Baráž o 1. ligu Česko - Baráž o 1. ligu - zprávy

Karviná remizovala v Jihlavě a udržela se v první lize

Karviná se udržela v první lize. Patnáctý tým nejvyšší soutěže remizoval v odvetě baráže na půdě druhého celku druhé ligy Jihlavy 1:1, což mu v součtu s úterním domácím vítězstvím 2:1 stačilo k záchraně. Vysočinu dnes poslal ve 14. minutě do vedení Lukáš Zoubele, v 70. minutě ale vyrovnal střídající Michal Faško.

Budou to nervy až do konce, tuší příbramský Rezek

Plný stadion a šest gólů - barážová bitva mezi Brnem a Příbramí ve svém prvním vydání rozhodně nenudila. Po deseti minutách byli domácí fotbalisté na ručník, pak se zvedli a sahali po výhře, kterou jim těsně před koncem vzal střídající Ibrahim Keita. Po vyrovnávacím gólu si příbramský Jan Rezek oddychl, ale z výsledku zároveň netajil zklamání.

Zbrojovce stojí v cestě do první ligy Příbram

Brněnští fotbalisté by se po roce rádi vrátili nazpět do nejvyšší soutěže, snadné to však nebude. V barážovém dvojzápase narazí po dvousezónní přestávce na Příbram, která navíc bude mít výhodu domácí odvety.

Doma to můžeme otočit, řekl po prohře v Karviné jihlavský Zoubele

S jednobrankovou ztrátou půjdou do odvety v baráži o nejvyšší soutěž fotbalisté Jihlavy. Přes dnešní prohru 1:2 na půdě patnáctého týmu nejvyšší soutěže Karviné si hosté vytvořili několik gólových příležitostí, které jim mohly přinést i lepší výsledek.

Trenér Šustr věří, že se Brno po roce vrátí mezi elitu

V Brně se po ročním účinkování ve druhé lize chtějí vrátit mezi českou elitu. Na cestě k vytčenému cíli jim chybí udělat dva poslední a nejdůležitější kroky: jako třetí tým druhé ligy překonat v baráži čtrnáctý tým prvoligové tabulky Příbram. První zápas se hraje ve středu od 18 hodin v Brně a trenér Zbrojovky Pavel Šustr věří, že jeho tým na postup má.

Začíná bitva o udržení, Karviná přivítá Jihlavu

Kromě již dohrané nadstavby a kvalifikačního zápasu o Evropskou ligu přináší letošní ročník FORTUNA:LIGY ještě jednu novinku - barážový dvojzápas o udržení. Na její úvod zamíří druhý tým FNL Jihlava na půdu patnáctého celku nejvyšší soutěže, Karviné.