24.10.2021 15:00 CET
4 : 0
(0:0)

Oslabený Liptovský na Tehelnom poli statočne odolával majstrovi, no neodolal

ŠK Slovan Bratislava zabral v druhom polčase na vysoké obrátky a v dvanástom kole Fortunaligy porazil MFK Liptovský Mikuláš vysoko 4:0 (0:0).

Na mužstve Liptákov bolo sympatické, že sa nestiahlo do obrany, ale chcelo hrať. Slovan však napriek tomu tlačil a útočil. Belasí mohli otvoriť skóre v trinástej minúte: Zmrhal preloboval brankára Sváčeka, a obranca Hranáč z bránkovej čiary odhlavičkoval jeho zakončenie do bezpečia. Slovan hral neustále na polovici nováčika, no v chladnom počasí bol jeho výkon na druhej strane dosť profesorský.

V 26. minúte Bartoš z dobrej pozície mieril do stredu brány. O pár okamihov nato nepresne hlavičkoval Laura. Domáci potom zaradili vyšší rýchlostný stupeň. V 33. minúte Henty tvrdo vystrelil do Sváčeka. Následnú dorážku Lichého obrana hostí zblokovala. O dve minúty kapitán Liptákov Bartoš rukou v jasnej šanci vyrazil v šestnástke strelu do brány, videl červenú kartu a obhajca titulu kopal penaltu. Tú zahodil Mráz.

V 39. minúte po centri Abenu na druhej tyči pálil z voleja Zmrhal. Spoluhráčov podržal Sváček. Zmrhal trafil bočnú sieť a keďže v prvom polčase neprešla za bránkovú čiaru ani jedna z 18-tich striel Slovana, do šatní schádzali tímy za bezgólového stavu.

Slovan tlačil i v druhom dejstve, no oslabení hostia bojovali ďalej. V 51. minúte unikal striedajúci Káčerík. Jeho strela Šullovi mnoho vrások nenarobila. Po domácom rohu hlavou zblízka minul Abena. V 57. minúte otvoril skóre Henty krížnou strelou - 1:0.

V 63. minúte nezapadol do "belasej" siete Pintérov lob. V 67. minúte po peknej akcii druhýkrát skóroval Henty, ale pomohol si pri tom rukou, takže jeho gól neplatil. V 69. minúte Green prudkou ranou trafil spojnicu a následná dorážka Rabiua prepálila ruky Sváčeka - 2:0.

Domáci stále tlačili do plných. V 80. minúte Medveděv z voleja minul, no v 84. Henty dorazil strelu alebo center striedajúceho Dražiča - 3:0. Výraznú výhru majstra spečatil v 90. minúte samotný Dražič. Slovan Bratislava porazil Liptovský Mikuláš vysoko 4:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk