26.01.202421:15

Munroe v nominaci Aston Villy

Poprvé v nominaci A-týmu Aston Villy se v zápase proti Chelsea objevil 18letý obránce Finley Munroe. Bratranec Declana Rice zamířil do současného klubu právě z londýnského celku, na který Villans narazili v 16finále FA Cupu.

x.com/johntownley11
26.01.202420:40

Změna v nominaci Chelsea

Dvacetiletý obránce Chelsea Levi Colwill se při rozcvičce před zápasem FA Cupu proti Aston Ville zranil, načež ho v základní sestavě nahradil stejně starý Alfie Gilchrist.

x.com/NizaarKinsella
26.01.202420:23

Sestavy: Chelsea - Aston Villa

Sestavy pro dnešní zápas FA Cupu:

Chelsea: Petrović - Disasi, Thiago Silva, Badiashile, Gilchrist - Caicedo, Fenández, Madueke, Gallagher (C), Sterling - Palmer

Aston Villa: Martínez - Cash, Konsa, Lenglet, Álex Moreno - Diaby, Douglas Luiz, Kamara, McGinn (C), Tielemans - Watkins

26.01.202420:17

Sestavy: Tottenham - Manchester City

Tottenham: Vicario - Romero (C), Pedro Porro, Van de Ven, Udogie - Højbjerg, Bentancur, Kulusevski - Werner, Richarlison, Johnson

Manchester City: Ortega - Walker (C), Aké, Rúben Dias, Gvardiol - Kovačić, Bernardo Silva, Rodri - Foden, Bobb, Álvarez

26.01.202411:47

Maddison je k dispozici Tottenhamu

Tottenham může ve večerním zápase čtvrtého kola FA Cupu proti Manchesteru City využít Jamese Maddisona, jenž se zbavil problémů s kotníkem. Ofenzivní záložník celý týden trénoval a nechybí v nominaci "Kohoutů".

twitter.com/SpursOfficial
18.01.202414:54

Fanoušek prožil výhru Wolves v roli sudího

Fanoušek Wolverhamptonu si vychutnal nevšední zážitek, když sledoval postup svého týmu do 4. kola Anglického poháru přímo z hrací plochy jako náhradní čtvrtý rozhodčí. Vítěznou trefu v úterním opakovaném utkání proti Brentfordu slavil Ross Bennett raději pouze v duchu, protože nechtěl porušit svůj dočasný neutrální status.

Bennett, jenž je rozhodčím v mládežnických soutěžích, nabídl pomocnou ruku, když se čtvrtému sudímu udělalo nevolno a v prodloužení zápasu už nemohl pokračovat. "Rozhodčí se mě ptal, jestli zvládnu být čtvrtý rozhodčí, tak jsem mu řekl: 'Když mi dáte rychlokurz, tak ano," řekl Bennett v podcastu Wolves Express. "Takže jsem byl 30 minut rozhodčím opakovaného zápasu FA Cupu. Byl to neskutečný, opravdu bláznivý zážitek."

Podle svých slov pak v duchu "křičel" nadšením, když v prodloužení vstřelil Matheus Cunha z pokutového kopu vítězný gól na 3:2, který Wolverhampton poslal do 4. kola proti regionálnímu rivalovi West Bromwichi. "Šílené na tom bylo, že jsem ten gól nemohl slavit, protože jsem si nebyl jistý, jestli smím, nebo jestli musím zůstat neutrální," dodal fanoušek klubu po unikátním zážitku.

West Ham nepokračuje v FA Cupu

Hráči West Hamu vypadli z Anglického poháru ve 3. kole s druholigovým Bristolem. Po domácí remíze Kladiváři s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem prohráli v opakovaném duelu na hřišti soupeře 0:1. Jediný gól utkání vstřelil už ve 3. minutě Tommy Conway. Coufal šel v 66. minutě ze hřiště, Souček odehrál celý duel.

ČTK
10.01.202408:32

Bowen vynechá čtyři týdny

Minimálně měsíšní absenci má před sebou Jarrod Bowen z West Hamu United. Anglický křídelník si ze zápasu 3. kola FA Cupu s Bristolem City (1:1) odnesl zraněný kotník.

Liverpool nemohl nasadit van Dijka

Liverpool se na půdě Arsenalu v rámci 3. kola FA Cupu musel obejít bez svého kapitána a pilíře defenzivních řad Virgila van Dijka. Jürgen Klopp, manažer The Reds, nemohl využít služeb nizozemského reprezentanta kvůli nemoci. "V posledních dvou, třech týdnech jsme vlastně měli velké štěstí. Hodně našich zaměstnanců se totiž nakazilo, ale hráči ne," vysvětloval liverpoolský šéf lavičky už v předzápasovém rozhovoru pro britskou televizní a rozhlasovou stanici BBC.

liverpoolfc.com
07.01.202419:25

Šlágr FA Cupu zvládl lépe Liverpool

Výsledek pro dnešní šlágr FA Cupu: Arsenal - Liverpool 0:2 (80. vlastní Kiwior, 90+5. Díaz).

07.01.202417:05

Foden opětovně skóroval v FA Cupu

Phil Foden otevřel svou brankou skóre utkání FA Cupu mezi Manchesterem City a Huddersfieldem Town, a zapsal tak v dresu The Sky Blues již svůj kariérní 70. přesný zásah. Zároveň se stal anglický křídelník aktuálně jediným hráčem, který se trefil vždy alespoň jednou v každé z posledních šesti sezón v Anglickém poháru (2018/19 - 3 góly, 2019/20 - 1 gól, 2020/21 - 2 góly, 2021/22 - 1 gól, 2022/23 - 3 góly, 2023/24 - zatím 1 gól).

twitter.com/OptaJoe
07.01.202416:51

Sestavy: Arsenal - Liverpool

Sestavy pro dnešní šlágr FA Cupu:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel Magalhaes, Kiwior - Ödegaard, Jorginho, Rice - Saka, Nelson, Havertz

Liverpool: Alisson Becker - Alexander-Arnold, Konaté, Quansah, Gomez - Elliott, Mac Allister, Jones - Gakpo, Núňez, Díaz

soccerway.com
07.01.202415:06

Doku s De Bruynem jsou již připraveni

Manchester City aktuálně podstupuje duel 3. kola Anglického poháru proti Huddersfieldu, na lavičce náhradníků se přitom objevili dva belgičtí navrátilci. Pep Guardiola, kouč Manchesteru City, už před utkáním naznačil, že by se Jérémy Doku a Kevin De Bruyne po zranění již mohli brzy představit a na soupisku pro konkrétní zápas je zařadil už nyní. "Jérémy se cítí velmi dobře a Kevin také. Na dvou nebo třech trénincích už byli v pořádku, jejich stav se zlepšuje,” říkal.

livesport.cz/Reuters
07.01.202412:59

Rodri nebude k dispozici v FA Cupu

Manchester City se ve 3. kole FA Cupu utká s Huddersfieldem, k dispozici přitom úřadujícímu šampionovi z Premier League nebude španělský záložník Rodri. Na vině jsou totiž rodinné důvody. "Zemřel mu dědeček, a tak odjel do Madridu. V nejbližších dnech s námi nebude. Rodina je nejdůležitější," osvětloval Pep Guardiola, manažer The Citizens.

06.01.202420:59

Dawson chytil dvě penalty za tři minuty

Sheffield Wednesday porazil Cardiff 4:0, postoupil do čtvrtého kola FA Cupu a trochu překvapivým hrdinou byl brankář Cameron Dawson. Jeho spoluhráči už ve druhé minutě otevřeli skóre, následující desítky vteřin pak patřily právě tomuto gólmanovi, který ve 4. a 7. minutě zlikvidoval dvě penalty.

bbc.com
06.01.202409:45

Nkunku proti Prestonu na lavičce

V základní sestavě Chelsea pro dnešní zápas 3. kola FA Cupu proti Prestonu nenastoupí Christopher Nkunku. Francouzský ofenzivní hráč si v týdnu přivodil nespecifikované zdravotní potíže, navzdory tomu bude připravený alespoň na lavičce.

lequipe.fr
05.01.202422:58

Tottenham přemohl Burnley

Burnley nedokázalo ve třetím kole FA Cupu udržet bezbrankovou remízu na hřišti Tottenhamu, se kterým nakonec prohrálo 0:1. Kohoutům dlouho chyběla kvalita v zakončení, k čemuž přispívala i absence Heung-Min Sona. Nakonec však v 79. minutě rozjásal domácí tribuny výstavní trefou do levé šibenice obránce Pedro Porro, jenž se v letošní sezoně prosadil vůbec poprvé. Hosté si tak přenesli trápení z ligy i do poháru, a i přes houževnatou obranu favorita nezaskočili.

livesport.cz / Tomáš Břečka
05.01.202422:27

Fulham jde v FA Cupu dál

Fulham si v pátečním utkání Premier League poradil s druholigovým Rotherhamem těsně 1:0. O jediný gól zápasu se postaral ve 24. minutě záložník Bobby De Cordova-Reid.