23.10.2021 18:00 CET
0 : 2
(0:2)

Trnava ďalej naháňa Slovan, na Pohroní rozhodla v prvom polčase

V dvanástom kole jesennej časti Fortunaligy podľahol FK Pohronie na domácej tráve favorizovanému Spartaku Trnava 0:2 (0:2).

Od úvodu stretnutia boli lepší Trnavčania. Domáci Ladji spoza šestnástky mieril vedľa. Hneď nato zaútočil Spartak. Cabral centrom hľadal Ristovskiho a Pajer loptu odhlavičkoval. Avšak iba pred Boatenga, ktorý ju spracoval a prízemnou strelou otvoril skóre - 0:1. Pohronie sa snažilo Lačným a Ladjim, na opačnej strane centroval pred bránku Grič. Po jednom z jeho centrov Cabral zakončoval do Kokovasa. V 30. minúte po rohovom kope Grič loptu z kraja pätky ležiac na zemi posunul na Ristovskiho, ktorý z voleja trafil voľný priestor Hrdličkovej brány - 0:2. Znížiť mohol Lačný, ale vo výskoku dominoval gólman Takáč. Spartak mal pred prestávkou ešte dve väčšie šance: Ristovski strieľal a zasahovať musel Hrdlička a následne po prudkom centri Griča hlavičkoval Bamidele Isa do brvna. V nadstavenom čase po priamom kope Ladjiho zachraňoval Takáč.

Do druhého polčasu Trnavčania vymenili Ristovskiho za obrancu Trajkovskiho. Iniciatívu prevzali domáci. V 48. minúte sa pravdepodobne po Kokovasovom pokuse o center musel poriadne natiahnuť Takáč. Veľmi dobrú šancu mal Blahút, a v polopáde neuspel. Pohronie hrozilo naďalej, no chýbala vyložená šanca. Trnava udržiavala výsledok. Z prvej vážnejšej kontry zakončoval Cabral; Hrdlička nemal problém. Pri druhej nebezpečnej situácii mu pomohol Blahút odkopom na roh. Pohronie podľahlo Trnave 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk