22.10.2021 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

Žilina brala v Trnave s oslabenou Sereďou iba bod

ŠKF Sereď remizoval v piatkovej predohrávke dvanásteho kola Fortunaligy s MŠK Žilina 1:1 (1:1). Trápenie hostí, ktorí nedokázali využiť početnú výhodu, pokračuje.

Domáci celok otvoril skóre zápasu ešte pred uplynutím prvej minúty. Kadlec si nabehol do šestnástky, prihral si s Hašom a svoje zakončenie umiestnil k vzdialenejšej žrdi - 1:0. Domáci boli naďalej aktívni. V dvanástej minúte sa k odrazenej lopte v šestnástke dostal Karrica, ale jeho strela zo záklonu bola slabá a Minárik ju stihol eliminovať. Odznova sa začínalo v 23. minúte. Vtedy Paurova lopta z priameho kopu našla na zadnej tyči voľného Minárika a menovaný hráč hlavou prekonal brankára Serede - 1:1. V 37. minúte chcel Morong odkopnúť padajúcu loptu. Pri tom trafil atakujúceho Bičachčjana do tváre a keďže bol posledným hráčom domácich, rozhodca Smolák ho vylúčil. Tímy schádzali do kabín na polčasovú prestávku za nerozhodného stavu.

Druhé dejstvo sa nieslo v znamení tlaku Žiliny. Tá však bránu domáceho mužstva ohrozila až v 69. minúte, keď z diaľky vystrelil Bičachčjan. Legionár z Arménska mohol skórovať aj v 82. minúte, no jeho strela z vnútra šestnástky mierila vysoko nad bránu. Gól nedal ani Ljubičič - po centri Kadleca zakončoval v 85. minúte vedľa žrde. Hoci Žilina hrala viac ako jeden polčas v početnej výhode, proti Seredi sa už viac gólovo nepresadila. ŠKF remizoval so "Šošonmi" 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk