Ibra opět úřadoval a PSG získává první letošní trofej!

Finále Coupe de la Ligue mělo nakonec jednoznačný průběh - favorizované PSG se postavilo proti Bastii, která už v 18. minutě přišla o vyloučeného Sébastiena Squillaciho, a v přesilovce nakonec dokráčelo k suverénní výhře 4:0. Už v první půli položil základ dvěma trefami Zlatan Ibrahimovic, v závěru pak ještě dvakrát udeřil Edinson Cavani.

Utkání se sice odehrávalo v hlavním městě, na slavném Stade de France, papírově však byla domácím týmem "hostující" Bastia - Korsičané si vylosovali právo zvolit první barvu dresů i rozpis tréninků v předvečer zápasu. Ne že by jim to v důsledku bylo něco platné. Po pouhých osmnácti minutách se totiž odvážný plán bastijského kouče Ghislaina Printanta zhroutil jako domeček z karet, když veterán Squillaci zatáhl v pokutovém území za záchrannou brzdu a stáhnul k zemi pronikajícího Ézequiela Lavezziho.

Verdikt sudího Bastiena byl tvrdý - kromě nařízené penalty navíc poslal Squillaciho ze hřiště. Lavezzimu do šance nahrával Ibrahimovic, který je v posledních týdnech v excelentní formě, a jako tradiční exekutor si míč na bílý puntík postavil i nyní a suverénně propálil gólmana Alphonse Aréolu. Bastia se ještě ani nestačila na hřišti rozkoukat a už prohrávala, a navíc ji čekalo více než 70 minut v početní nevýhodě.

Fantom Ibra navíc stále neřekl poslední slovo. Ve 41. minutě udeřil podruhé, když ve vápně zpracoval míč a ránou k tyči nedal Aréolovi sebemenší šanci. Ještě v první půli mohlo být definitivně rozhodnuto, kdyby Lavezzi v nastaveném čase lépe naložil se svojí stoprocentní tutovkou; Aréola jej však vychytal, i když možná ani sám nevěděl, jak mohl argentinský střelec trefit pouze jeho nohu.

Korsičané tak šli do druhého dějství za stavu 0:2, to však neznamená, že by se rozhodli předem vzdát - naopak, ze šaten vyběhli plni elánu a měli i několik šancí snížit. Marangé však v 56. minutě hlavičkoval těsně mimo, a Ayité dvanáct minut před koncem patičkou poslal míč mimo dosah gólmana Nicolase Doucheze. Nebýt včasného zásahu stopera Thiaga Silvy, mohli se Pařížané o výhru ještě hodně strachovat.

Místo toho však udeřili potřetí. V 80. minutě narýsoval Aurier parádní pas do vápna, kde už číhal Cavani a hlavou propálil Aréolu. Mladý gólman, který se do Bastie dostal právě z PSG, ještě předtím zlikvidoval slibný pokus Verrattiho, proti gólovým střelám však byl zcela bezmocný. Tu poslední si připsal opět Cavani, který Aréolu propálil v souboji jeden na jednoho ve druhé minutě nastavení a zpečetil tak suverénní výhru 4:0. PSG tak obhájilo Ligový pohár a připsalo si první letošní trofej, stále přitom zůstává i ve hře o tituly v Ligue 1, Lize mistrů i Coupe de France.

Autor: Dominik Zezula / onlajny.com