš a zůstává na čele tabulky před Trnavou, která zvítězila na hřišti Pohronie. Ružomberok vyhrál v Senici a další tři body si připsala také Dunajská Streda. Úspěšný byl i Trenčín, naopak pokračuje trápení Žiliny...

DAC Dunajská Streda - Zemplín Michalovce 1:0

24.10.2021 17:00

Góly: 38. Yhoan Andzouana

Štyri tisícky divákov videli duel domáceho FC DAC 1904 Dunajská Streda s MFK Zemplín Michalovce, v ktorom celok zo Žitného ostrova dominoval tesne 1:0 (1:0).

V 14. minúte strieľal z ľavej strany Marcin, a veľmi dobre zakročil brankár Jedlička. Hráč Michaloviec bol však mimo hry. V 16. minúte Davis trafil z priameho kopu tesne vedľa. DAC mal miernu prevahu, ale bez vyloženej šancí. V 23. minúte nepresne strieľal Krstović. V 30. minúte poslal loptu vedľa brány Schäfer. V 38. minúte z päťky prestrelil Kozhukhara Andzouana - 1:0.

V druhom dejstve Hahnov center spracoval LamkelZé, ale z jedenástich metrov trafil tesne vedľa. V 49. minúte pálil mimo i Trusa. V 54. minúte mohol LamkelZé postupovať na bránu z ľavej strany, ale zakončil veľmi slabo. Na druhej strane v 58. minúte Trusa ohrozil bránu z ľavej strany a Jedlička reflexívne zakročil. Stále v 58. minúte postupoval na bránu Hahn, ktorého v pokutovom území fauloval Mendez a rozhodca nariadil pokutový kop. Hahn však z bieleho bodu nastrelil brvno.

V 62. minúte vyrazil jedlička tvrdú strelu Begalu. O štyri minútu neskôr Schäfer prekopol bránu z dvanástich metrov. V 68. minúte Kozhukhar efektne vyrazil strelu LamkelaZé. DAC si vytváral stále viac šancí, ale bez gólového efektu. V nadstavenom čase mohol rozvlniť sieť LamkelZé. Jeho strelu z hranice šestnástky Kozhukhar vyrazil na roh. V 95. minúte pohrozil Trusa, ale minul bránu. DAC zdolal Michalovce o gól 1:0.

Slovan Bratislava - Tatran Liptovský Mikuláš 4:0

24.10.2021 15:00

Góly: 57. Ezekiel Henty, 69. Ibrahim Rabiu, 83. Ezekiel Henty, 90. Dejan Dražić

ŠK Slovan Bratislava zabral v druhom polčase na vysoké obrátky a v dvanástom kole Fortunaligy porazil MFK Liptovský Mikuláš vysoko 4:0 (0:0).

Na mužstve Liptákov bolo sympatické, že sa nestiahlo do obrany, ale chcelo hrať. Slovan však napriek tomu tlačil a útočil. Belasí mohli otvoriť skóre v trinástej minúte: Zmrhal preloboval brankára Sváčeka, a obranca Hranáč z bránkovej čiary odhlavičkoval jeho zakončenie do bezpečia. Slovan hral neustále na polovici nováčika, no v chladnom počasí bol jeho výkon na druhej strane dosť profesorský.

V 26. minúte Bartoš z dobrej pozície mieril do stredu brány. O pár okamihov nato nepresne hlavičkoval Laura. Domáci potom zaradili vyšší rýchlostný stupeň. V 33. minúte Henty tvrdo vystrelil do Sváčeka. Následnú dorážku Lichého obrana hostí zblokovala. O dve minúty kapitán Liptákov Bartoš rukou v jasnej šanci vyrazil v šestnástke strelu do brány, videl červenú kartu a obhajca titulu kopal penaltu. Tú zahodil Mráz.

V 39. minúte po centri Abenu na druhej tyči pálil z voleja Zmrhal. Spoluhráčov podržal Sváček. Zmrhal trafil bočnú sieť a keďže v prvom polčase neprešla za bránkovú čiaru ani jedna z 18-tich striel Slovana, do šatní schádzali tímy za bezgólového stavu.

Slovan tlačil i v druhom dejstve, no oslabení hostia bojovali ďalej. V 51. minúte unikal striedajúci Káčerík. Jeho strela Šullovi mnoho vrások nenarobila. Po domácom rohu hlavou zblízka minul Abena. V 57. minúte otvoril skóre Henty krížnou strelou - 1:0.

V 63. minúte nezapadol do "belasej" siete Pintérov lob. V 67. minúte po peknej akcii druhýkrát skóroval Henty, ale pomohol si pri tom rukou, takže jeho gól neplatil. V 69. minúte Green prudkou ranou trafil spojnicu a následná dorážka Rabiua prepálila ruky Sváčeka - 2:0.

Domáci stále tlačili do plných. V 80. minúte Medveděv z voleja minul, no v 84. Henty dorazil strelu alebo center striedajúceho Dražiča - 3:0. Výraznú výhru majstra spečatil v 90. minúte samotný Dražič. Slovan Bratislava porazil Liptovský Mikuláš vysoko 4:0.

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:1

23.10.2021 18:00

Góly: 90+2. Samuel Lavrinčík

FC ViOn Zlaté Moravce neudržal nerozhodný stav a Trenčínu podľahol zásahom v samom závere stretnutia 0:1 (0:0).

Hral sa otvorený a bojovný futbal, s pribúdajúcim časom čoraz viac pred bránkou domáceho Kiru. Po Kadákovom rohovom kope v 24. minúte hlavičkoval Hollý tesne vedľa. O dve minúty neskôr zdolal Gaži domácu obranu a jeho strelu tečoval Menich na roh. Po polhodine hry zakončil spoza šestnástky Ikoba. Jeho pokusu chýbali decimetre. Osem minút pred prestávkou po Ghaliho centri Ikoba hlavou z troch krokov netrafil bránku.

Obraz hry sa veľmi nezmenil ani po zmene strán. V 51. minúte zavelili k rýchlej kontre traja Trenčania, a Kadák v koncovke zlyhal. O štyri minúty neskôr rovnaký hráč vystrelil z 18-tich metrov tesne vedľa. V 61. minúte vôbec prvú strelu do priestoru bránky súpera vyslal Yilmaz. V 85. minúte si domáci po zákroku na Kyziridisa pýtali pokutový kop. Na druhej strane kryl Azangov pokus Kira. V 86. minúte striedajúci Švec z desiatich metrov prestrelil bránku. Keď sa už počítalo s remízou, rýchlu kontru hostí s prehľadom zakončil Lavrinčík. Trenčín strhol víťazstvo na svoju stranu v poslednej chvíli a vyhral v Zlatých Moravciach 1:0.

FK Senica - MFK Ružomberok 0:2

Góly: 9. Ján Maslo, 82. Matej Madleňák

FK Senica doplatil na vylúčenie hráča a Ružomberku, ktorý sa vezie na výnimočnej víťaznej vlne, podľahol na Záhorí 0:2 (0:1).

V piatej minúte z 23 metrov tvrdo vypálil Šimčák. Brankár Krajčírik loptu vyrazil na roh. O dve minúty na druhej strane podržal stopér Gáč v gólovej šanci Kostadinova. Rozhodca mu udelil červenú kartu. Z nariadeného priameho kopu ponad múr nádherne trafil Ján Maslo - 0:1. Domáci sa stiahli do obrany a Ružomberčania viac držali loptu. Chýbalo však tempo. Až v 38. minúte z diaľky prudko strieľal Gerec, a Ravas spod brvna vyškriabal na roh. V 43. minúte sa po individuálnej akcii dostal pred brankára Vikri. Krajčírik vyrazil.

Ani po prestávke sa nehral lepší futbal. Ružomberok napriek tomu, že mal o hráča v poli viac, nezapol na vyššie obrátky. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie. V 49. minúte technicky strieľal Šumbera; brankár kryl. V 74. minúte sa v pokutovom území uvoľnil najlepší kanonier ligy Sukisa, a zakončil tesne vedľa. V 75. minúte Takáčovu strelu spoza 16-ky Ravas vyrazil na roh. V 82. minúte po Takáčovom rohu a Regáliho predĺžení rozvlnil sieť za Ravasovým chrbtom Madleňák. V nadstavenom čase to skúšal domáci Niarchos. Jeho pokus bol stečovaný. Ružomberok vyhral v Senici 2:0.

FK Pohronie - Spartak Trnava 0:2

Góly: 12. Kelvin Boateng, 30. Milan Ristovski

V dvanástom kole jesennej časti Fortunaligy podľahol FK Pohronie na domácej tráve favorizovanému Spartaku Trnava 0:2 (0:2).

Od úvodu stretnutia boli lepší Trnavčania. Domáci Ladji spoza šestnástky mieril vedľa. Hneď nato zaútočil Spartak. Cabral centrom hľadal Ristovskiho a Pajer loptu odhlavičkoval. Avšak iba pred Boatenga, ktorý ju spracoval a prízemnou strelou otvoril skóre - 0:1. Pohronie sa snažilo Lačným a Ladjim, na opačnej strane centroval pred bránku Grič. Po jednom z jeho centrov Cabral zakončoval do Kokovasa. V 30. minúte po rohovom kope Grič loptu z kraja pätky ležiac na zemi posunul na Ristovskiho, ktorý z voleja trafil voľný priestor Hrdličkovej brány - 0:2. Znížiť mohol Lačný, ale vo výskoku dominoval gólman Takáč. Spartak mal pred prestávkou ešte dve väčšie šance: Ristovski strieľal a zasahovať musel Hrdlička a následne po prudkom centri Griča hlavičkoval Bamidele Isa do brvna. V nadstavenom čase po priamom kope Ladjiho zachraňoval Takáč.

Do druhého polčasu Trnavčania vymenili Ristovskiho za obrancu Trajkovskiho. Iniciatívu prevzali domáci. V 48. minúte sa pravdepodobne po Kokovasovom pokuse o center musel poriadne natiahnuť Takáč. Veľmi dobrú šancu mal Blahút, a v polopáde neuspel. Pohronie hrozilo naďalej, no chýbala vyložená šanca. Trnava udržiavala výsledok. Z prvej vážnejšej kontry zakončoval Cabral; Hrdlička nemal problém. Pri druhej nebezpečnej situácii mu pomohol Blahút odkopom na roh. Pohronie podľahlo Trnave 0:2.

ŠKF Sereď - MŠK Žilina 1:1

22.10.2021 17:00

Góly: 1. Andrej Kadlec - 23. Ján Minárik

ŠKF Sereď remizoval v piatkovej predohrávke dvanásteho kola Fortunaligy s MŠK Žilina 1:1 (1:1). Trápenie hostí, ktorí nedokázali využiť početnú výhodu, pokračuje.

Domáci celok otvoril skóre zápasu ešte pred uplynutím prvej minúty. Kadlec si nabehol do šestnástky, prihral si s Hašom a svoje zakončenie umiestnil k vzdialenejšej žrdi - 1:0. Domáci boli naďalej aktívni. V dvanástej minúte sa k odrazenej lopte v šestnástke dostal Karrica, ale jeho strela zo záklonu bola slabá a Minárik ju stihol eliminovať. Odznova sa začínalo v 23. minúte. Vtedy Paurova lopta z priameho kopu našla na zadnej tyči voľného Minárika a menovaný hráč hlavou prekonal brankára Serede - 1:1. V 37. minúte chcel Morong odkopnúť padajúcu loptu. Pri tom trafil atakujúceho Bičachčjana do tváre a keďže bol posledným hráčom domácich, rozhodca Smolák ho vylúčil. Tímy schádzali do kabín na polčasovú prestávku za nerozhodného stavu.

Druhé dejstvo sa nieslo v znamení tlaku Žiliny. Tá však bránu domáceho mužstva ohrozila až v 69. minúte, keď z diaľky vystrelil Bičachčjan. Legionár z Arménska mohol skórovať aj v 82. minúte, no jeho strela z vnútra šestnástky mierila vysoko nad bránu. Gól nedal ani Ljubičič - po centri Kadleca zakončoval v 85. minúte vedľa žrde. Hoci Žilina hrala viac ako jeden polčas v početnej výhode, proti Seredi sa už viac gólovo nepresadila. ŠKF remizoval so "Šošonmi" 1:1.