18.09.2011 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

Schalke 04 - Bayern Mnichov 0:2

Bayern dokázal opanovat i páté utkání v řadě, tentokráte na mnichovský celek nestačilo Schalke, které si naopak na své konto zapisuje další porážku. Bavoři se tak opět vracejí na čelo tabulky.

Utkání mělo od úvodu obrovské tempo, mírně navrch ale začali po čase získávat přece jen hosté z Mnichova. A hned první stoprocentní příležitost z jejich strany skončila v síti. Psala se 22. minuta, Ribéry proběhl s míčem středem, následně předal do strany Petersenovi, jemuž se sice nejprve Fährmanna prostřelit nepodařilo, druhou šanci už ale odchovanec Jeny bezezbytku využil - 0:1.

Srovnat krok mohl po Ribériho chybné zpětné přihrávce Huntelaar, branku se mu ale trefit nepodařilo. Ten samý hráč měl další velkou možnost i po půlhodině hry. Tentokrát se k němu ve vápně dostal odražený míč, ani napodruhé ovšem holandský kanonýr nedokázal zacílit mezi tři tyče. Těsně před odchodem do kabin tak mohl opět přijít trest, Boateng ale z rohového kopu trefil pouze boční síť.

Druhé dějství plynule navázalo tam, kde se před přestávkou končilo. Ribéry přistrčil míč Petersenovi, ten ale nedokázal usměrnit balón na zadní tyč. Hned vzápětí si první nebezpečnější ránu mezi tři tyče připsalo i Schalke, Fuchsova rána ovšem pouze protáhla Neuera. V padesáté první minutě dvojice Ribéry - Schweinsteiger vyšachovala celou obranu Königsblauen, Petersen ale následně nedokázal celou akci přesně zakončit.

Domácí byli naprosto bezradní. Po Lahmově pobídce mohl přidat pojistku i Müller, ani on však nedokázal zamířit mezi tři tyče. Takové štěstí už svěřenci Ralfa Rangnicka neměli v 75. minutě. Po spolupráci Ribériho s Alabou se míč i se štěstím odrazil k Müllerovi, který pohodlně zavěsil - 0:2. V závěru měl ještě příležitost aktivní Kroos, z dálky ale pálil nepřesně.

Autor: Jiří Vojík