20.02.2011 17:30 CET
2 : 1
(2:1)

Borussia Mönchengladbach - Schalke 04 2:1

Mönchengladbach se konečně dočkal první letošní výhry před vlastním publikem, když při premiéře nového trenéra Favreho zcela zaslouženě porazil Schalke a vrátil se do boje o záchranu. Zato hosté se znovu nezvládli přeorientovat na domácí soutěž, v níž už na poháry dosáhnou jen velice těžko.

Start do utkání přitom měli Königsblauen přímo snový a ve druhé minutě šli do vedení. Dante si ani nadvakrát neporadil s rozehrávkou a školácky ztratil míč proti Klugemu, který s ním postoupil do šestnáctky a z mírného úhlu překonal Baillyho střelou na zadní tyč - 0:1. Hosté ovšem po brzkému úspěchu naprosto přestali hrát a čtyři minuty nato málem inkasovali, po rohu Aranga a hlavičce Idrissoua je ale zachránil fantastickým reflexem Neuer.

Hned vzápětí při německé reprezentační jedničce stálo i štěstí, to když Arango zleva našel Reuse a jeho rána pouze otřásla břevnem. Schalker se ale nepoučili a ve 12. minutě se hráz protrhla. Herrmann dokázal na pravé straně prostrčit do běhu Reusovi a ten napálil míč pod břevno - 1:1. Borussia ale stále neměla dost a zkusit štěstí se pokusil i aktivní Arango, jeho povedenou ránu k levé tyči ale dokázal vyškrábnout Neuer.

Ve 23. minutě byl ale odchovanec celku z Gelsenkirchenu podruhé překonán, když Arango nacentroval na přední tyč a zde míč nasměroval do sítě Idrissou - 2:1. Nepříliš šťastně přitom vypadal právě Neuer, hrdina předchozích okamžiků. Poté se hra vyrovnala a domácí ofenziva i hostující defenziva si konečně také oddechly. Až v poslední minutě první půle opět málem zahřmělo, kdy Herrmann přeloboval Neuera, mezi tři tyče se ale projektil nevešel.

Po změně stran se pokračovalo v nastoleném trendu a po necelé hodině hry mohli domácí přidat pojistku, po centru Reuse ale těsně minul cíl hlavičkující Idrissou. Ke slovu se pak pomalu, ale jistě dostávali Königsblauen, do úzkých ale soupeřovu obranu rozhodně nepřiváděli.

V 78. minutě tak mohlo být hotovo, to by ale po precizním centru Idrissoua musel ve stoprocentní šanci trefit branku Herrmann. Gladbachští mohli litovat, vzápětí si totiž našel prostor k centru Farfán a do jeho pobídky se nůžkami položil Huntelaar, svatyni navrátilce Baillyho ale přestřelil a jeho tým tak v Borussia-Parku na body nedosáhl. Domácí sice i nadále kvůli obludnému skóre zůstávají poslední, jejich šance na přežití mezi elitou se ale dnes rapidně zvýšily.

Autor: Petr Vaněček