Baráž o 1. ligu Česko - Baráž o 1. ligu - expres zprávy

04.06.202321:32

Vrba: Je to impuls i pro příští sezonu

Zlín v odvetě baráže o udržení v první lize remizoval s Vyškovem 0:0 a po těsné výhře z prvního utkání si zajistil setrvání mezi elitou. "Nevím, jestli je to úleva pro mě. Přišel jsem, abych se pokusil zachránit Zlín. To se nám podařilo, takže je to samozřejmě úspěch nejen můj, ale hlavně celého týmu a klubu. Jsem rád, že se nám to podařilo a že příští sezonu se zase bude ve Zlíně hrát liga. Měli jsme výhodu gólu navrch, to se samozřejmě hraje líp. Jsem rád, že jsme výsledek doma uhráli, protože ve Zlíně měl Vyškov víc šancí. Dnes se domácí do pořádné gólové příležitosti nedostali. Podle mého názoru jsme si to uhráli až obrovsky zkušeně. Těší mě, že se ukázalo, že i tady jsou hráči, kteří zvládnou uhrát výsledek, který potřebují. Zatím jsem se s nikým nebavil, že bych měl ze Zlína odejít. Věřím, že tohle je impuls i pro příští sezonu. Hráči, funkcionáři i fanoušci by se měli přesvědčit o tom, že to jde. Mohli bychom být třeba v klidné střední části tabulky," hodnotil zlínský kouč Pavel Vrba.

ČTK
04.06.202318:56

Baráž o FORTUNA:LIGU - výsledky

Výsledky odvetných zápasů baráže o FORTUNA:LIGU: Pardubice - Příbram 0:0, první zápas 2:0, udržely se Pardubice, Vyškov - Zlín 0:0, první zápas 0:1, zachránil se Zlín.

04.06.202317:50

Poločas: Vyškov - Zlín 0:0

Poločasový výsledek odvety baráže o FORTUNA:LIGU: Vyškov - Zlín 0:0.

04.06.202317:48

Poločas: Pardubice - Příbram 0:0

Poločasový výsledek odvety baráže o FORTUNA:LIGU: Pardubice - Příbram 0:0.

01.06.202323:10

Kameník: Herně jsme obstáli

Vyškov nezačal baráž o postup do nejvyšší soutěže ani vyloženě dobře, ani úplně špatně. Ve Zlíně sice padl o jednu branku, v domácí odvetě každopádně rozhodně má šanci těsnou ztrátu stáhnout. "Zlín má drobnou výhodu, doma se ale budeme snažit jednogólové manko co nejdřív smazat a začít duel od začátku. Ze Zlínem jsme dokázali hrát fotbal, měli jsme pasáže, kdy jsme drželi míč. Mohli jsme se vrátit do zápasu po šanci Vintra. Herně jsme obstáli,” hodnotil utkání hostující lodivod Jan Kameník.

ČTK
01.06.202321:55

Bednář: Nemáme se za co stydět

Příbram v prvním barážovém utkání doma nestačila na Pardubice, hodně se jí tak vzdálil možný návrat mezi českou elitu. Roman Bednář, asistent trenéra Středočechů, přiznal, že v některých herních činnostech příbramské mužstvo ztrácelo. "Chyběla nám v poslední třetině kvalita, to je největší rozdíl mezi první a druhou ligou," porovnával. "Myslím, že Pardubice zaslouženě vyhrály, ale my se nemáme za co stydět. Možná je to kruté, možná jsme si zasloužili přijatelnější výsledek do odvety. Určitě však nepojedeme do Pardubic odevzdaní. Vyhrát tam o dva góly se nepovedlo i lepším týmům, situace je kritická. Ale pořád je to fotbal, bylo by fajn, kdybychom třeba vstřelili první gól a zdramatizovali to."

ČTK
01.06.202319:25

Výsledky prvních zápasů baráže o FORTUNA:LIGU: Příbram - Pardubice 0:2 (49. Sychra, 62. z penalty Janošek), Zlín - Vyškov 1:0 (64. Y. Dramé).

01.06.202318:19

Poločas: Příbram - Pardubice 0:0

Poločasový výsledek prvního zápasu baráže o FORTUNA:LIGU: Příbram - Pardubice 0:0.

01.06.202318:18

Poločas: Zlín - Vyškov 0:0

Poločasový výsledek prvního zápasu baráže o FORTUNA:LIGU: Zlín - Vyškov 0:0.

22.05.202219:41

Rozhodl první zápas, uvědomuje si Hyský

Vlašim v odvetě baráže o udržení ve FORTUNA:LIZE remizovala s Teplicemi 2:2 a po porážce z prvního utkání zůstane druholigová. "Myslím, že dnes jsme byli jednoznačně lepším týmem. Ukázali jsme naši fotbalovost, kvalitu. Nebylo jednoduché se připravit na zápas, výsledek 0:3 po prvním utkání je demotivující. I když byla šance malá, cítili jsme, že existuje, že zázrak je možný. První poločas byl jasně v naší režii, dali jsme krásný první gól. Pak nás trochu přibrzdilo vyrovnání na 1:1, ale kluci nedali hlavy dolů a poločas zaslouženě vyhráli. Po průběhu jsme cítili, že je možné vyhrát druhý poločas o dva góly, že postup je kousek. Bohužel při vstupu do druhé půle přišla individuální chyba, která nás potkala v nepravý moment. Sebralo nám to vítr z plachet. Ale nic nebylo hotové. Dokázali jsme si vytvořit šance, Teplice se musely strachovat do nějaké 70. minuty. I když konec zápasu nebyl dobrý, jsem rád, že jsme neprohráli. O postupujícím rozhodl první zápas," řekl vlašimský trenér Martin Hyský.

ČTK
22.05.202217:55

Výsledky odvetných zápasů baráže o FORTUNA:LIGU: Bohemians 1905 - Opava 2:0 (17. Köstl, 68. Chramosta), první zápas 1:0, zachránili se Bohemians. Vlašim - Teplice 2:2 (34. Svoboda, 40. Zlatohlávek - 36. J. Mareš, 49. Sejk), první zápas 0:3, udržely se Teplice.

19.05.202219:58

Veselý: Lépe hodnotím výsledek než výkon

Bohemians 1905 na úvod baráže o udržení ve FORTUNA:LIZE zvítězili v Opavě a do odvety v Ďolíčku půjdou s těsným náskokem. "Měli jsme snový úvod utkání. Zaskočili jsme domácí, byli jsme aktivní a dali jsme rychle gól. Vypadalo, že nám to pomůže, alespoň jsem si to myslel, ale opak byl pravdou. Branka nakopla domácí, od 15. minuty do konce poločasu měli trvalou převahu a jen s obtížemi jsme to odvraceli. Domácí nám dělali problém svým pohybem. Ve druhé půli se hra trochu vyrovnala, ale domácí dál hráli velmi dobře. Nebo je otázkou, jestli my nehráli tak špatně. Samozřejmě lépe hodnotím výsledek než předvedený výkon. Nebylo to jednoduché utkání a vážím si toho, že jsme ho zvládli. Až součet dvou zápasů ovšem ukáže, jak cenná je to výhra," řekl po utkání hostující trenér Jaroslav Veselý.

ČTK
19.05.202218:57

Výsledky prvních zápasů baráže o FORTUNA:LIGU: Opava - Bohemians 1905 0:1 (46. Puškáč), Teplice - Vlašim 3:0 (45. a 51. Fortelný, 73. Mareš).

02.06.201922:12

Na vstřelení branky to bylo málo, řekl Šustr

Brno se v odvetě baráže o udržení v české lize rozešlo s Příbramí bez branek a minimálně pro další sezónu zůstává ve Fotbalové národní lize. "První poločas jsme nehráli tak odvážně, jak jsme chtěli. Byli jsme více zaměření na defenzivu, nedostávali jsme se tolik do hry. Druhou půlku jsme hru zlepšili, dostali jsme se do několika zajímavých situací, dostali jsme soupeře malinko pod tlak. Na to, abychom vstřelili branku, to bylo ještě málo. Kvůli tomu skončil zápas 0:0," zhodnotil utkání brněnský kouč Pavel Šustr.

ČTK
02.06.201920:25

Baráž o udržení v české lize - výsledky

Výsledky barážových zápasů o udržení v české lize: Jihlava - Karviná 1:1 (14. Zoubele - 70. Faško), první zápas 1:2, udržela se Karviná, Příbram - Brno 0:0, první zápas 3:3, udržela se Příbram.

29.05.201919:52

Brno se s Příbramí rozešlo smírně

Výsledek dnešního úvodního zápasu baráže o udržení: Brno - Příbram 3:3 (19. a 66Magera, 40. Šumbera - 6. Matoušek, 11. Kodr, 89. Keita).

28.05.201923:33

Straka: Bude to ještě válka

Karviná měla velmi dobře rozehraný první zápas baráže o záchranu v nejvyšší soutěži proti Jihlavě. Po první půli před vlastními diváky vedla 2:0, po změně stran ovšem inkasovala a na Vysočinu pojede jen s náskokem 2:1. "Byl to dnes z naší strany fotbal o křeči a obrovské nervozitě, která nás provázela celých devadesát minut. Tyhle zápasy mají své specifikum. Dali jsme dva góly, ale měli jsme úseky, které jsme absolutně nezvládali. V první půli jsme byli stoprocentně efektivní. Nechávali jsme jim ale hodně prostoru a oni se dostávali do šancí. Bude to ještě válka," tuší trenér František Straka.